Къде са най-злите свекърви?

  • 7 683
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Аз вече не мога да се оплача от холандската си свекърва...понеже от нея помощ не очаквам, не говоря за нищо освен за времето и цените по хранителните магазини Mr. Green
Звезди,ама за бебето не се ли включва Shocked?
е как да не се включва - включва се нали е единственото внуче от мъжки пол... като отидем на гости го взема на ръце...като се разплаче ми го връчва Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 783
Ама аз май съм голяма късметлийка с моята руска свекърва. Е имахме моменти на неразбиране, но нищо подобно като споменатото вече, или пък като другата руска свекърва. Много се разбираме, добра е жената, и живяхме 4 месеца заедно все пак, и много малко се карахме. Тя има повече проблем със сина си, отколкто с мен. Е, естествено малко се опитва да ни поманипулирва, но като цяло не бяхме зле. Основните ни неразбирателсва бяха за това какво да яде Мартин, т.е. абсолютни глупости и накрая като я оставих да си прави каквото знае, беше мир за всички. Дори ми каза, колко била много щастлива, че сина и се оженил за българка, а не американка  Joy. Така че обичаме се.

Виж, свекъра е друго нещо - заради него почти не се ожених. Сега вече сме по-добре, а и с него още по-рядко се виждам, така че не ми пречи толкова.

# 17
  • Мнения: 558
Спомням си една случка, за едно момиче и момче, които родителите им ги обесиха, защото се срещали тайно да си държат ръцете. Четох интервюто с родителите, казваха, че това е най-смисленото нещо, което са направили в живота си. Децата им ги позоряли, следователно нямали право да живеят, и така... Rolling Eyes
Да, точно. Те дълбоко в себе си не чувстват вина, а само неразбиране от другите. Много често става въпрос за пари- от това момиче са искали $50 000 зестра и като не ги получили- край- решението е взето.
Но тук не е Индия и се надявам да има повече справедливост, макар че те така се прикриват един друг, че следователите дигат ръце.


Доколкото съм чела, разводът е забранен и затова като не им изнася вече зестрата убиват снахата и така мъжът може пак да се ожени....даже в индия доста често като се роди дъщеря в бедно семейство, родителите убиват бебето,че няма да могат да я оженят по-късно...ама не мога да повярвам,че тея нямат страх от властите в другите страни и практикуват това и извън индия.... Shocked...по мои наблюдения тука си трайкат...всякакви тъмнокожи...

# 18
  • Мнения: 4 111

Как да не ти завиди човек сега Crossing Arms,кажи какво да те правя newsm78!


Аз затова си мълчах, ама след като ме пита, как да не се похваля.  Blush

# 19
  • Мнения: 2 093
Не е по вьпроса за свекьрвите, но искам само да добавя, че в Индия убийството на новородено е така да се каже легално. В болницата, в родилната зала имат кофа с вода и давят бебето, ако майката не го иска. Причината за това е че доста жени/семейства са си хварляли новородените  в реката и така се е получило като негласно удобрение на убийството на бебета т.е по добре да е контролирано, отколкото телата да плуват вьв водата. Това е едно от най-ужасните неща който сьм чувала и за сьжеление е истина. Имам приятелка индийка, която беше тази година там, дори мислят да осиновят бебе от Индия един ден и така да спасят поне един живот. 

# 20
  • Мнения: 2 427
Не е по вьпроса за свекьрвите, но искам само да добавя, че в Индия убийството на новородено е така да се каже легално. В болницата, в родилната зала имат кофа с вода и давят бебето, ако майката не го иска. Причината за това е че доста жени/семейства са си хварляли новородените  в реката и така се е получило като негласно удобрение на убийството на бебета т.е по добре да е контролирано, отколкото телата да плуват вьв водата. Това е едно от най-ужасните неща който сьм чувала и за сьжеление е истина. Имам приятелка индийка, която беше тази година там, дори мислят да осиновят бебе от Индия един ден и така да спасят поне един живот. 
Ма какви са тези неща,възможно ли е цялата тази жестокост...не мога да повярвам...тези индийци хора ли са?Ами световната общественост нищо ли не казва по въпроса? Shocked

# 21
  • Мнения: 4 111
Това е много, много тъжно. Нямам думи, изумена съм, потресена съм. Какви са тези хора, обичаи, зестри. Как можеш да убиеш бебе. Това са зверове, не хора. Бог да пази душичките на бебчетата. Амин.  Praynig

# 22
  • Мнения: 1 132
Звезди, нашите  свекита да не са рода?Все едно,че моята си описала  Joy  Joy  Joy
Моята обича и да ми прави безумни подаръци или да ми подарява неща дето си ги  е купила за нея, поносила ги е седмица и не се е одобрила .За сведение аз съм 12 см по-висока от нея и 35 години по-млада. Вероятноста да ми стане нещо нейно и да ми хареса е нулева.В началото ги взимах от неудобство и после се чудех къде да ги дяна.Сега я режа директно.

# 23
  • Мнения: 2 427
Мопи и Звезди,не знам кое е по-добро.Като вашите свекърви,да ви го връчват веднага щом ревне,или като моята да го стиска в себе си дори и детето да плаче и да не желае да стои в нея ,а при мама. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 132
Amymommy,определено предпочитам да ми го даде за да го успокоя.
Малко черен хумор, но все пак знаем  каква е приликата между свекървата и тортата. Twisted Evil

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не е по вьпроса за свекьрвите, но искам само да добавя, че в Индия убийството на новородено е така да се каже легално. В болницата, в родилната зала имат кофа с вода и давят бебето, ако майката не го иска. Причината за това е че доста жени/семейства са си хварляли новородените  в реката и така се е получило като негласно удобрение на убийството на бебета т.е по добре да е контролирано, отколкото телата да плуват вьв водата. Това е едно от най-ужасните неща който сьм чувала и за сьжеление е истина. Имам приятелка индийка, която беше тази година там, дори мислят да осиновят бебе от Индия един ден и така да спасят поне един живот. 

скоро гледах един филм за Индия.
за кофата с вода не даваха.
обаче даваха как навсякъде е пълно с видеозони и масово се ходи, ако е момиче, се прави аборт, защото семейството трябва да плати със зестра на мъжа.
бедните хора не могат да си позволят да имат дъщери и мъжете принуждават жените си да абортират.
в резултат няма достатъчно жени за сключване на брак. споменаха нещо, че на 4ма мъже се пада една жена или нещо подобно. въпреки всичко мъжете, дето не са си намерили жена очакват, че ще им бъде платено  Praynig
това е някаква традиция, от която не искат да се отказват.
просто бях покъртена.

а в някоя мюсюлманска страна жените се палеха, защото свекървите ги тормозели. забравих къде беше ooooh!
ама беше страшно Sick едвам докторите спасят жената и пак почват мъжа й и свекървата да я тормозят  Shocked

# 26
  • Мнения: 1 215

Ма какви са тези неща,възможно ли е цялата тази жестокост...не мога да повярвам...тези индийци хора ли са?Ами световната общественост нищо ли не казва по въпроса? Shocked
Индия е голяма страна, има стотици различни народностни групи и касти с големи културни различия и няколко официални религии и още стотици божества. Говорят се над 1500 езика. Има и голяма бедност, мизерия, има и богати и образовани хора, но над 80% са неграмотните.
Понеже от мен тръгна приказката за тях, е редно да кажа, че не може да се обобщава за всички индийци. Както мизерията в циганските гета в България не е показателна за всичко останало, но все пак това е част от държавата.
Бедност- това е думата, която описва Индия. Не ражда нищо добро.

Тук много от индийците са в технологичния и финансов сектор.

# 27
  • Мнения: 7 914
Звезди, нашите  свекита да не са рода?Все едно,че моята си описала  Joy  Joy  Joy
може и да са рода някаква де шЪ ги знаеШ Mr. Green Mr. Green Mr. Green
и моя обича да прави подаръчета от рода на козметика за по 1?  Crazy Mr. Green

....определено предпочитам да ми го даде за да го успокоя...
или да си намеря причина по-рано да прекратя визитата Mr. Green Mr. Green Mr. Green

...като моята да го стиска в себе си ...
извинявай ама това се нарича бабина обич ooooh! ooooh! ooooh!

# 28
  • Мнения: 7 914
amymommy
 каква тема отвори - не е истина Mr. Green
да му мислим след 20-30 години Whistling

# 29
  • Мнения: 7 091
Индия е голяма страна, има стотици различни народностни групи и касти с големи културни различия и няколко официални религии и още стотици божества. Говорят се над 1500 езика. Има и голяма бедност, мизерия, има и богати и образовани хора, но над 80% са неграмотните.
Понеже от мен тръгна приказката за тях, е редно да кажа, че не може да се обобщава за всички индийци. Както мизерията в циганските гета в България не е показателна за всичко останало, но все пак това е част от държавата.
Бедност- това е думата, която описва Индия. Не ражда нищо добро.

Тук много от индийците са в технологичния и финансов сектор.


Взе ми думите от устата   Simple Smile Тъкмо това щях да напиша. По-младите, заможни и образовани хора са едно, тези, които живеят в къщите от кал и си мият чиниите в локвите съвсем друго. За съжаление това да имаш момичета в Индия наистина го смятат за наказание ако си по-беден и ги разбирам донякъде, предвид в каква мизерия живеят. По принцип дори и за най-бедните " зестрата" е половин килограм злато на момичето, всичко останало се дава допълнително. Трудно им е, голяма мизерия има, направо не е истина, аз дето съм живяла до цигански квартал направо не можех да повярвам на очите си за какво става въпрос, но пак оцеляват. Или поне една голяма част от тях...При толкова много хора, толкова различни традиции и обичаи събрани на едно място, различни езици ( например ако се преместиш да си търсиш работа от един в друг щат и не говориш местния език просто нямаш никакъв шанс, нищо че хинди и английски също са официални), с толкова малко работни места, просто няма друг начин как да се крепи това общество освен на такъв род "догми" ако щете ги наречете. За тях кастите и досега си съществуват и донякъде може би е логично. Дори и уредените бракове ги разбирам. В началото много неща ме шокираха, но след известно време като поживееш сред тях и започваш да проумяваш защо на пръв поглед нелогични неща за нас имат логика за тяхното общество.
За мен Индия не беше страна на бедност обаче, беше по-скоро страна на крайностите. От пълната мизерия, която не си и сънувал, до  направо неприличното богатство, с което също се сблъсках там и бях не по-малко шокирана.

Общи условия

Активация на акаунт