чуждо дете-мое дете

  • 5 793
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
бихте ли осиновили дете даже и да си имате свое или да можете да имате деца,просто така защото човешкото във вас е заговорило и чувството че си дарил любов,семейство и дом на една малка душичка ще ви направи горди и удовлетворени от самите себе си?много често си мисля за това ....и се чудя защо на подобни постъпки се гледа като на нещо глупаво"след като можеш да имаш собствено дете защо ти е да си осиновяваш" Twisted Evilкакво е вашето собствено мнение по тоя въпрос?

# 1
  • Мнения: 2 891
Не бих, а ще, но по-скоро ще участвам, като приемно семейство.

# 2
  • Мнения: 1 128
От много време съм се замислила да осиновя дете.
По много причини,не само заради това което ти си написала.
Исках и преди да се роди Андрес,но мъжлето още не беше толкова сигурен като мен.

# 3
  • Мнения: 184
Да, бих и искаме, ама не ни го дават.
Оставили са го родителите му в дом за сираци и не са подписали документ, че може да бъде осиновено.
А ние го искаме, при положение, че си имаме двама юнаци в къщи, ама бюрократщината не ни позволява. И да не си помислиш, че идват да го видят? Никой не го посещава това детенце, ама и ние не можем да го отгледаме.

# 4
  • Мнения: 3 521
Не бих. Не, защото не искам, а защото не съм сигурна дали с тази ми постъпка не бих попречила на някое семейство, което няма възможност да има деца по физически причини да получи своят шанс заради мен.
Идеята за приемно семейство ми допада повече, да.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Да.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз - да. Макар да има логика в думите на Сърфлайн.

# 7
  • Мнения: 2 891
За приемното семейство съм поради описаните от surfline причини. Решила съм, когато имам възможност (по-голямо жилище), да премина през всичките бюрократични процедури и ако ни одобрят, парите, които дава държавата, за отглеждане, да слагам в спестовен влог на името на детето. Сумата ще се трупа в зависимост от престоя му у нас, а и колкото и парички да се съберат, все е помощ, когато навърши 18.

# 8
  • Мнения: 27 524
бихте ли осиновили дете даже и да си имате свое или да можете да имате деца,просто така защото човешкото във вас е заговорило и чувството че си дарил любов,семейство и дом на една малка душичка ще ви направи горди и удовлетворени от самите себе си?много често си мисля за това ....и се чудя защо на подобни постъпки се гледа като на нещо глупаво"след като можеш да имаш собствено дете защо ти е да си осиновяваш" Twisted Evilкакво е вашето собствено мнение по тоя въпрос?

Ако имам и мога да имам свои - не. Ако не мога - да. А какво е твоето мнение все пак  Wink Нещата по тази и по много теми не са просто черно и бели, както звучат тук  Wink

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Джей Джей,  Hug

# 10
  • Мнения: 183
Много ми е трудно да отговоря еднозначно.
Достойно е за възхищение...
Напоследък чета в "Осиновяване " и се страхувам , че
нямам силата и смелостта на хората пишещи там.
Опасявам се, че няма да мога да се справя- от осиновителите
сякаш се изисква много повече отколкото от родителите.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
от осиновителите
сякаш се изисква много повече отколкото от родителите.


Така е. Като започнеш от бележката от психодиспансера и завършиш с тази за доходите.

# 12
  • Мнения: 2 891
Не е съвсем по темата, но... вижте!

Не знам дали сте гледали, но направиха късометражно филмче по нейната история.

# 13
  • Мнения: 183
бихте ли осиновили дете даже и да си имате свое или да можете да имате деца,просто така защото човешкото във вас е заговорило и чувството че си дарил любов,семейство и дом на една малка душичка ще ви направи горди и удовлетворени от самите себе си?много често си мисля за това ....и се чудя защо на подобни постъпки се гледа като на нещо глупаво"след като можеш да имаш собствено дете защо ти е да си осиновяваш" Twisted Evilкакво е вашето собствено мнение по тоя въпрос?

Ако имам и мога да имам свои - не. Ако не мога - да. А какво е твоето мнение все пак  Wink Нещата по тази и по много теми не са просто черно и бели, както звучат тук  Wink
  маето мнение, Блонди ,е че да бих даже и да имам две свои и едно придобито /в най-добрия смисъл на тази не толкова красива дума/на съпруга ми Peace,и бих минала през всички бумащини в името не две щастливи детски очи!!! точно това което казваш ти винаги ми е правило не особено добро впечатление/нищо лично/"ако мога да имам свои не бих осиновила",звучи ми егоистично-моето си е мое другото е чуждо Cry,а и толкова много деца изоставени има ,че едва ли бихме ощетили някое бездетно семейство Naughty

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е съвсем по темата, но... вижте!

Не знам дали сте гледали, но направиха късометражно филмче по нейната история.

Ужас  Shocked ....

Общи условия

Активация на акаунт