Коя диета е най-ефикасна?

  • 12 143
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
На първа страница тука има поне 7, 8 диетуващи групи.
Но коя диета е най-ефикасна, без да бъде трудна за изпълнение и твърде травмираща за организма???
Стана ми любопитно да разбера.
Ако накрая излъчим първенец, поне да сме полезни на следващите, които ще се решат да отслабват.
Какво ще кажете, момичета?
Не пускам анкета все още. Може да го обсъдим.
А също и дали е удачно да има някакви снимки!?
Интересувате ли се?

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 16:57 от luna

# 1
  • Мнения: 365
Но коя диета е най-ефикасна, без да бъде трудна за изпълнение и твърде травмираща за организма???
Ако накрая излъчим първенец, поне да сме полезни на следващите, които ще се решат да отслабват.


Ами, как да го кажа без да се засегнеш....Въпросът ти е малко безсмислен по простата причина, че няма уникална диета, която да действа при всички еднакво. Ако се поразровиш в подфорума с диети ще видиш, че едни хвалят "Зелевата супа", а други по цели седмици се тровят с нея и не смъкват и грам. На едни им действа диетата на Майкъл Търманд, на други - плодово-чаения режим. Някои са доволни от Дюканската диета, а на други тя им понижава прекалено много кръвното и не се чувстват добре. Общо взето има едно пробване на диети и когато си намериш тази, която действа на теб, си караш с нея.

# 2
  • Мнения: 3 830
"... С почти пълното изключване на въглехидратите организмът започва да топи мазнините, за да си ги набави. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.
След двуседмична нисковъглехидратна и високопротеинова диета можете да се върнете към нормално меню. Плюсовете на тази диета са бързите резултати, особено за зрели жени, които не обичат физическите упражнения.
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб или каквато и да е дреболия, съдържаща повече от посочените точки, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

Броят точки, които трябва са спазите на ден, за да отслабнете - е от 24 до 40 максимум според количеството килограми, които искате да намалите."


Точки

1 чаша супа
Пилешки бульон - 0
Говежда - 0
Доматена - 17
Зелева - 15
Грахова - 20
Гулаш - 12
Гъбена - 15
Зеленчукова - 15
Картофена - 12

100 грама месо:Телешки дроб - 0
Свински дроб - 0
Пилешко - 0
Телешко - 0
Говеждо - 0
Свинско - 0
Свински котлет - 3
Шунка - 1
Луканка - 2
Телешко рагу със зеле 1 порц. - 15
Виенска свинска пържола 1 порц. - 12

1/4 кг. хляб
Бял - 226
Черен - 236

Млека и сирена
Прясно мляко 1/2 л. - 1
Сметана 1 с. л. - 1
Кисело мляко 250 гр. - 1
Кашкавал 100 гр. - 1
Рокфор 100 гр. - 3
Сметаново сирене 100 гр. - 3

Риба 100 гр.Варена или печена - 0
Пържена - 12

Зеленчуци
Краставица 1 бр. - 6
Морков 1 бр. - 4
Зеле 100 гр. - 5
Чушка 1 бр. - 4
Кромид лук 1 бр. - 3
Домат суров 1 бр. - 6
Печен картоф - 30
Грах 100 гр. - 21
Зрял боб 100 гр. - 20

Яйца
Варени, пържени 2 бр. - 1
Яйца с шунка и масло 2 бр. - 1

Сладки
Кристална захар 1 с. л. - 14
Мармалад 1 с. л. - 11
Конфитюр 1 с. л. -17
Мед 1 с. л. - 17
Сладолед 1 порция - 15
Крем карамел 1 порц. - 28
Торта с крем 1 парче - 65
Кафе или чай без захар - 0
Бучка захар 1 бр. -7
Млечен шоколад 100 гр. -54
Палачинки 1 бр. -3
Чаена бисквита 1 бр. - 12

Ядки и тестени изделия
Макарони, юфка, фиде 1/4 кг. - 37
Ориз, варен 1/4 кг. - 40
Орехи 1/4 кг. - 27
Кестени 100 гр. - 74
Лешници 100 гр. - 70
Сушени сливи 4 бр. - 20
Стафиди 1/4 кг. - 28

Плодове
Ябълка - 10
Кайсия - 2,5
Круша - 35
Мандарина - 10
Портокал - 17
Праскова - 10
Слива - 7
Лимон - 6
Ягоди 250 гр. - 20
Малини 250 гр. -17
Диня 1 резен - 22
Грозде 250 гр. - 18
Пъпеш 250 гр. - 20
Компот 1/4 л. -25

Напитки
Сода 1 чаша - 0
Вино 1/4 л. - 1
Сладки вина 1/4 л. - 1
Коняк 60 мл. - 1
Ракия 100 мл. - 20
Ликьор 60 мл. - 2
Бира 1/4 л. - 10
Уиски 100 гр. - 0



Най-накрая диета, с която да не гладувам, наистина ефикасна. Не харесвам диети, на които е указано точно какво и колко да ядем сутрин, обед и вечер  Naughty .... Спазвам точките и ефектът е налице  Party
 
 

# 3
  • sofia
  • Мнения: 4 296
На мен ми помага ниско въглехидратна диета,а точковата е такава Peace

# 4
  • Мнения: 15 619
Май е по-добре направо да сложа анкета?!?!?!
Ето това изброих, помагайте, ако има още!
1. Диета на Пиер Дюкан

2. Монодиета

3. Зеленчукова диета

4. Плодове и чай с мед

5. Разделно хранене

6. Златна диета

7. Отслабване с чай "Инхуа"

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 16:24 от luna

# 5
  • Мнения: 365
"Японско чудо"

"Страхотна диета"

"Лунна диета"

# 6
  • Мнения: 15 619
"Японско чудо"

"Страхотна диета"

"Лунна диета"
Има ли още?  Thinking Thinking Thinking
Благодаря!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
luna, може да включиш в анкетата и диетата "Скарсдейл". При мен имаше добър резултат.
Може да включиш също "Зоната", "Саут бийч" и "Диета на д-р Аткинс"  Peace

# 8
  • Мнения: 15 619
luna, може да включиш в анкетата и диетата "Скарсдейл". При мен имаше добър резултат.
Може да включиш също "Зоната", "Саут бийч" и "Диета на д-р Аткинс"  Peace
Ще опитам. Не знам колко опции има... newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 2 196
ВМ НВХ / високо мазнинна ниско въглехидратна диета. Peace
Това е диетата,коята дава сигурни резултати при мен.

# 10
  • Мнения: 365
Да не пропуснем и "Зелевата супа"

# 11
  • Мнения: 67
Пробвала съм японско чудо и при мен имаше ефект ,но повече ми помогна диетата с цитрони-7килограма за 2 седмици без да усетя,без да се впрягам ,без да се ограничавам,просто пред всяко ядене-цитрон  Mr. Green

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 13:08 от drazahus

# 12
  • Мнения: 5 475
На мен ми помага ниско въглехидратна диета,а точковата е такава Peace

и на мен също.

# 13
  • Мнения: 27 524
Според мен - разделното хранене!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Не знам как се казва диетата, на която се е подложила едната ми колежка, нещо беше само с пилешки и телешки меса... май на Дюкан, но да не излъжа, ще питам.

Та, бая заслабва....

# 15
  • Мнения: 13 512
На мен ми помага ниско въглехидратна диета,а точковата е такава Peace

и на мен също.
и на мен.

# 16
  • Виена
  • Мнения: 725
И на мен най ми допада точковата диета  Peace.И от всички изпробвани,тя най-добре ми действа.

# 17
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
На мен за момента много добре ми действа лимонената . Понеже искам да сваля доста килограми за две-три седмици съм я комбинирала с яденето само на плодове и вода на корем . Та за сега има добър резултат ако не на килограми то на обиколки .

# 18
  • Мнения: 2 959
...коя диета е най-ефикасна, без да бъде трудна за изпълнение и твърде травмираща за организма...
Луне, не Ти ли е рано да мислиш за диети сега, или Ти събираш информация за след 17 седмици ли?!

А по темата, аз съм за РХ, но според мен то не е диета защото няма гладуване, няма избягване на определени хран. групи. А към изредените режими по горе може да се добави и суровоядството, с него също се свалят килограми и се редуцират мазнини.
Тринити, а Ти на каква диета си или в момента сондираш мнения?

# 19
  • Мнения: 274
Все си мисля, че тия диети се отразяват различно на всеки организъм. Тук има доста компетентни майки, но надали те могат да преценят обективно за друг освен себе си. Това го казвам в случай, че търсиш за себе си най-подходящата диета и искаш да я откриеш с помощта на анкетата.
Аз лично се пробвах безрезултатно за по няколко дни на 1-2-3 диети, но не защото съм несериозна, а защото явно не ми се отдава спазването на режими. В крайна сметка отслабнах след като спрях диетите, но пък и аз имах малко да смъквам. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 35 929
Страхотна диета Grinning
Защото само с нея бързо свалих килограми.
Много ядеш, а отслабваш

# 21
# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 244
И аз съм за ВМ НВХ, но това си е режим на хранене, не точно диета:) а и досега никога не съм била на диета, за да имам мнение по изброените в анкетата.

# 23
  • Мнения: 2 956
Дюкан и ВМ-НВД   Peace може би НВД на 1-во място.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 193
ВМ-НВХ, всичко останало е травмиращо и ...какво още беше написала за организма

# 25
  • София
  • Мнения: 3 090
Дюкан - с уговорката, че не е диета, а режим. След дълго безуспешно пазене на какви ли не диети го открих и резултатът говори сам за себе си - 21 кг за 9 седмици и половина. Не съм приключила, сега ще задържам. Много е важно човек да намери начина на хранене за своя организъм.
Забравих да кажа, че въобще не съм гладувала, което  също е важно.

# 26
  • Мнения: 6 958
Но коя диета е най-ефикасна, без да бъде трудна за изпълнение и твърде травмираща за организма???

Разделно хранене, но не като диета, а като начин на хранене доживот  Peace

А за най-ефикасна, но трудна и травмираща за изпълнение е плодове-чай-мед    bouquet

Това са ''моите'' диети доживот  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 807
Аз се присъединявам... Дюкан!
Май голяма част от живота ми е минал в какви ли не диети, затова мога смело да кажа, че режимът на Дюкан е най-удачен за мен, резултатите - страхотни и сигурни! Няма чувство на глад.

# 28
  • Мнения: 11 540
Гласувах за разделното хранене въпреки,че не го смятам за диета.Иначе съм спазвала Японското чудо и Зелевата супа,които в моя случай се оказаха ефикасни,но в никакъв случай лесни за изпълнение и НЕтравмиращи организма.

# 29
  • Мнения: 4 678
Месо,зеленчуци,плодове-много вода и спорт Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 10 858
На Поци диетата най-много ми харесва, както и РХ.

Към анкетата може да се добавят
1. Млечно-киселата диета
2. Майкъл Търмънт

# 31
  • Мнения: 87
ami za men e dietata na dr Ori

# 32
# 33
  • Мнения: 365

Тринити, а Ти на каква диета си или в момента сондираш мнения?

Досега бях на Дюкан. Само преглеждах темичката от време на време, не съм се записвала там, защото мислех, че няма да издържа. При мен също имаше много добър ефект - 3 кг за 5 дена. От днес съм на чай и плод, че в тези жеги малко множко ми идва месото.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 788
Разделното хранене и суровоядството  Heart Eyes

# 35
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
НВД Peace

# 36
  • Мнения: 138
Хм... честно да ви кажа всички диети (почти) от изброените съм правила... и все съм си на едни килограми... Сега съм на режима на д-р Ригов... направен САМО за мен и моето физическо и психическо състояние след обстойни изследвания! Не го рекламирам - доволна съм и толкова... Просто човек като си счупи главата сам вече знае кое е добро за него и кое не...

# 37
  • Мнения: 1 817
Плодове и чай с мед
Плодово-зеленчукова
Суровоядство

# 38
  • Мнения: 2 897
За мен-диетите на М.Търмънд и Б.Сиърс(''Зоната'').Нито са травмиращи,нито трудоемки.С тях съм постигала най-добри резултати. Peace

# 39
  • Мнения: 6 958
За мен-диетите на М.Търмънд и Б.Сиърс(''Зоната'').Нито са травмиращи,нито трудоемки.С тях съм постигала най-добри резултати. Peace

Някой линк за Зоната имаш ли да я погледна  Praynig

# 40
  • Мнения: 2 959
...Някой линк за Зоната...
Плодче, виж тук , a ето и малко на англйски, ако Ти върши работа, но е добре обяснен принципа.

# 41
  • Мнения: 2 897
Калиbouquet

# 42
  • Мнения: 6 958
...Някой линк за Зоната...
Плодче, виж тук , a ето и малко на англйски, ако Ти върши работа, но е добре обяснен принципа.

Благодаря Калида  Hug

# 43
  • Мнения: 6 958
Брей аз съм писало последно тука  Laughing

Сега ми направи впечатление една подробност в посочената анкета... Каква е тази ''Златна'' диета???  newsm78

# 44
  • Мнения: 1 454
 hahaha hahaha hahaha

Хммм ,нищо не убягва от зоркия поглед...хихих...златна диета...и аз не съм попадала между другото...
Давай да я разнищваме! Simple Smile
 Hug

# 45
  • Мнения: 6 958
hahaha hahaha hahaha

Хммм ,нищо не убягва от зоркия поглед...хихих...златна диета...и аз не съм попадала между другото...
Давай да я разнищваме! Simple Smile
 Hug

Аз затова съм и с лупи и с лещи и с очила, от много гледане и зверене на всяка малка подробност  Whistling

Ми дай да я разнишиме, но ме мързи да пускам търсачката да видя аджаба каква е тази Златна диета  Mr. Green и тя хубаво златна, ама ''0'' гласували, явно не е толкоз ''Златна''...  Mr. Green оф млЪквам  Laughing

# 46
  • Мнения: 1 454
На google...няма нищо Sad

# 47
  • Мнения: 2 897
hahaha hahaha hahaha

Хммм ,нищо не убягва от зоркия поглед...хихих...златна диета...и аз не съм попадала между другото...
Давай да я разнищваме! Simple Smile
 Hug

Аз затова съм и с лупи и с лещи и с очила, от много гледане и зверене на всяка малка подробност  Whistling

Ми дай да я разнишиме, но ме мързи да пускам търсачката да видя аджаба каква е тази Златна диета  Mr. Green и тя хубаво златна, ама ''0'' гласували, явно не е толкоз ''Златна''...  Mr. Green оф млЪквам  Laughing

Да не е ''Златно чудо'',бре? newsm78
Уж няма диета,дето да не съм чувала за нея,ама виж ти...нещо ми убегнало... Whistling

# 48
  • Мнения: 6 958
hahaha hahaha hahaha

Хммм ,нищо не убягва от зоркия поглед...хихих...златна диета...и аз не съм попадала между другото...
Давай да я разнищваме! Simple Smile
 Hug

Аз затова съм и с лупи и с лещи и с очила, от много гледане и зверене на всяка малка подробност  Whistling

Ми дай да я разнишиме, но ме мързи да пускам търсачката да видя аджаба каква е тази Златна диета  Mr. Green и тя хубаво златна, ама ''0'' гласували, явно не е толкоз ''Златна''...  Mr. Green оф млЪквам  Laughing

Да не е ''Златно чудо'',бре? newsm78
Уж няма диета,дето да не съм чувала за нея,ама виж ти...нещо ми убегнало... Whistling

Абе то и аз така, спеца дето все слабее и все дебелее  Sunglasses този път изтървах, аУууу какъв пропуск...  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 897
Срам,срааам Embarassed   Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 339
ВМ НВХ. Някои ще кажат, че това е начин на живот, но аз не бих могла да се храня така. Като диета най-лесно я спазвам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт