Ревливо бебе

  • 1 982
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте, опитни мами!
Родих преди 14 дена. С малката сме вече вкъщи. Тя се променя с всеки изминал ден. В болницата спеше често и по много и не и чувах гласчето. Очаквах същото поведение, когато се приберем вкъщи. Но, уви!
Става все по-неспокойна и вече ми става все по-трудно да я утешавам без да използвам биберон-залъгалка. Чувствам ужасно отчаяние, когато започне да реве. Последната вечер плака 3 часа без да мога да разбера защо и без да мога да и помогна. Коликите и почнаха рано, пием от онези неефективни Сап Симплекс, от които файда няма, но затова пък всички ги предписват.
По принцип искам да я кърмя, кърмя я и искам да и укрепне сукателния рефлекс, защото не и е много силен. Макар че на моменти суче много лакомо. За това не и давам вода с шише, не и давам биберон залъгалка. Майка ми е вкъщи и ми помага и след снощното реване на моята дъщеря, майка ми предложи да и дадем биберон. Не ми се иска да давам биберон. Днес докато майка я приспиваше и дала биберон и малката заспала. Но спа за кратко, разбира се! Не знам какво да правя - дали да настоявам с недаването на биберон или просто да се предам и да бутна и аз биберона в устата.
А тя дори още няма хранителен режим като хората. Опитвам се да я храня на 3 часа, по схемата 7, 10, 13...но тя проспива часове, защото не искам да я будя. Като разви и коликите вече напълно се обърквам кога откакво реве.
Вие, опитни майчета, автоматично ли започнахте да разбирате кога бебето ви реве от глад, кога от нещо друго.
Чувствам се напълно некадърна и безпомощна, мислех, че майчинските инстинкти се събуждат автоматично и те направляват безпогрешно във всяко действие спрямо бебето. Уви! При мен не е така. Вместо това съм силно притеснена, с чувство за вина и безпомощност, и изнервеност като последствие от това.
Ако някоя е изпадала в подобна ситуация, нека ми каже как е минала през това!

# 1
  • varna
  • Мнения: 1 012
ами при нас неистовия рев е признак на глад.
според мен по често да се гушка в мама и на гърдата-да се успокой бебчо-можеш да му даваш и докато спи да суче Simple Smile успех

# 2
  • Мнения: 215
В общи линии все едно аз съм го писала. За капките - на нас ни помагахе единствено Бейбинос. Внимавай какво ядеш. Опитай да не консумираш мляко, защото не винаги организма на майката го преработва достатъчно добре и може да доведе до силни колики. Избягвай подправките , лук, чесън, люто. Супички хапвай. Натуралните сокове, кафето и газираното също не са зе теб.
Понякога и аз така правех - нямаше никакъв друг начин да се успокои детенце, освен да му дам цица, дори и да не е време за ядене. Понякога си плачех с него... Дано имаш достатъчно кърма, защото ако не си дояжа пак ще плаче.
По принцип коликите започват 20-30 мин след като е започнало храненето. И продължават и по 3 часа дори... Sad При нас беше така! Тъкмно српе да плаче и заспи за малко и пак трябва да се храни, а от там и колики наново... един адси кръг... денонощно...А вечер по едно и също време пищеше и се тръшкаше...
И на всичкото отгоре коликите ни продължиха чак до към 6 месец.
Моят съвет е , ако има толкова силни колики детенце, по -добре не бързай да захранваш. Аз така направих.

# 3
  • Мнения: 601
И мен ме беше страх от такава ситуация и до 3-4 месец бяха като в казарма. Будех ги на всеки 3 часа за хранене. Така поне знам, че ако плачат, изключвам глада. Не е толкова страшно с буденето! Новороденото е в такава постоянна просъница, че изобщо не му разваляш деня. И памперси съм сменяла на нощното хранене. Не са мрънкали. За няколко дни свикнаха и сами се будеха.
Залъгалка дадох чак на 6-7 месеца заради пустите зъби. Само от това се успокояваха. Не виждам защо се плашиш да дадеш?! А и залъгалките развиват сукателния рефлекс.
Да не би да е гладна? Може да не си е досукала достатъчно. Опитай веднъж да я нахраниш със шише и виж дали ще е по-спокойна.
Няма да се плашиш и да изпадаш в паника! Бебетата усещат всяко твое настроение.
И няма такова нещо да родиш и хоп - все едно са ти инсталирали Windows за бебета! Всичко се научава постепенно и всички грешим и се чудим така ли е правилно. Hug

# 4
  • Мнения: 1 992
При мен беше същата ситуация. Рев, колики, рев, не спи, бях се побъркала. И аз не исках да давам биберон да не би да спре да суче Crazy, но накрая се предадох и дадох. Тя пък не го искаше, аз настоявах обаче(да ме питаш що) и почна да и действа успокояващо, но никога не е била пристрастена. Отказа се сама на 8-9 месеца от него.

А относно това да ли реве от глад или нещо друго, много късно започнах да разбирам, защото тя си е ревлива. По принцип като плаче предлагай първо гърда, пък после други неща.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 13:24 от криста

# 5
  • Мнения: 1 596
и мойто бебе е така Sad
 а е на 24 дни Sad

# 6
  • Мнения: 875
и моят син беше така. малко след като се прибрахме вкъщи започнаха коликите и постоянен рев. нормално е да се стресираш - няма как. не му помогнаха саб симплекс и не му ги и давах. беше да гърдата ми почти постоянно и някак си времето просто мина. относно залъгалката, бях твърдо решена да не му давам и така и направих, въпреки че е имало нощи, когато съм си мислила, че на сутринта отивам и му купувам. гледай да яде достатъчно, гушкай го и след няколко месеца ще си забравила, че някога е било така!  Hug

# 7
  • Мнения: 1 165
Аз съм давала залъгалка от самото начало-предпочитам спокойно бебе, отколкото ревящо.И ние бяхме със зверски колики и това беше единствения,но ефикасен начин при нас за успокоение.

# 8
  • Мнения: 3 205
Аз никога не можех да разбера, а и май все още не знам кога Иво плаче от глад. Затова не съм спазвала никакъв режим, а го кърмех ако трябва часове наред първите 2-3 месеца. Това беше единствения начин да го успокоя ефективно.
Залъгалка въведох едва след края на първия месец, не съм настоявала много за нея, но той хареса идеята.

# 9
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бих препоръчала да храниш на поискване, а когато му се спи на бебчето - нека спи.

# 10
  • Мнения: 304
Смени капките на първо време-може другите да й подействат. При нас еспумизана-а действаше. Дай й биберон-90% от децата заспиват така. Кърми я на поискване поне до втория месец
Успех! Hug

# 11
  • Мнения: 374
Дали не е гладно бебчето ти!? Дъщеря ми ревеше първите няколко дни след изписването ни, въпреки че я кърмих през 3 часа. Когато педиатърката дойде на посещение обаче и ме накара да я накърмя и да се изцедя, за да видим колко изяжда бебето, се оказа че изцедената кърма е еднакво количество преди и след кърмене. Изпаднах в ужас, защото малката няколко дни е била гладна. оттогава се изцеждах и така давах кърмата с биберон, поне знаех колко изяжда и че е нахранена. после много лесно влязохме в режим.

# 12
  • Мнения: 3 376
Ами щом заспива със залагалката...аз също не исках да давам на моя син и беше на 1 месец някъде,когато започнах да му я давам,та заспиваше или се упокояваше сам.След 2-3 месеца започна да я плюе и досега изобщо не я иска.Детето само ще си покаже.За храненето също-никога не съм си и помисляла да го храня по график,да го будя когато спи или пък да го оставя да плаче половин-един час докато дойде времето за хранене.Когато бях в родилния дом  и го гледах през прозореца как плаче от глад,а имаше примерно още 40 мин. докато ми го дадат затвърдих 100 пъти това си решение.Та той с малки изключения и досега си яде в почти едни и същи часове.Не съм го лишавала и от нощно хранене,след няколко месеца започна сам да спи по цяла нощ без да се буди.
Каквото и да решиш успех Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 877
Смени капките на първо време-може другите да й подействат. При нас еспумизана-а действаше. Дай й биберон-90% от децата заспиват така. Кърми я на поискване поне до втория месец
Успех! Hug

Напълно подкрепям!

Само да добавя, че много много майки (особено с първото детенце) минават през подобни трудности и се чувстват напълно толкова безпомощни като теб - не се притеснявай, след няколко месеца (дори и по-малко, на мойта щерка коликите й отшумяха около 40-45 ден) всичко ще е отминало.

Успех и прегръдка от нас Hug!

# 14
И ние бяхме така.Е,ако можеше автоматично да разбираме какво му се иска на детето...
Първо давах ядене-ако не иска давах водичка,ако не иска-значи са коликите,пък може да му се спи.Ох,доста объркано беше.И всеки път като ревнеше си мислех че е болен и плаче че нещо го боли...Ще започнеш да го разбираш,но като мине повечко време. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт