Как точно започва раждането?

  • 2 369
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
ох и аз ат няколко дни имам болки в кръста като менструални и се чудя какво да правя newsm78

# 16
  • Мнения: 277
elfljo , мерси!   bouquet
Пожелавам ти и ти скоро да се радваш на едно здраво малко съкровище! Скоро да ни се похвалиш!

# 17
  • Мнения: 1 467
Моите контракции започнаха като тъпа болка, подобна на тази, която усещаш сега, но малко по-силна и в рамките на една нощ болката се усили доста. Освен това бяха нерегулярни, но винаги ги имаше и не отшумяха:) докато не станаха на 5 минути доста силни, така, че не можеш да стоиш на едно място.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 312
Като изключим това че се чу ПУК в корема ми и бавно почнаха да изтичат околоплодните води (чак не разбрах в началото какво става, мислих си, че се напишквам по малко  Embarassed) имах тъпа болка ниско долу, като при много болезнен мензис, после болката стана остра. Контракциите ми почнаха в болницата, час и половина след като се пукна мехура. Първите две през петнайсет минути, после през пет. Бяха болезенни и лесно ги различих от подготвителните, които имах от два месеца. За десет часа разкритието ми си остана 1 см, но още при приемането главата "прорязваше" - цитирам приемащата ме лекарка.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 312
на 5 минути доста силни, така, че не можеш да стоиш на едно място.
Това бях и моите контракции   bouquet, но вече се стягаше не само корема, а и кръста и имах чувството, че много ми се ходи до тоалетна.

# 20
  • Мнения: 1 081
На мен ми се изстреля тапата, изтекоха ми ходите, но текоха близо час, докато разбера, че имам болки и ми оправят документите за прием в болницата и родих. Болките ги усещах точно както когато съм в цикъл, само че малко по-остри. Родих изключително бързо - от падането на тапата до излизането на бебето 3 часа точно. Леко и безболезнено раждане!

# 21
  • Мнения: 122
Аз тази нощ изобщо не можах да спя...за първи път изпитвам такава болка в корема,не можех да лежа изобщо,спираше ми дъха.обаче пък не се повтаряше периодично,нямаше точни интервали...затова реших че не е аларма да се ходи до клиниката.
  Сега от време на време пак ги усещам тези болки ,но по-слабо...как мислите,дали е дошъл момента или са подготвителни контракции само? И до тоалетна ходих през 15 мин,а бебчо е страшно силно рита и не мирясва....май бива да отскоча до клиниката да ме прегледат ?Какво мислите?

# 22
  • Мнения: 1 924
По принцип,като започнат същинските контракции, болката не изчезва и не намалява.Аз имах колебание, затова пих две таблетки но-шпа.Ако след това болките затихнат, значи е фалшива тревога.
Аз съм малко по-встрани от класическия случай,описван по книгите:при мен още първите контракции бяха редовни ,на интервал от 4 минути.

# 23
  • varna
  • Мнения: 1 012
остри болки ниско долу като при мензис,но преди това тапата ми се разкъса  и изтекоха малко околоплодни води.контракцийте първоначално на 15 мин,после на 7мин и интересното-след система за задържане станаха почти всяка минута май  newsm78 такъв спомен имам

# 24
  • Мнения: 1 230
Тъпа болка (като при мензис), която се повтаря и засилва. Аз около 2 часа си мислех, че имам стомашни проблеми и като стана доста силна (спира ти дъха) и на 5 минути поех към родилното... Май малко бях закъсняла, понеже се оказах с пълно разкритие. Спукаха ми мехура и родих за 20 минути. Общо време - около 3 часа  Grinning

# 25
  • варна
  • Мнения: 262
Моето раждане беше преди 6м. Усещах още от предния ден , че нещо ще се случва. Вечерта си легнахме и ми започнаха болките, не бяха страшни, по скоро ми беше интересно. през нощта няколко пъти ходих до WC и за щастие нямаше нужда да ми правят клизма след това. Болките започнаха да стават все по регулярни , но все още сравнително леки. Около 7ч. сутринта се обадих на акушерката си и тя ми каза "чакай да станат на около 4-5мин и тръгвай". болките ми бяха точно като при менструация и със същите симптоми - гадене, прималяване, изпразване на стомаха. Към 11ч. ме приеха - в 13.05ч. бях родила, влязох с 6см. разкритие. Бебето ми не излезе лесно, но поне го извадиха бързо. Водите ми ги спукаха непосредствено преди да вляза в родилна зала. моето слънце се роди на стефановден, затова се казва Стефани. роди се точно на рождения ден на татко си и е най-големия му подарък. Пожелавам ти успех и здраво и красиво бебе.

# 26
  • Мнения: 649
При мен имаше първо контракции (аз постоянно си бях с такива, но решителните бяха много чести - през 15-20 мин). Тогава ми падна и тапата. След това ми изтекоха водите (1 час, след като проследих контракциите). Като ми сложиха системата започнаха много силни, болезнени контракции. Имах чувството, че тези болки наподобяват най-страшната менструация (да поясня, че никога не съм имала болки по време на цикъл Mr. Green, преди да забременея). След това... може да обяснявам, но ще се отклоня от темата Crazy

# 27
  • Мнения: 148
Абе хора, аз се ошашках, аз съм в пети месец и започнах да имам такива болки #Crazy нещо, ако имате впредвид споделете Praynig

# 28
  • Мнения: 957
Освен да отидеш на лекар, друго не се сещам. Може да е защото матката расте и връзките се разтягат, но консултациятя с лекар е най-препоръчителна.

# 29
  • Мнения: 6 441
Абе хора, аз се ошашках, аз съм в пети месец и започнах да имам такива болки #Crazy нещо, ако имате впредвид споделете Praynig
Консултирах се с лекар.Аз също имах такива проблеми,но с Гино-певарил се оправих.

Общи условия

Активация на акаунт