Пешеходците и колите!!!

  • 1 465
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 622
Гледахте ли тази сутрин BTV говореха за нови закони по пътищата. Ако пешеходец стъпи на пешеходната пътека и автомобила е длъжен да спре и да даде път. Щяло да има сериозни глоби за водачите на автомобили. Мислите ли ще се научат българите да спират на пешеходните пътеки.  newsm78

# 1
  • Мнения: 599
Да мисля.Аз и сега си спирам,въпреки клаксоните зад мен,но мисля,че и те ще се научат.Дано да има наистина кой да глобява.Полицаи на всяко кръстовище,камери и т.н.

# 2
  • Мнения: 4 733
Аз лично винаги спирам. Да,проблеме ще е ако го въведат. Представям си на десен завой...че аз кога ще имам време да отреагирам да видя че пешеходеца е стъпил, че и да спра ooooh!

# 3
  • Мнения: 3 622
Аз винаги когато имам възможност спирам на пешеходците, но зад мене как бибкат и напират нервни шофьори. Thinking

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мисля...дано, но аз не вярвам да има глоби

# 5
  • Мнения: 4 733
Да си бибиткат, не ми дреме. И аз вървя пеша и знам колко е отвратително да чакаш и всеки да се прави че не те забелязва.

# 6
  • Мнения: 338
Ако има кой да глобява ще се научат.

# 7
  • Мнения: 4 733
Ако има кой да глобява ще се научат.
Абсурдно ми се вижда...На всяка пешеходна пътека полицай Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 111
Не е нужно да има полицай, а по една камера на всяко кръстовище и глобата - по пощата.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 733
Не е нужно да има полицай, а по една камера на всяко кръстовище
Скъпо...скъпо, което означава в сферата на фантазиите

# 10
  • София
  • Мнения: 2 437
Да мисля.Аз и сега си спирам,въпреки клаксоните зад мен,но мисля,че и те ще се научат.

И аз спирах, но след като два пъти идиоти ме изпревариха на пешеходната пътека, спрях. Щяха да убият едно детенце и после майка с дете. Голям кошмар преживях и добре, че и в двата случая хората си знаеха и се огледаха първо...
На такива заслужава да им се вземе книжката, не глоба.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
А има ли закон, който да задължава пешеходците да пресичат само на пешеходни пътеки и подлези? Защото безразборното пресичане е много по-голям проблем, струва ми се...

# 12
  • Мнения: 4 111
За съжаление полицаите получават малки заплати и излиза по-евтино да сложат по един на кръстовище, отколкото камера...  Thinking

# 13
  • Мнения: 589
Не е нужно да има полицай, а по една камера на всяко кръстовище и глобата - по пощата.  Mr. Green
Оня с оранжевото ламбургини пак няма да го глобят,така,че...

# 14
  • Мнения: 25 599
А аз пък да попитам, а кой ще осигури пешеходните пътеки?
Че у наше село траят само до първия дъжд.

# 15
  • Мнения: 4 546
А има ли закон, който да задължава пешеходците да пресичат само на пешеходни пътеки и подлези? Защото безразборното пресичане е много по-голям проблем, струва ми се...
има.
то хубаво ще глобяват, ама не е зле и да измислят как да събират глобите  Confused

# 16
  • Мнения: 1 172
Ще се научат. Пак ще има джигити, които няма да зачитат закона, но те ще са 5-10% , а не 80% както е сега. От друга страна, когато почнат да цакат и пешеходците с глобички по 10 лв за всяко неправилно пресичане, те също ще започнат да се оглеждат за пешеходни пътеки и да ги използват по предназначение.
Янита, има закон, има и глоба за пешеходците (мисля, че е 10 или 20 лв). Но много малко са наложените глоби за неправилно пресичане.

# 17
  • Мнения: 1 250
Аз лично винаги спирам. Да,проблеме ще е ако го въведат. Представям си на десен завой...че аз кога ще имам време да отреагирам да видя че пешеходеца е стъпил, че и да спра ooooh!
Точно на такъв десен завой имах случка аз. На 5м. от кръстовището пешеходна пътека. Аз завивам и виждам една баба стои там и се подпира на стълба. Намалям, почти спирам, тя се държи за стълба и не дава признаци, че ще тръгва. В момента, в който аз тръгнах, тя започна да бяга. Добре, че спрях овреме, иначе я бях качила на капака ooooh!
По темата - спирам, разбира се, няма да ги мачкам.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз винаги спирам и виждам, че все повече шофьори спират, но трябва да се глобяват и пешеходците, които се втурват да пресичат на 10-20 м от пешеходните пътеки и си мислят, че автомобилът трябва да им спре. Такива ме дразнят много и не бих им спряла. Особено лошо впечатление впечатление ми правят майки с колички, които пресичат неправилно и рискуват живота на дечицата си. Но и от едната, и от другата страна има такива, които уважават отсрещния, и такива, които не. А за контрола от страна на полицията не виждам какво може да се коментира - той е в сферата на невъзможното, особено по отношение на неправилно пресичащите пешеходци.

# 19
  • Мнения: 460
не знам кой какво е гледал,ама снощи гледах те ли "Частен случай" с Владо Беряно?От показаните кадри останах не шашната,ами се втрещих  #Crazy!Това по пътя което се случва е не война,ами незнам какво ?Просто нямам думи!! Shocked

# 20
  • Мнения: 4 202
А аз пък да попитам, а кой ще осигури пешеходните пътеки?
Че у наше село траят само до първия дъжд.


А у наше са сложили едни модерни лЕпени, ама още не е валяло дъжд, за да се разбере дали ще го издържат  Mr. Green

А относно пешеходците- Янита го е казала.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 819
Аз от известно време си наложих да карам изцяло по правилника - спирам на пешеходни пътеки, карам с разрешената скорост, абе шофьор за пример... Но колко пъти съм се нервирала като се заточат пешеходците все едно са на разходка. Смятам, че минималното възпитание изисква след като аз съм спряла те да ускорят малко крачка. Или тръгне един, след 1 метър втори и т.н., все едно аз имам цял ден да стоя на пешеходната пътека... А на пресичащи на непозволени места изобщо не си правя труда да спирам. След като аз мога да спазвам правилника и пешеходците могат...

Отплеснах се... това което исках да кажа е, че не е до закони, а до лично виждане и възпитание!!!!!!

# 22
  • Мнения: 39
Аз съм май по душа пешеходец, въпреки че отскоро съм шофьор.
Винаги съм толерантна като пешеходец спрямо колите, т. е. пресичам само на зелено и на определените за целта места.
Вече и като шофьор давам път на пешеходците задължително.
Ама според мен трябва да има яки глоби за пешеходци, които пресичат на червено, изкачат си ей така на пътя, разхождат си се и не мислят как ще ги отнесе някой заради тяхната тарикатщина.

# 23
  • Мнения: 2 759
                   Стига бе! Досега не беше ли така? Аз като стъпя на пешеходна и знам, че живота наоколо трябва да спре. И наистина спира (в София, по кварталите), макар и с редки изключения. Много е гот. А в провинцията не се и оглеждам - там е абсурдно да не е така.

# 24
  • Мнения: 6 992
                   Стига бе! Досега не беше ли така?
Така беше. И за детските столчета също. И аз се чудя за какъв нов закон иде реч, като тия неща ги пишеше в закона, който аз съм чела миналата година за листовки Shocked
Но не съм забелязала да спират на пътеки, рядко ми се случва. Дано се променят нещата, а не ми минават почти през краката, когато пресичам на зелено по пътека...
Да не говорим, че много хора пресичат на червено, което ми вкарва адски нерви на мен като пешеходец. Онзи ден една от старите госпожи на детето, което взимам от ДГ, пресече със сина си на червено пред моето момиченце. И мойто дърпа, дърпа, да сме я настигнели...Обяснявам, че не може, тя вика - "Госпожата мина..." .СТРАШЕН ПРИМЕР даваме на децата с подобно безотговорно поведение...нямам думи Confused

# 25
  • Мнения: 2 700
А аз пък да попитам, а кой ще осигури пешеходните пътеки?
Че у наше село траят само до първия дъжд.

Спонсори Joy
Майтапът настрана, но на "Стамболийски", ако не се лъжа до централата на ДПС има табелка "Пешеходната пътека е дарена от Български имоти" (и трае вече поне няколко месеца). Да се смее ли, да плаче ли човек Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 11:41 от solaris

# 26
  • Мнения: 4 546
                  Стига бе! Досега не беше ли така? Аз като стъпя на пешеходна и знам, че живота наоколо трябва да спре. И наистина спира (в София, по кварталите), макар и с редки изключения. Много е гот. А в провинцията не се и оглеждам - там е абсурдно да не е така.

това е шега, нали?
между другото, аз не съм от софия и колегите ми, които ходят често в командировки там казват, че колите много по-често правят път на пешеходците, отколкото тук.

# 27
  • Мнения: 2 759
                  Стига бе! Досега не беше ли така? Аз като стъпя на пешеходна и знам, че живота наоколо трябва да спре. И наистина спира (в София, по кварталите), макар и с редки изключения. Много е гот. А в провинцията не се и оглеждам - там е абсурдно да не е така.

това е шега, нали?
                   Кое да е шега  newsm78? Не е  Naughty
                   maris_, по закон има глоби и за двете страни. Друг е въпроса, че никой (почти) не ги налага.

# 28
  • Мнения: 27
глоби трябва да има и за шофьорите, които не спират, и за пешеходците, които пресичат не там, където трябва. Доколкото разбрах глобата за шофьорите ще е около 40 - 50 лв.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
                   Стига бе! Досега не беше ли така? Аз като стъпя на пешеходна и знам, че живота наоколо трябва да спре. И наистина спира (в София, по кварталите), макар и с редки изключения. Много е гот. А в провинцията не се и оглеждам - там е абсурдно да не е така.

това е шега, нали?
                   Кое да е шега  newsm78? Не е  Naughty.

 newsm78  На мен не ми се е случвало да ми дадат път ... един- два пъти да, но да спре движението... нещо си сънувала,  Мечо

# 30
  • Мнения: 2 759
newsm78  На мен не ми се е случвало да ми дадат път ... един- два пъти да, но да спре движението... нещо си сънувала,  Мечо
                      Обаче като казах, че и досега е било така, имах предвид най-вече по закон. А се спазва на кой както му скимне... Аз съм смела, и като тръгна по пътеката - ми спират. Засега  Whistling.

# 31
  • Мнения: 4 546
newsm78  На мен не ми се е случвало да ми дадат път ... един- два пъти да, но да спре движението... нещо си сънувала,  Мечо
                      Обаче като казах, че и досега е било така, имах предвид най-вече по закон. А се спазва на кой както му скимне... Аз съм смела, и като тръгна по пътеката - ми спират. Засега  Whistling.
аа, по закон може  Peace

# 32
  • Мнения: 518
Хубаво, ама наистина да е на пешеходните пътеки , а не да ме карат да спирам където им кефне да пресичат, щото 20м до близката пешеходна пътека били много  #2gunfire или пък да ми изскачат от храстите, както е например край Морската градина #2gunfire Да не говорим, че има кръстовища, където десен завой не можеш да направиш посмъртно ако чакаш всеки Crossing Arms Но най-лошото е, че ако карам в най дясна или най лява лента, аз може и да спра да дам път, случвало се, а в другата не спират и човека се оказва насред лудницата, трафика и газовете, а може и да го блъснат лошо

# 33
  • Мнения: 1 172
между другото, аз не съм от софия и колегите ми, които ходят често в командировки там казват, че колите много по-често правят път на пешеходците, отколкото тук.
Между другото,  аз бях за 1 седмица в провинцията и ми направи впечатление,че:
1. тамошните шофьори почти не спират на пешеходни пътеки, дори и когато пешеходците са тръгнали да пресичат - голямо дебнене пада ...
2. пешеходците са толкова изненадани, че спирам, че им трябват няколко секунди да осъзнаят, че те са с предимство

# 34
  • Мнения: 2 563
Гледахте ли тази сутрин BTV говореха за нови закони по пътищата. Ако пешеходец стъпи на пешеходната пътека и автомобила е длъжен да спре и да даде път. Щяло да има сериозни глоби за водачите на автомобили. Мислите ли ще се научат българите да спират на пешеходните пътеки.  newsm78

И кой ще глобява? На всяка пешеходна по един тлъст полицай ли ще сложат?

Все ми едно какви промени приемат. Докато не започне полицията ефективно да следи и да глобява, файда няма.

Общи условия

Активация на акаунт