Заличиха Странджа като природен парк !

  • 4 874
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 459
Да де това ви е целта да спечелите от имотите, какво значение има на кой са, щом са обявени за защитена местност.
А бе, от къде ги измисли тия закони, че след като дадена местност се обяви за защитена, собствениците ДАРЯВАТ имотите си. Ти дарил ли си твой имот, че така гордо насаждаш мнение?!

 Какво ще направите като си ги получите, сигурно само ще ги чистите и пазите а? Не на мен тия, всеки мисли за пари туй е ясно.

Как какво ще ги правя? Ми каквото си искам- в рамките на закона. Ти в твоя имот какво правиш?

Ходил съм в Иракли, гони ли са ме собственици за да не се къпя на плажа им и да не им тъпча тревата, това че има мизерници дето оставят след себе си мръсотия, то си говори за тях, но това не е работа на еколозите - да гони и глобява тези дето "цапат"

Гоним, да. И от вкъщи и от двора- гоня.

Няма какво да питам хората от Странджа, аз съм роден и отгледан в "полите" на планината, не бих понесъл тя да се унищожи, което неминуемо ще стане връщайки такива земи на собствениците им. Познавам доста такива, реваха реваха накрая си получиха замите и ги зарязаха или продадоха и на тяхно място се застрои с частни имотчета който заградиха околностите с 2 метра огради. А иди на отдих там, с пушката те гонят. Егати държавата сме  #2gunfire

Айде първо да се запознаеш по сериозно с въпроса и тогава пак...
Реституция по Странджа мина отдавна. Никой на никого няма какво да връща. Как се прави национален парк, знаеш ли и кога НП "Странджа" е обявен за такъв?


Дано в Брюксел не се правят и този път не не догледали  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 2 563


Това изкуствено насаждане природа-бетон вече адски ми писна.

Хората са недоверчиви, защото няма място в България, където собствениците и гостите на разни вилни селища, независимо колко красиви и приятни са те, да са опазили природата...  Най-малкото докато строите, омазвате всичко...

# 17
  • Мнения: 459


Това изкуствено насаждане природа-бетон вече адски ми писна.

Хората са недоверчиви, защото няма място в България, където собствениците и гостите на разни вилни селища, независимо колко красиви и приятни са те, да са опазили природата...  Най-малкото докато строите, омазвате всичко...

Ти къде живееш? В сламена колиба ли? Сигурно не. Значи и ти омазваш.

В България има околко 75% НЕЗАСТРОЕНА площ. Този бетон е изключително насадено твърдение и никак не е вярно.

Собстевниците на имоти от какъвто и да е тип имат право да се разпореждат с тях както намерят за добре според Конистуцията на РБ и законите.

# 18
  • Мнения: 1 299
Абе не се ли научихте, че в Дира винаги слагат егати заглавията, за да привлечат вниманието, а после се оказва, че не е съвсем така. И стига с тия тъпи теми, MegatroniC, що не пишеш във форума на Дира, този тук е за по-приятни неща, да не кажа по силни думи, че ще ми скочиш  hahaha

# 19
  • Мнения: 2 563


Това изкуствено насаждане природа-бетон вече адски ми писна.

Хората са недоверчиви, защото няма място в България, където собствениците и гостите на разни вилни селища, независимо колко красиви и приятни са те, да са опазили природата...  Най-малкото докато строите, омазвате всичко...

Ти къде живееш? В сламена колиба ли? Сигурно не. Значи и ти омазваш.

В България има околко 75% НЕЗАСТРОЕНА площ. Този бетон е изключително насадено твърдение и никак не е вярно.

Собстевниците на имоти от какъвто и да е тип имат право да се разпореждат с тях както намерят за добре според Конистуцията на РБ и законите.

Колко цапам аз и колко цапат строителната компания, персонала, гостите, доставчиците ти?! Какъв ще е дълготрайният ефект от моя живот в апартамент и от твоя строеж на вили и басейни там, където в момента има плаж и животни...

75% сигурно има, но това е безсмислен аргумент. Колко процента застрояване е добре? А колко е зле? Колко хабитата можем да изместим с още 5% застрояване и в края на краищата кой печели?

И на последното ти твърдение ще кажа, че гражданите на България имат право да изискват промени в законите на РБ.

# 20
  • Мнения: 459
"Колко цапам аз и колко цапат строителната компания, персонала, гостите, доставчиците ти?! Какъв ще е дълготрайният ефект от моя живот в апартамент и от твоя строеж на вили и басейни там, където в момента има плаж и животни... "

Колкото си зацапал, когато са построили твоя апартамент, колкото цапат доставчиците, за да доставят хляб в кварталния ви магазин и т.н

"Животни"- какви животни?

"Колко процента зострояване е добре?"
Колкото е разрешил закона.

"Колко хабитата можем да изместим с още 5% застрояване и в края на краищата кой печели?"

Това е много разтегливо, или кой е дошъл първо- яйцето или кокошката.

# 21
  • до морето
  • Мнения: 494
Случи се поредния абсурд в нашата държава. Уви властта не се вслушва в гласа на хората и винаги си плаща по време на избори. Лошото в случай е, че 75%-та незастроена площ са изключително ценни за нашата малка страна. Другото лошо е, че първо бяха изсечени най-ценните гори на България, сега се посяга и на големите защитени територии, "малкото и безобидни" строежи се концентрират на места със световно значение. Слава Богу, че поне Европа се интересува от нашата природа.
Тъжно ми е, че след като направих може би последния плакат за ЗМ Камчийски пясъци - няколко месеца след това - тя вече не съществува, като защитен обект. А самия плакат съдържа 12 защитени, редки и ендемитни видове...но за какво е всичко това на децата ни ...
Отвратена съм от безочието ...
...Собствениците права имат, а кой се грижи за правата на Земята ...и там в Бургас доста жега ви налегна ... я продавайте и стройте още тъпи хотели.

# 22
  • Мнения: 2 563
"Колко цапам аз и колко цапат строителната компания, персонала, гостите, доставчиците ти?! Какъв ще е дълготрайният ефект от моя живот в апартамент и от твоя строеж на вили и басейни там, където в момента има плаж и животни... "

Колкото си зацапал, когато са построили твоя апартамент, колкото цапат доставчиците, за да доставят хляб в кварталния ви магазин и т.н

"Животни"- какви животни?

"Колко процента зострояване е добре?"
Колкото е разрешил закона.

"Колко хабитата можем да изместим с още 5% застрояване и в края на краищата кой печели?"

Това е много разтегливо, или кой е дошъл първо- яйцето или кокошката.


Извинявай, ама този агрумент е бебешки: "Ма и Ми-и-итко така прави-и-и-и". Да, цапам, старая се да не цапам толкова и си ограничавам действията. Но това не оправдание за теб да си построиш каквото си искаш и да цапаш.  Защото точно това се получава, колкото и да ми обясняваш,ч е законът се спазва. В крайна сметка почти 100% от застроилите черноморието, Банско и т.н. нарушават поне няколко закона с надеждата си да се опаричат. Нямам нищо против да се опаричиш и ти, но не за сметка на бъдещите поколения. Може и да се чудиш какви животни има на твоята земя, но те са важни не защото са толкова сладки, а защото поддържат баланс, от който се възползваме и ние, хората.

# 23
  • Мнения: 459
"Колко цапам аз и колко цапат строителната компания, персонала, гостите, доставчиците ти?! Какъв ще е дълготрайният ефект от моя живот в апартамент и от твоя строеж на вили и басейни там, където в момента има плаж и животни... "

Колкото си зацапал, когато са построили твоя апартамент, колкото цапат доставчиците, за да доставят хляб в кварталния ви магазин и т.н

"Животни"- какви животни?

"Колко процента зострояване е добре?"
Колкото е разрешил закона.

"Колко хабитата можем да изместим с още 5% застрояване и в края на краищата кой печели?"

Това е много разтегливо, или кой е дошъл първо- яйцето или кокошката.


Извинявай, ама този агрумент е бебешки: "Ма и Ми-и-итко така прави-и-и-и". Да, цапам, старая се да не цапам толкова и си ограничавам действията. Но това не оправдание за теб да си построиш каквото си искаш и да цапаш.  Защото точно това се получава, колкото и да ми обясняваш,ч е законът се спазва. В крайна сметка почти 100% от застроилите черноморието, Банско и т.н. нарушават поне няколко закона с надеждата си да се опаричат. Нямам нищо против да се опаричиш и ти, но не за сметка на бъдещите поколения. Може и да се чудиш какви животни има на твоята земя, но те са важни не защото са толкова сладки, а защото поддържат баланс, от който се възползваме и ние, хората.



 Joy

# 24
Има достатъчно застроени площи по плажната ивица... и не само там. Не е като хотелите да са претъпкани през лятото и да няма къде да се почива... С джакузи, яхта и прочие. Ама самата идея, че на Странджа ще се определят граници и всичко ще е наред звучи доста утопична. Хората, които имат пари и искат да инвестират в строителство, се оказват много изобритателни и находчиви. Колкото и да ми се иска да вярвам, че с определянето на граници на Странджа, тя ще си остане толкова прекрасна, колкото е и сега... еми не я виждам тая работа.

Ходихме лятото в родопите, около Снежанка, така са надупчили планината със сечища за ски писти, бетонни плочи на бъдещи хотелчета и вили. Беше отвратително, на всякъде беше шумно и прашно от постоянно сновящите тежко превозни машини. Много от строежите бяха на някакви отдалечени от основните пътища, до тях камионите стигаха по черни пътеки и дърветата околу тях бяха целите сиви от прах.

На Странджа ще и се определят граници? Кой ще го определя? Същият, който отменя решението? Хората, които правят такива решения, някак си ми се струват податливи на външни влияния. От 2 години работя във фирма, в която правим сайтове и презентации за строителни проекти. (не се гордея особенно много с което...) Но застрояването е толкова агресивно и експанзивно, че ако някаква комисия започне да определя границите на странджа, такъв бетон ще се лее по новите и граници, не е истина.

http://savestrandja.hit.bg/index.html и аз бях там, и аз не гледах.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 09:53 от FireSt

# 25
  • Мнения: 4 585
Чичко Паричко.

# 26
  • Мнения: 503
 Byrne, очевидно имаш интереси в този район, за това не смятам мнението ти за обективно.
Да вземем да бетонираме и последния квадрат зеленина, а?

# 27
  • Мнения: 2 070
Това че някой е пропуснал да определи ясни граници на природния парк, също е недопустимо но е направено с цел и тази цел я виждаме сега.  Ясно че не е заличен, но ще се заличава постепенно, след като му се определят "границите" както се заличават доста други места с изключително красива природа. Не можем да си стискаме очите, заравяме си главите в земята но задниците ни остават от вън, някой идва и ни ... това е картинката в България.  Затова подкрепям Critical Мass движенията  ooooh!

Абсолютно правилно!

# 28
  • Мнения: 25
Абе не се ли научихте, че в Дира винаги слагат егати заглавията, за да привлечат вниманието, а после се оказва, че не е съвсем така. И стига с тия тъпи теми, MegatroniC, що не пишеш във форума на Дира, този тук е за по-приятни неща, да не кажа по силни думи, че ще ми скочиш  hahaha

що не изгониш всички от клюкарник да пишат в форумите на дир.бг а?

Byrne идеята ми беше не да си подарите имотите а че трябва да ви ги платят там колкото трябва и да останат държавни, лошото е че до колкото познавам хора с подобни имоти те не искат това - "мой си е няма да го продам" или ги продават на строителни компании, и от там на всички ни е ясно. Ами ако имаше част от земята под НДК ? Щеше да кажеш моя си е, и ще си я правя каквото си искам, да ама не. И никой не скача срещу собствениците а срещу държавата че не прави нищо в защита на тези местности.

едит: Едно примерче, чичко паричко от Поморие си получава земя верно негова си е, обаче е третокласна земеделска. Наш човек решава че, нещо не го устройва тази земя и отива при кмета и така след срещата чичко паричко получава защитена местност - страхотни пясъчни дюни, срещу неговата плюс доплащане щото видиш ли той давал земеделска земя а получавал пясък. Сега тези красиви пясъчни дюни не съществуват, а на тяхно място има огромна курортна постройка.
Ей такива неща искам аз да се прекратят, ама много искам нали  newsm78 

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 10:42 от MegatroniC

# 29
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Най-голямото престъпление - да решиш,4е най-старата планина в Бг,с най-старите резервати, и с флора и фауна,която живее само в този парк и е Уникална/в световен мащаб/,4е не е национален парк Shocked Shocked Shocked

Ето това е страшното измерение на 4овешката глупост,на продажността, на корупцията,на незаинтересоваността на управниците.Подсъдимо е
#2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт