Проблем при забелването

  • 1 428
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте Д-р Слънчева,
По препоръка на педиатъра си, всяка вечер преди къпане забелвам леко кожичката на пениса на сина ми, който е на 7 месеца, и внимателно почиствам смегмата. След това понякота мажа върха на пениса с Дефламол против евентуално нацепване /отново по препоръка на педатъра, освен това ми каза, че може да се ползва и зехтин/.
Но преди една вечер установих, че кожичката не може да се дръпне. Все едно изведнъж е станала по-тясна или пишлето се е подуло /въпреки че визуално няма промяна/. Няма вид на възпалена. С какво бихте ме посъветвали да го мажа и налага ли се преглед от уролог. Пролемът е, че в момента сме в Холандия и бих ви помолила за някакво универсално средство, което да мога да купя и от тук, незнам дали е подходящо да го мажа с Риванол например. Благодаря ви предварително за отговора.

# 1
  • Мнения: 193
Здравейте Д-р Слънчева,
По препоръка на педиатъра си, всяка вечер преди къпане забелвам леко кожичката на пениса на сина ми, който е на 7 месеца, и внимателно почиствам смегмата. След това понякота мажа върха на пениса с Дефламол против евентуално нацепване /отново по препоръка на педатъра, освен това ми каза, че може да се ползва и зехтин/.
Но преди една вечер установих, че кожичката не може да се дръпне. Все едно изведнъж е станала по-тясна или по-скоро все едно  е залепнала /въпреки че визуално няма промяна/. Няма вид на възпалена. С какво бихте ме посъветвали да го мажа и налага ли се преглед от уролог. Пролемът е, че в момента сме в Холандия и бих ви помолила за някакво универсално средство, което да мога да купя и от тук, незнам дали е подходящо да го мажа с Риванол например. Благодаря ви предварително за отговора.

# 2
  • Мнения: 5 760
Най-добре е да се направи компрес с риванол поне 3 дни и при всички случаи да се консултира с уролог по-късно, ако бебето е спокойно.

# 3
  • Мнения: 193
Благодаря Ви д-р Слънчева! А компресът постоянно ли седи или само вечер?

Общи условия

Активация на акаунт