Зов за помощ. Може ли някой да помогне?

  • 4 750
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 595
Милото...Пожелавам ви да си решите час по скоро проблема.
Чувала съм, че има банки за кърма.

# 31
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мили, невидими приятели!
Благодаря ви за подкрепата и за разбирането!
Насълзявам се като чета вашите думи на утеха и съпричастност.
Благодаря много и за предложенията.
Значи на лекар съм ходила три пъти при двама различни. Първия път преди около месец (когато проблема не беше толкова сериозен) на нашата педиатърка - гледа му устата, преслуша го, погледна в нослето дали не е запушено....нищо - здраво дете "което няма причина да отказва да яде". Според нея не му харесва вкуса на Ам вече. Затова сменихме няколко вида без успех. Проблвала съм с друг биберон (ние от началото сме с АВЕНТ 1 ), който пуска повече, но няма ефект; пробвала съм с лъжица - той не гълта и след като му се напълни устата с мляко, то започва да излиза и да се стича по вратлето. После почва да пищи силно и спирам да го мъча. Иначе никога не съм го кърмела на режим, а на поискване.
За чая и зърнените храни знам и течности пия много. Дано се увеличи по-скоро кърмата, защото ето сега от 12ч го кърмя - сега е  15:30 и той е още гладен. Заспива за 5 мин и пак се буди с плач.
Това с тръбичката не съм го пробвала, но опитах нещо подобно. Докато суче с пръст избутвам част от гърдата така, че се получава отвор.  Слагам шишето там (не е в устата му) и млякото започва да капе дирекно в устата му.  след минута се усеща и се дърпа от гърдата.  същия резултат се получава когато го залъжа с гърда и после му давам шишето - гълта, усеща измамата и се обръща на др. страна. Не го правя често обаче, за да не се откаже и от гърдата. Странно, като му дам шише с АМ не иска и плаче без да го е опитал, давам същото шише с вода - веднага пие. После пак пробвам АМ - пищи без да го опита. Разбира по миризмата явно.
Вчера другата докторка пак каза, че е здрав, и ушите му гледа. Каза, че може да е от жегата - но не виждам логика - ако ви е топло и се потите постоянно ожаднявате....
Относно захранването - ако продължава така ще се замисля и затова.
Уви исках детето ми да е само на кърма до 6ти месец.
След като се оказа, че нямам достатъчно почнах да го дохранвам и още не съм го преживяла това. Вода не давах. После се наложи и този компромис да направя. Сега се наложи да му я подслаждам, нещо, което си мислех че никога няма да направя. Стигнах дотам да му подслаждам и млякото. Дано следващия компромис да не е захранване - все пак е твърде малък още....Иначе личния ми лекар каза че ако продължава така мога да му дам Рингер - някакъв венозен разтвор, но през устата. Съдържал всички необходими вещества. Честно казано не ми се ще -още по-голяма химия и от Ам.
Дано не се стигне дотам.
 Вече четвърти ден не пие мляко. Досега е пил мин. по 150 мл на ден.
Да не  би да има непоносимост към кравето мляко или както там се казва- опитахте ли със тези на соева основа.Искаш ли да ти пратя бутилките  за които говорех- даи адрес на лични и ги пращам веднага.Нещо друго ако можем - ще помогнем.
Вили

# 32
В Пловдив преди време имаше банка за кърма.Нямам представа дали сега съществува.Поразпитай в Ямбол.Аз ще разпитам тук в Пловдив дали съществува все още.Кураж!

# 33
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
http://www.smanutrition.co.uk/products/brand-flow-chart/wysoy.htm

Такова пробвали ли сте?- на соева основа?
Вили

# 34
  • Мнения: 331
Здравей, мила, искам и аз да изравя своята подкрепа - не мога да помогна с нищо друго, не съм дотолкова запозната с храненето, но се надявам всичко да се оправи и скоро да бъде само болезнен спомен. Доколкото разбрах от информацията в нета, единствената банка за майчина кърма в България се намира в София, ето линка: http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/index.html  Не знам доколко ще свърши работа, но стискам палци за теб и малкото човече от все сърцв!

# 35
  • Мнения: 76
 Praynig
много тъжно...представям си какво ти е, да не можеш да помогнеш на детенцето си. Пробвай с хомеопатични лекарства, сигурна съм, че ще ти помогнат за кърмата
ето един телефон на мн. добра лекарка 0888 675497- др. Янкова се казва
успех

# 36
  • Мнения: 3 069
Момичетата много добре са те упътили към кърмаческия форум.
Аз бих те посъветвала да опиташ с каучукови биберони.Виктор не желае и досега да изпие дори и една глътка мляко от силиконовите.

# 37
  • Мнения: 492
Здравейте! При нас беше същия проблем. Не ще и не ще АМ и това е. Най-накрая започнах да изцеждам кърма колкото имаше и да добавям вътре в шишето АМ. Пробвай да започнеш с повечко количество кърма и постепенно увеличавай количеството на АМ. При нас започна да яде само АМ след около 3 седмици. Но прояде само Аптамила. Междувременно се изцеждай по-често с помпичката за увеличаване на кърмата. При мен така и не се увеличи, но при теб може да стане. Успех. 

# 38
  • Мнения: 184
Мила и аз имам подобен проблем моят син също отказва АМ,но отказва и да суче,аз имам кърма а той неиска,само когато спи тогава успявам да го накърмя,затова се принудих преди 2 месеца да го храня с твърди храни,като супички,каши,местни и плодови пюрета(понеже отказва зеленчукови)при нас проблема е че той не иска нищо в което да има мляко или сирене,защото го пробвах и с попара но като усети сиренето и повръща.Колкото до увеличаването на кърмата аз преди си я увеличавах с жито и много течности,като казвам много,това значи по 3-4л на ден

# 39
  • София
  • Мнения: 8 272
Ето как съм лъгала баткото при отказа за пие мляко(той беше на АМ само) втория месец вместо да му увелича млякото той сам си го намали пиеше по 60-70 мл на хранен
1. вместо 6 пъти почнах да го хрная 7 пъти умишелно.Пиеше по 50-70 мл вода за 24 ч
2. смених Авентските биберони с каучукови на Чико (съвместими са на шишетата)
3. Хранех го на сън - чаках да заспи и тогава му давах АМа

.... На 7 месеца въведох кисело мляко и ги редувах с АМ (отказваше едното и аз почвах другото и така) като съм слагала всякави сладки примеси за да пие и 2те млека - каша, пюре, сок, захар.
... сега обожав прясно мляко, киселото яде само плодово нооо продължава да е злояд

дано скоро се оправи, мен ме притеснява и товакоето казваш за памперса преди 2 седмици ми се случи сподобно нещо при беба (ден 1 абсолютно сух памперс ден 2 само веднъж имаше пишнато)и си бях изкарала акъла. Пуснах ме и урина но всико беше ок. Сега към водата и слагам чай лайка на Милупа. Бях пуснала и тема и мамите ме уплашиха, че се е обезводнила   

# 40
  • Мнения: 941
мисля,че трябва да обърнеш повече внимание на това,че детето не пишка достатъчно!!!Може да има уроинфекция или нещо друго и оттам да няма апетит.Забелваш ли пишката?Виж там да не е причината за кръвта.Детето жизнено ли е,смее ли се,играе ли?Внимавай за обезводняване,при децата е опасно,някои лекар да ви обърне внимание,ако трябва в болница на системи

# 41
  • Мнения: 701
мисля,че трябва да обърнеш повече внимание на това,че детето не пишка достатъчно!!!Може да има уроинфекция или нещо друго и оттам да няма апетит.Забелваш ли пишката?Виж там да не е причината за кръвта.Детето жизнено ли е,смее ли се,играе ли?Внимавай за обезводняване,при децата е опасно,някои лекар да ви обърне внимание,ако трябва в болница на системи

Подкрепям! Peace и стискам палци да се оправите

# 42
  • Мнения: 155
Za Hedra - да има обилно потене, или по-дкоро имаше в големите жеги - нощем чаршафчето му е подгизнало в пот, а пък аз не се потя така. Ние спим заедно. Той спеше по боди без ръкав и без завивка като беше много жега. През деня също се потеше много.
Сега не е така, но и времето се оправи.
За каучуковоите биберони - ще опитам!
Пишката не я забелвам (втората педиатърка каза, че трябва и че има някъв секрет - беше бял). Мойта педиатърка не ми беше казала дазабелвам, но и аз съм против (засега) - не ми се струва естесвено, а и по света са го отрекли.
Иначе детето е подвижно, играе, гука смее се. Хлътна му фонтанелката и доста омекна в бузките и крачетата но това е нормално- отслабва. Иначе с памперсите имаме напредък - вече не са толкова сухи и последните два дни няма червено. В понеделник ще носим урина за изследване. Вече започна да пие повечко вода- затова не са му сухи, а и може би щото не се поти толкова.
Пробвала съм да му давам АМ докато спи- не става Sad
Мисля, че няма непоносимост към кравето мляко, но аз самата не пия краве мляко и не ям краве продукти щото му усилваха коликите или пък а така си въобразих. Сега пия козе домашно има същия вкус като кравето. Не мирише.

# 43
  • Мнения: 2 257
Здравей. Много ме разстрои историята ви, дано намерите изход.
Моля те, провери за признаци, а и се допитай до специалист, за РЕФЛУКС! При него понякога бебетата отказват да ядат изобщо, като противовес на засиленото желание да хапват, което се появява при други. Ето, почети тук, ако разбираш английски, ако не - ще ти синтезирам нещата. Цъкни ТУК и чети.
Ще се моля да се справите с ужаса, през който преминаваш.

# 44
  • Мнения: 585
Хлътнала фонтанела знам че означава обезводняване , но ако го е прегледал опитен лекар няма страшно . Ох, дано се оправите по- бързо че знам какво е да не ти е добре детенцето , големи притеснения са .

Общи условия

Активация на акаунт