От колко големи децата ви се бършат сами

  • 9 084
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 032
Поздрав за майките, бършещи дупетата на децата след 7 години (без да съм задължително съгласна с генерализацията, но малко повод за размисъл):
http://chudesa.net/?p=statia&statiaid=2497

Неудобно ми е да говоря в детайли за дупетата на децата ми, затова само ще кажа, че се учат да се оправят от (много) малки. Въпрос на подход.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 679
Като пишка се бърше сама, но при голямата работа ме вика мен. Ръцете си мие сама.

# 32
  • Мнения: 1 113
По малка нужда се оправя сама в тоалетната вече втора година. От половин година се справя сама и с дупето. Когато се къпе - надзиравам. Функциите ме се изчерпват с подаването на шампоан, гел душ, сапун или каквото и потрябва от шкафчето в банята (все още не го стига).

# 33
  • София
  • Мнения: 13 204
От 3 г. От градината. Вместо да вика Неволята се научи сама. Криво-ляво бърше се. Вкъщи аз гледам да добърсвам  Wink
За къпането се къпем заедно, засега не съм я оставяла сама. Но и с мен си сапунисва сама главата и тялото

# 34
  • Мнения: 5 475
От около 3.После обаче се налагаше няколко пъти да обяснявам пак. Wink

# 35
  • Мнения: X
Добре де, моята може да се избърше след пишкане, ръцете мие сама, но след акане как се бършат сами на 3г., като ръчичките им не стигат до дупето и не могат да се избършат. Опитва, но не и стига ръчичката, даже се притеснявам, че ще си върви все с непочистено дупе в градината.  Confused

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз пък не мога да разбера какъв ви е проблема на вас,че има 7 г.деца,на които все още майките им се занимават с дупетата им. newsm78 Питаш,отговаряме....ама  разни коментарчета и линкчета по-горе...айде нЕма нужда.Може пък моите деца да правят нещо ,дето твоето  все още не успява...и какво да вземем да ти се перчим ли тук кое ни идва в повече. Sick

# 37
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Голямата се бърше сама след пишкане, но след голямата нужда бърша аз с мокри кърпички!

Това не ме притеснява изобщо. 

Радвам се, че децата ви са толкова самостоятелни!  Peace

# 38
  • Мнения: 447
Аз пък не мога да разбера какъв ви е проблема на вас,че има 7 г.деца,на които все още майките им се занимават с дупетата им. newsm78 Питаш,отговаряме....ама  разни коментарчета и линкчета по-горе...айде нЕма нужда.Може пък моите деца да правят нещо ,дето твоето  все още не успява...и какво да вземем да ти се перчим ли тук кое ни идва в повече. Sick


Седем годишно дете, което не може да си забърше дупето само си е напълно нормално. Връщайки се назад във времето и моите опити на тази възраст не винага бяха успешни..... Но съгласи се, че дете на 11 което вика майка си да отиде да му избърше г...за не е нормално  Shocked  ShockedЗащото аз съм срещала и деца с такива майки...

# 39
  • София
  • Мнения: 1 105
Мойто дете от миналата година се "справя" само. Като го мия вечер забелязвам, че има някои пропуски, но трябва да свиква сам с тези неща. Сега обмислям да го оставям и сам да се къпе, в смисъл да се сапунисва и изплаква.

# 40
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Дупето - откакто стана на 4 (понякога се разхожда с "опашка" от тоалетна хартия, но общо взето се справя). Къпането - пак някъде от там. Когато не мием косата, де. За косата задължително съм аз. Тя иска, но не може, а и винаги има риск да си сложи шампоан в окото и да настане трета световна.

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Добре де, моята може да се избърше след пишкане, ръцете мие сама, но след акане как се бършат сами на 3г., като ръчичките им не стигат до дупето и не могат да се избършат. Опитва, но не и стига ръчичката, даже се притеснявам, че ще си върви все с непочистено дупе в градината.  Confused

Васи се е прибирала с парченце хартия в дупето Laughing От старание да се избърше, милото. Но от вратата търчи в банята да се мие. От мен се иска само да направя водата хладка.

# 42
  • Мнения: 1 877
Боян сам пишка и ака,но бърсането оставя на мен или татко си.Докато ходеше на градина сам вършеше и това,ама да не ви казвам колко качествено.

# 43
  • Мнения: 1 426
От горе-долу 3-годишни, като след това ги проверявах и доизбърсвах. На 5 години вече се справяха абсолютно без моя намеса - затова и съм написала 5.

# 44
  • Мнения: 720
 едно 3 годишно дете едва ли изобщо бърши нещо Winkпо скоро маца../поне така си мисля./а и пикочна инфекция е възможна ако е момиче.

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 15:22 от NICOLE B.

Общи условия

Активация на акаунт