Обив по бузките и сърбеж

  • 1 448
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте доктор Слънчева, два ни преди да стане на една годинка /21 юни / Йоана получи леко обривче по личицето, /тогава бяха най-големите жеги/, за два дни целите и бузки се зачервиха и започна да се чеше по главичката и ушичките, личицето също ч сърбеше. Особено като излизаме навън положението много се влошава. Заведохме я при личната ни педиатърка и тя ни препоръча да спрем да я мажем със слънцезащитния крем /използвах стикчето на Chicco 50+/ този фактор бил много висок, а и   Chicco давали много алергични реакции. Аз го ползвам вече месец и до този момент не е имало никакви проблеми. Предписа ни да я мажем вечер с кремче Елокм, а сутрин с Фенистил гел и никакви слънцезащитни кремове на лицето.Тези лекарства не са ли много силни? И възможно ли е този обрив да се е получил от череши, защото сега се сещам, че няколко дена преди това и дадохме 4-5 пресни черешки? За сърбежите в косичката не ни предписаха нищо, как вода правя, как да и ги облекча?

# 1
Здравейте доктор Слънчева, два ни преди да стане на една годинка /21 юни / Йоана получи леко обривче по личицето, /тогава бяха най-големите жеги/, за два дни целите и бузки се зачервиха и започна да се чеше по главичката и ушичките, личицето също ч сърбеше. Особено като излизаме навън положението много се влошава. Заведохме я при личната ни педиатърка и тя ни препоръча да спрем да я мажем със слънцезащитния крем /използвах стикчето на Chicco 50+/ този фактор бил много висок, а и   Chicco давали много алергични реакции. Аз го ползвам вече месец и до този момент не е имало никакви проблеми. Предписа ни да я мажем вечер с кремче Елокм, а сутрин с Фенистил гел и никакви слънцезащитни кремове на лицето.Тези лекарства не са ли много силни? И възможно ли е този обрив да се е получил от череши, защото сега се сещам, че няколко дена преди това и дадохме 4-5 пресни черешки? За сърбежите в косичката не ни предписаха нищо, как вода правя, как да и ги облекча?
В момента и растат 4 кътника и един резец, възможно ли е това да е свързано с обрива? Днес сме значително по-добре без лекарства, само с кремче бебе тан, но има оток под очите, който ме притеснява! Сега пък цяла нощ не спря да се чеше по главичката. Опитвам се да си спомня за нови неща, които съм и давала на последък: храна - на детска кухня е, събота и недля на пюре ганчев, сутрин и вечероще я кърмя, понякога добавям нан2, яде парченца плодове, ново беше парче обелена праскова. Козметика - не съм и я сменяла от както се е родила, сапун и шампоан тео бебе, крем - нивеа софт за лице и тяло, на скоро бърсах лицето и с влажни кърпи памперс newsm78!!!!!

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 10:36 от iskrenai

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! този обрив е от топлината- изпотяване и допълнително алергия. Добре е да давате фенестил на капки 3 х по брой капки колкото е кг. Например детето е 10 кг.   3 х 10 капки. Това да продължи 5-10 дни.

# 3
Цитат
....Йоана получи леко обривче по личицето, /тогава бяха най-големите жеги/, за два дни целите и бузки се зачервиха и започна да се чеше по главичката и ушичките, личицето също ч сърбеше. Особено като излизаме навън положението много се влошава. Заведохме я при личната ни педиатърка и тя ни препоръча да спрем да я мажем със слънцезащитния крем /използвах стикчето на Chicco 50+/ този фактор бил много висок, а и   Chicco давали много алергични реакции. Аз го ползвам вече месец и до този момент не е имало никакви проблеми. Предписа ни да я мажем вечер с кремче Елокм, а сутрин с Фенистил гел и никакви слънцезащитни кремове на лицето.Тези лекарства не са ли много силни? И възможно ли е този обрив да се е получил от череши, защото сега се сещам, че няколко дена преди това и дадохме 4-5 пресни черешки? За сърбежите в косичката не ни предписаха нищо, как вода правя, как да и ги облекча?

Веднага, още вечерта дадохме капките Фенистл и до днес се повлиява много добре. Какъв слънцезащитен крем и козметика за къпане и след баня ще ме посъветвате да използвам, за профилактика, за да предпазя бебето от нова поява на силните сърбежи и обриви, след като изминат 5-10 дни с капки фенистил? Евентуално след колко време може да се повтори терапията? /Аз никога не съм я излагала на преки слънчеви лъчи и не я извеждам между 13 и 17 часа, на самите жеги, дори и на сянка и влияят много негативно./

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 15:54 от iskrenai

Общи условия

Активация на акаунт