Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 435
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!
Кафява мечка, аз вече ти отговорих, но сега виждам на колко си години. Доколкото знам за над 35 е наистина задължително и правят доста по-подробни изследвания. нека и другите момичета да кажат, ако имат повече опит, но поне в нашата болница, Даун го правят задължително, поне така ми обясниха предишния път.
Ние за празниците ходихме до Отава и си икарахме чудесно, много ни хареса града, хората,тържествата, зарята и дори си направихме една малка среща на Великотърновски майки. Запознахме се с Yana dark и семейството и. Хиляди благодарности за оказаното садействие от тяхна страна да си намерим хотел и да си изкараме прекрасно в компанията им. ето  малко снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=150673. Единственото неприятно нещо, което ни се случи, че Маги вдигна много висока температура и една днес успя да я свали. Доктора каза че е било вирус, но освен температурата (39,5) и отпадналост нищо друго и нямаще. аз видях че и избива зъб. На някого случвало ли му се е подобно чудо: 4 дни с много висока температура само от един зъб? Наистина венецът и е срашно възпален и разкървавен, но досега никога не ми е вдигала такава температура. За първото зъбче ми вдигна малко, но само това беше.

# 31
  • Мнения: 274
Кафява мечка аз раждах в България,но дори и там ,като попитах дали да си правя изследване за синдрома на Даун , докторите ми казаха ,че след 35 години трябва да се направи. Аз тогава бях на 33.И аз мисля,че ще добре да настояваш и да си го изискаш това изследване. Предполагам,че мамите от тук ще се включат с повече инфо по въпроса.

Невенски, радвам се ,че е спряла температурата на Маги. Целувки за нея от Дани Hug

поздрави за всички

# 32
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
nevenska, Yanadark, благодаря ви за отговорите! Аз се поразтърсих за задължителни изследвания, но такива изглежда няма. Има т.нар. рутинни, които включват кръв, урина (знам че звучи много общо), тегло, кръвно налягане... Видеозона изглежда също е препоръчителен, цитирам:

Цитат
Prenatal screening involves an assessment of the developing baby to determine if there is an increased chance for conditions such as chromosome disorders or structural problems. Integrated prenatal screening (IPS), first trimester screening (FTS) maternal serum screening (MSS-quad), and ultrasound are some of the options for prenatal screening.

The risks for fetal Down syndrome, trisomy 18, and neural tube defects are calculated using a combination of variables including: biochemical serum markers collected from blood work, maternal age, maternal ethnicity, maternal weight, maternal diabetic status, and possibly a nuchal translucency (NT) ultrasound measurement.

Availability of these screening tests will vary according to the stage of gestation in which a woman is seen and availability of screening options in particular geographical areas. Depending on the results, diagnostic testing may be offered.

In addition, the Society of Obstetricians and Gynecologists of Canada (SOGC) suggests that all pregnant women be offered an ultrasound between 18-20 weeks gestation to assess fetal anatomy.
 

Горният цитат е от тук:
http://www.lhsc.on.ca/programs/rmgc/mss/what_mms.htm

Обяснени са разни възможни изследвания, също има инфо къде се правят.
Това е информация за Онтарио. Слагам я тук, щото може да помогне на някой в бъдеще. От толкова търсене, това е единственото което намерих и което смятам, че е смислена информация. От всичко прочетено излиза, че сама трябва да изискам тези изследвания, щото никой не задължава лекарите да ми ги предложат. Вероятно в Торонто на много места се предлагат наред с рутинните, от където впечатлението, че са задължителни, но аз никъде черно на бяло не намерих и едно задължително изследване.

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 00:27 от Кафява мечка

# 33
Здравейте мамета,
Мама Вени-радвам се,че вече малкият е по-добре.Ние също ще пътувме с чехите.Ще ти пиша на личния.
Кафява мечка-аз също мисля,че трябва да си направииш тези изледвания между 12-14 седмица.Риска от манипулацията е много малък.Първо се кръвни проби и виждат каква е вероятността да има проблем и тогава лекаря решава нали да ти вземат околоплодна вода.
Лек и спорен ден на всички ви и бъдете здрави

# 34
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте  Hug
Аз съм "под прикритие"  Simple Smile смених си заглавието, защото си бях го формирала от името на квартала ни, без да се замисля, че няма да ми е толкова близко винаги  Simple Smile
nevenska, много е сладка Маги! Слънце! Аз май пропуснах да те поздравя за бременността  Embarassed Честито! Лека да е!
Отава ми е слабост. Още щом го зърнах този град и разбрах, че ще има специално място в сърцето ми.
Ние пък за празника ходихме до Mont-Tremblant, всичките ни снимки са с якета  Simple Smile, няма да ни повярват в БГ кога са правени.  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 093
Мами в Торонто, на някой от вас трябва ли ви телевизор, защото имаме един за подаряваме. Мьжа ми купи нов, вьпреки че стария си работи добре и няма проблеми. Телевизора е Samsung, 27 инча и е в много добро састояние. Аз лично си го хресвам, но нали знаете колко са запалени мьжете за електроника и моя човек от известно време наобикаляше магазините, докато накрая се появи с една кутия вкьщи. Така че казвайте ако някой има нужда.

# 36
  • Мнения: 398
Писах, писах, натиснах шифта по погрешка и пак отначало. Confused

Ще ми насрочват дата за секцио между 27 август и 3 септември. То време не остана  #Crazy На всичко отгоре ме подозират в диабет за бремени и пак ще пия от гадния захарен сок другата седмица. Въобще съм всяка седмица по лекари. И тази работа - почвам да лудвам от толкова неща.

Ще следите ли концерта в защита на планетата -ще пеят в много държави - в Канада се излъчва от CTV. Здраво ще е  Mr. Green

За поканите на родител - пращате ли копия от банковата ви сметка и 2-ро колко пари искат да носи поканения предвид че не плаща спане и храна

Поздрави

# 37
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ще ми насрочват дата за секцио между 27 август и 3 септември. То време не остана  #Crazy На всичко отгоре ме подозират в диабет за бремени и пак ще пия от гадния захарен сок другата седмица.
...
За поканите на родител - пращате ли копия от банковата ви сметка и 2-ро колко пари искат да носи поканения предвид че не плаща спане и храна
Слънчице защо секцио??????? А иначе ние между 27 август и 3 септември много ще ти стискаме палци Simple Smile и преди това за захарното сокче също.
Не сме пращали копия от банковата сметка, а за парите майка ми писа 1000 долара. Но си мисля че парите са трудно контролируеми - може и с дебитна карта да ги носи човек не е задължително да са кеш.
Ето и нещо от федералните данъчни - казано с 2 думи 310 долара повече ще връщат годишно от догодина /не знам дали първата година няма да е само 50% защото влиза в сила от средата на годината/.

# 38
  • Мнения: 398
Забравих да ви питам дали някой може да ми прати образец на покана

Шеметче, Софито е секцио и затова и второто трябва да е.
[Не сме пращали копия от банковата сметка, а за парите майка ми писа 1000 долара.
А майка ти колко време стоя.

Това за данъците за 2007-ма от тебе го разбирам - аз нали съм още на вълна 2006-та  Wink Интересно  Thinking

# 39
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
А майка ти колко време стоя.
Два месеца и половина.

# 40
  • Мнения: 3 932
Забравих да ви питам дали някой може да ми прати образец на покана

Ако ми пратиш имейл на лични, въпросът ти се урежда  Peace

# 41
  • Мнения: 109
Аз имам опит с родителите. Всяка година идва някой - майка ми, свекървата, сестра ми, баща ми два пъти. Имам образец за покана - пишете на личния и ще ви пратя. Банкова сметка никога не сме пращали - но сме пращали копие от данъците.

Poupon, стискам ти палци - малко остана. (
Весели празници на всички и нека да се радваме на слънцето, докато го има  Laughing

# 42
  • Мнения: 17
Здравейте! Blush Малко ми е неудобно да се меся тук, но имам едно мъъъничко въпросче (макар че честно казано не съм сигурна дали трябва да го задам тук или темата за САЩ)...Та, сред българската общност (не знам нито град, нито нищо), някоя от мамите, която пише тук да е чувала за Евгений Георгиев Димитров? Благодаря и още веднъж се извинявам! Blush

# 43
  • Мнения: 398
Да ви питам за бележката от пенсионното за родителите - трябва ли да се пише размера на пенсията

Какво правите в днешния дъждовен ден Laughing

# 44
  • Мнения: 3 932
По повод док. за виза, най-новото е, че от посолството при подаване на док. връчват  и едон док. с имената на сестри, братя, синове и пр., който трябва да се попълни на място, което си е малко непосилно за човек неназнайващ и двата езика Twisted Evil, та ако може някой, който е ок с чуждите езици да придружава кандидатстващият, се спестява неминуемото обикаляне по агенциите...

Общи условия

Активация на акаунт