Фолиева киселина и витамини - кога?

  • 3 083
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
аз пих фолиева киселина до третия месец и витамини през цялата бременност,но при всеки е индивидуално зависи от кръвната картина

# 31
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
фолиевата киселина до 3-тия месец, а витамините до края. Наблягах на плодовете и зеленчуците. При мен го нямаше така известното "надуване" на бебето от витамините. Роди се с нормално тегло.

# 32
  • Мнения: 138
аз не съм пила фолиева киселина, но сега пия центрум матерна, но  не трябва да се прекалява с пиенето на витамини. те трябва да се пият 20 дни и след това се прави по4ивка от 10 дни и пак наново.

# 33
  • Мнения: 2 910
По препоръка на моят доктор ще пия фолиева киселина до края на бременността, като от 1м. пия и желязо и вит. Ц.

# 34
  • Мнения: 252
Пила съм само фолиева киселина през цялята бременност.

# 35
  • София
  • Мнения: 545
Фолиевата киселина се пие до 3 месец, но ако продължиш няма да ти навреди, а след като родиш, съм чувала, че помага за кърмата  Peace

Витамините, аз сега не пия, храня се разнообразно, включвам плодове и зеленчуци.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 603
 newsm78
Някой да забелязва, че момичето, което пита, най-вероятно отдавна няма нужда от тези отговори.

# 37
  • София
  • Мнения: 545
newsm78
Някой да забелязва, че момичето, което пита, най-вероятно отдавна няма нужда от тези отговори.

Аз не  Joy , но пък може да помогнат на някой друг.  hahaha Joy

# 38
  • Мнения: 3 929
Аз пих фолиева киселина да 3-я месец, след това изпих 2 опаковки Матерна. Други витамини не съм пила. Беше лято и си ги набявах по естествен път.

# 39
  • Мнения: 86
 след като твоята АГ ти е казала какво как  да вземаш!Аз лично слушах лекаря ми нали все пак те са тези които разбират newsm53

# 40
  • Мнения: 66
Аз пих фолиева киселина до 3-и месец, после минах на сокчето(хранителна добавка) на Хип.

# 41
  • Мнения: 371
Пих фолиева киселина до края на 3 месец,после ми каза ако искам да си взема центрум матерна Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 603
Помогнете ми мили дами...... Grinning

« петък, 29 юни 2007, 20:54 »

.............................  Thinking

# 43
  • Мнения: 961
И моята лекарка ми каза да спра фолиевата киселина в края на 3 месец. Важно е тя да се приема преди бременността и в първите 3 месеца.
Витамини не съм пила. Предполагам е въпрос на избор дали ще приемаш синтетични витамини или плодове и зеленчуци (ако бременността протича нормално, разбира се, и не се налага прием на други витамини, минерали и лекарствени препарати).

# 44
  • Мнения: 159
Фолиева киселина до края на 3-я месец, а витамини пих през зимата докато се появат сезонните плодове и зеленчуци. Но се посъветвай  гинеколога, те знаят от кога да изпишат витамини, флуор и т.н...

Общи условия

Активация на акаунт