Бременност и зъболекар?

  • 535
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Момичета,може ли по време на бременност да се слагат упойки?Знам ,че през първите 3м.не е желателно,но дали и после е така?Трябва да ходя на зъболекар,но никак не мога да търпя на болка,а и какво ли ще причиня на бебчето в мен...Много се страхувам,но до края на бременността ми има още доста време и не знам дали ще ми издържат зъбите.Моля ви,ако знаете помагайте!

# 1
  • Мнения: 1 371
Най-добре говори със зъболекаря си. Зависи и в кой месец си. Знам, че има упойки, по-леки за бременни, но и не хващат много... А и зависи какво ще ти правят.
 Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Естествено ще говоря със зъболекарката ми,но при нея вечно има хора и се надявах тук да получа отговор поне донякъде.Иначе става въпрос за кариес и съм в края на 3 месец.

# 3
  • Мнения: 1 371
Изчакай поне още месец. Имам приятелка, която в седмия и осмия месец си прави няколко кариеса и всеки път с упойки. Има си чудесно 4-месечно бебче. Зъболекарката й беше казала, че няма проблем. Незнам обаче дали се правят някакви изследвания  newsm78  или си въобразявам . Дано всичко скоро мине по най-добрия за бебчо начин....
Леко бременеене.
 Peace

# 4
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
След влизане в 4-ия се използват упойки за бременни.

# 5
  • Мнения: 1 183
Упойка за кариес не съм използвала през бременноста(а ми направиха 5-6 кариеса),но в 4 месец ми извадиха зъб с упойка.

Общи условия

Активация на акаунт