Как почиствате потъмнялото сребро?

  • 15 602
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 861
Почиствам среброто със суха кърпичка, която си купувам от магазините за сребро, без особено търкане и усилия се получава страхотен блясък. Моята кърпичка струваше 3 лв. А веднъж ми я дадоха и безплатно. С нея се чисти многократно, докато самата тя не почернее цялата.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз слагам сода бикарбонат и оцет върху среброто.Разбърквам и оставям известно време да поседят. Peace
Но тези кърпички ми се виждат страхотни.

Използвах едни кърпички,които бяха подарък към попиващите кърпи,които си купих.Те са специално за сребро,12 броя са в пакета и почистват както се вижда идеално!
Страшно съм доволна! newsm44 newsm10 newsm68
Peace
Аз също ги имам същите от една прИмоция с попиващи кърпички. Почистват добре, но миризмата е ужасна! важното е обаче, че вършат работа! Simple Smile

# 62
  • Мнения: 6 013
В една чаша- оцет,сол и сода бикарбонат,...оставям да постоят известно време в този разтвор...около половин- един час и после изплаквам със студена вода, при мен това действа.. Hug

# 63
  • Мнения: 29
Кипвам на котлона вода със сода,оцет и веро.Резултатът е много добър! Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 1 220
Среброто се окислява от въздуха и затова потъмнява , със сода не е добре да се процедира, защото тя го издрасква и след време почернява още повече. Може да се чисти с цигарена пепел и памук, а най- добре с препарати, които се разтварят във вода с Loc става супер и за сребро и злато….

# 65
много лесно.  една гъба я натарквате със сапун и топла вода и с нея лъскащ сребърните бижута,   
стават страшни, лъскави и не се дращат. след това измиваш с топла вода и подсушаваш.

# 66
# 67
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Настъргващ малко дом. сапун в едно канче с малко вода и среброто и ги сваряваш за 15-20мин. Вадиш и носиш!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт