Залъгалкта на новородено?

  • 3 575
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 225
И аз давам на бебка залъгалка от когато беше на 7 дни, по препоръка на педиатърката. Не че много я харесва, но когато е много уморена, се приспива с нея.

# 61
  • Мнения: 669
дадох му я още в АГ но не я искаше когато започна да си лапа пръста беше неизбежно научих го с биберон

# 62
  • Мнения: 630
И аз бях купила 2 залъгалки още преди да се роди бебка, но сме ги ползвали само 2-3 пъти. Мия не ги искаше и аз не съм настоявала.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Да давах, но той ги "уважи" на доста по - късна възраст (с никненето на първите зъбки) и  ги отказа отведнъж, при първото си боледуване на 10 м. Ползвали сме и Авент (взаимно не ни харесаха) и Нуби, и Нук. Последните две влязоха в най - дългосрочна употреба. Има много мнения и доводи за или против, но ти най - добре ще прецениш дали да даваш. Води се по детенцето. Ако има по - силно изразен сукателен рефлекс и му харесва е по - добре да предложиш залъгалка отколкото мъничето да си набавя нужното от ... палчето. От това се оттучва много трудно едно дете и определено носи по - големи поражения от залъгалките. Peace

# 64
  • Мнения: 4 496
Давах залъгалки на момчетата,давам и сега на малката.Раздялата със залъгалката е   по-лесна,отколкото детето да се откаже да си смуче пръстите,стига да имаш въображение и да можеш да лъжеш_от рода на "кучето я изяде,дадохме я на едно гладно котенце" и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 381
По настояване на свекърва ми предложих няколко пъти залъгалка, но дъщеря ми отказа.После скрих залъгалките и така никой не посмя да се намеси повече Wink

# 66
  • Мнения: 1 098
Смятам да давам

# 67
  • Мнения: 311
Аз давам, не знам дали е правилно, но много често той се успокоява с нея и не плаче  Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 17 592
Залъгалката му връчих на 3-тия ден от рождението. И беше особео доволен. Бибичката е най-добрия приятел на бебето в беда - например, когато си гладен, а яденето се бави... може би цяла минута и представете си, още не е в стомахчето и др. такива. Изобщо, светът, в който насила се е озовало горкото мъниче изглежда доста по-приемлив иззад бибата...

Общи условия

Активация на акаунт