От колко големи децата ви се бършат сами

  • 9 086
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 196
Започна да се бърше сама на около 4 години.
Друг е въпроса,че все още не го прави добре. Tired
С миенето се справя по-добре. Laughing

# 16
  • Мнения: 8 769
Кейти започна да си мие сама ръцете в банята на около 2г и половина, на 3г вече ходеше съвсем сама до тоалетната, към 3.5 вече не искаше да я надзиравам, нито да я бърша (само когато има запек се напъваме и пъшкаме двете, гадна работа е това запека).
Филип вече си мие ръцете сам (не особено качествено, но се старае), за другата работа-в темите за гърнетата и памперсите съм писала доста  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 9 990
Гласувам с 3, макар да беше на около 2 и половина.

# 18
  • Мнения: 2 567
След пишкане се бърше сама още почти след като се научи на гърне да ходи. В самото начало аз я бършех за да и покажа. Значи сама е почнала към две годишна.
За след акане обаче е друга работа. Понеже все се притеснявах, че няма да може, я бършех аз до към 6 годишна. И до сега обаче винаги се бърши с мокри кърпички, защото така и е по лесно. Хартията все и полепва по дупето  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 965
...
И до сега обаче винаги се бърши с мокри кърпички, защото така и е по лесно. Хартията все и полепва по дупето  Simple Smile

И моите се бършат с мокри кърпички. Много по-лесно и удобно е.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...И до сега обаче винаги се бърши с мокри кърпички, защото така и е по лесно. Хартията все и полепва по дупето  Simple Smile

И моите се бършат с мокри кърпички. Много по-лесно и удобно е.

И моя Го бърша с мокри. Много му е гот. Поляга на леглото в стойка "Г" и почва да крещи някой да го забърше.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Имаше една тема наскоро за 7-годишно момченеце вкарано от майка си в общата женска баня, за да го изкъпе, т.к. таткото го нямало, за да го заведе в мъжката. Много врякнаха тогава, че било недопустимо, на 7 г. вече било едва ли не мъж, шели да се срамуват от него, а и на психиката на момченцето щяло да се отрази... Сега пък, според анкетата излиза, че е нормално да се бършат дупетата на 7 годишните. Иди, че разбери newsm78
Мен пък вкарването в банята не ми пречи, ама бърсането на дупето на толкова голямо дете ми идва вповече Sick.
Пуснах темата по повод спор с приятелка. Халаел да й е - имало и други като нея Mr. Green А аз...явно не съм в час /не се интересувам какво става с дупето на дъщеря ми от около 4 годишната й възраст/

# 22
  • София
  • Мнения: 2 846
 Rolling Eyes моят син септември става на 5, бърши си сам дупето, но някой път минавам след него, че не е много успешен  Tired

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Малък  на 3г. и 4мес. Вече се опитва да се бърше с мокри кърпи  ooooh!. Аз после довършвам  Simple Smile Simple Smile Simple Smile. Баткото и той на тази възраст.

# 24
  • Мнения: 9 990
Имаше една тема наскоро за 7-годишно момченеце вкарано от майка си в общата женска баня, за да го изкъпе, т.к. таткото го нямало, за да го заведе в мъжката. Много врякнаха тогава, че било недопустимо, на 7 г. вече било едва ли не мъж, шели да се срамуват от него, а и на психиката на момченцето щяло да се отрази... Сега пък, според анкетата излиза, че е нормално да се бършат дупетата на 7 годишните. Иди, че разбери newsm78
Мен пък вкарването в банята не ми пречи, ама бърсането на дупето на толкова голямо дете ми идва вповече Sick.
Пуснах темата по повод спор с приятелка. Халаел да й е - имало и други като нея Mr. Green А аз...явно не съм в час /не се интересувам какво става с дупето на дъщеря ми от около 4 годишната й възраст/

Я да направим извадка-колко са момченцата, които се бършат от майките им на 7 години и колко момиченцата....Защото ми прави впечатление, че отговорилите с крайната опция са предимно майки на момчета.Ще прощавате.А и 4 отговора с тази опция не означава, че е нормално-преобладават съвсем други отговори като мнозинство, доколкото виждам в анкетата към момента.

# 25
  • Мнения: 4 915
Ами откакто се научи да ходи на гърне, си бърше пишото сама. Аз  - дупето. На 2 години и 5-6 месеца стана това. Сега я уча как да бърше дупето, че от септември е на градина и трябва да се справя сама.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
пенелопа, аз честно казано не очаквах нито един отговор за 7 г. и повече, ама ей на - човек се учи докато е жив Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Въпреки, че е почти на 5 и може да се оправя и сама, засега я бърша аз. Честно каззано не съм доволна от резултата, когато се оправя сама, особено след градината.
А с какво бършете?
У дома бърсането става с мокри кърпички, но в градината са с тоалетната хартия и чак се разранява докато се прибере.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята ще да е с изключително устойчиво дупе Rolling Eyes Бърше се сама и то с тоалетна хартия, мие си дупето само вечер Embarassed Въпреки това резултатът е добър и никога не й е било възпалено д-то.

# 29
  • Мнения: 1 640
  Няма още 3 г. моята дъщеря,но прави опити за бърсане на дупето,но под мой контрол-давам й напътствия как да приклекне.
Научих я при къпане да си държи сама  душчето и да се подмива клекнала-много й харесва да се мие сама.За пълна самостоятелност още не мога да говоря.

Общи условия

Активация на акаунт