Какво да приготвя от белтъци?

  • 21 020
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 5 656
Здравейте, момичета!
Имам налични доста сурови белтъци, дайте идеи как да ги оползотворя. Да уточня предварително, че нямам време за сложни и завъртяни рецепти, сама съм с два броя палавници и никакви налични баби или друга помощ. Така че моля за нещо бързо, лесно и ....вкусно. Белтъците са от домашни яйца, пресни, като брой - около 8-10.
 Hug

# 1
  • Мнения: 741
Целувки

# 2
  • София
  • Мнения: 5 656
Да, това е първото, за което се сетих, но съм правила само веднъж, доста отдавна и неуспешно. Ако някой може да сподели изпитана рецепта, ще съм много благодарна.

# 3
  • София
  • Мнения: 508
Кокосови пастички

1ч.ч. пудра захар
2ч.ч. кокосови стърготини
4 белтъка

Белтъците се разбиват на сняг и се объркват с останалите продукти. В намаслена тавичка /може и върху хартия за печене/ с голяма лъжица се слага от сместа на по голямо разстояние, пече се в предварително загрята фурна на 180-200 градуса.

Стават разкошни  Grinning

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Изпечи два блата и ги съедини в тортичка с шоколадов крем и плодове, отгоре наръси крокант и готово.

# 5
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Виж при сладоледите -имаше много хубава идея за френска нуга (май беше с 6 белтъка) и не беше сложно. Ще потърся и след малко ще пусна линк.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=184294.180
 Вчера направих нещо подобно, но със суха сметана за крем-сладолед, 2 яйца (разбити поотделно белтъци и желтъци ), но може и без жълтъците, прибавих натрошен карамел и нарязах вишни от буркан. Импровизирай. Става бързо и после- във фризера.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 14:52 от bilqna_69

# 6
  • Мнения: 899
Аз правя диетичен омлет с белтъци и сирене или бъркани яйца само с белтъци, сирене и пресни домати.

# 7
  • Мнения: 4 770
 
  Ей това ми изглежда страхотно!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

  nadia*, как оформяш пастичките?  С лъжицата както станат или в някаква специална форма!  Благодаря ти много за рецептата!  Аз обожавам кокос, но за пастички от него не бях и чувала...   bouquet
 

# 8
  • София
  • Мнения: 35 941
Ето нещо измислено от мен.
Редовно си го правя, когато съм на диета и ми се яде сладко.
Разбиваш белтъците със захар+ ванилия
В купа: нарязани ябълки на ситно /около 1х1 см/ + 1-2 сл галета, малко орехи, стафиди .
Прибавят се белтъците. Изсипва се в намаслена и набрашнена тавичка и се пече.
Тъй като винаги го правя на око - на 4 белтъка 1/2-2/3 чч захар и 3 средно големи ябълки.
Правила съм го и с череши.
Важното е да не е течен плода.
Това е ако си падаш по диетичните измишльотини.  Grinning

Пече се на 150 -160 градуса, докато  когато боднеш с клечка не остава нищо по нея, но минимум 30-40 мин.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравей,

Майка ми има страхотна рецепта за парфе от белтъци, прясно мляко и желатин. Сега съм на работа, но обещавам довечера да ти я пусна. Много лека тортичка се получава, единственият недостатък е, че трябва да стои 24 ч. в хладилник преди да се консумира.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
С един от белтъците може да си направиш стягаща маска за лицето

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ето ме с обещаната рецепта. За съжаление обаче, не се прави само с белтъци , а с цели яйца. Въпреки всичко ще я напиша:

Парфе "Шарлота"

Продукти: 2 ч. ч. захар, 2 с. л. брашно, 7 яйца, 1 л прясно мляко, 2 с. л. желатин, 1 ч. ч. смлени орехи, ванилия, 1-2 ч. л. какао, кората на един лимон

Приготвяне: Млякото, захарта, брашното и жълтъците се смесват заедно. Слага се на огъня и се бърка, докато лъжицата се гланцира. Към сместа се прибавят разбитите на сняг белтъци. Разделя се в три купи: към първата се прибавя 1 ч. ч. смляни орехи + ванилия; към втората - 1-2  ч. л. какао; към третата - кора от настърган лимон.
За самата торта се използва дълбока форма (например йена глас или дълбоките салатни купи от сервизите). Формата се облива със студена вода и с лъжица се сипва шахматно от всяка смес. Държи се в хладилник 24 ч. Преди сервиране купата се потапя за секунди в гореща вода и се обръща в подходящ поднос. Става страхотна!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И тук има интересни рецепти Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 3 674
Кокосови пастички

1ч.ч. пудра захар
2ч.ч. кокосови стърготини
4 белтъка

Белтъците се разбиват на сняг и се объркват с останалите продукти. В намаслена тавичка /може и върху хартия за печене/ с голяма лъжица се слага от сместа на по голямо разстояние, пече се в предварително загрята фурна на 180-200 градуса.

Стават разкошни  Grinning

Да супер са!!! Hug И аз ги правя от време на време..Стават много бързо и са много вкусни с кафенце сутрин... Heart Eyes

Освен това може да направиш  и целувки от белтъците... Wink

# 14
  • Мнения: 279
Бяло сладко
  1 буркан глюкоза и 300гр. пудра захар се загряват до кипване.Разбиват се 4-5 белтъка с щипка сол и малко пудра захар на твърд сняг.Прибавят се 3 пак. ванилия и бавно на тънка струя се налива горещата глюкоза,като продължава разбиването на сместа с миксер.По желание могат да се добавят ядки.Съхранява се в хладилник.Много е вкусно,но и страшно калорично. Wink

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ето ме с обещаната рецепта. За съжаление обаче, не се прави само с белтъци , а с цели яйца. Въпреки всичко ще я напиша:

Парфе "Шарлота"

Продукти: 2 ч. ч. захар, 2 с. л. брашно, 7 яйца, 1 л прясно мляко, 2 с. л. желатин, 1 ч. ч. смлени орехи, ванилия, 1-2 ч. л. какао, кората на един лимон

Приготвяне: Млякото, захарта, брашното и жълтъците се смесват заедно. Слага се на огъня и се бърка, докато лъжицата се гланцира. Към сместа се прибавят разбитите на сняг белтъци. Разделя се в три купи: към първата се прибавя 1 ч. ч. смляни орехи + ванилия; към втората - 1-2  ч. л. какао; към третата - кора от настърган лимон.
За самата торта се използва дълбока форма (например йена глас или дълбоките салатни купи от сервизите). Формата се облива със студена вода и с лъжица се сипва шахматно от всяка смес. Държи се в хладилник 24 ч. Преди сервиране купата се потапя за секунди в гореща вода и се обръща в подходящ поднос. Става страхотна!
Интересно ми стана, но не разбрах като се слагат белтъците крема трябва ли да е все още на огъня? Къде и кога се слага желатина?

# 16
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Аз правя кекс със белтъци.

# 17
  • Мнения: 1 797
Парфе "Шарлота"

Формата се облива със студена вода и с лъжица се сипва шахматно от всяка смес.

Много обичам подобни вкусове. Но как така се сипва шахматно  newsm78
Би ли обяснила малко по-подробно, че изобщо не си го представям  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт