Забрана за пушене на обществени места

  • 5 326
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 900
Бухтичка, много ми е чудно, как "тровя" теб и детето ти, докато пуша на въздух? Обясни, моля, че нещо не разбирам. newsm78
Ами ако пушиш срещу мен би ме тровила, да. Друг е въпросът, че за забраната, за която се говореше не ставаше въпрос за детски площадки и паркове, а за затворени помещения и не ми стана ясно защо така скочи. Евана, същото и на теб мога да кажа, никъде в забраната не ставаше въпрос за открити пространства, за какво скачаш?
И да, по принцип смятам, че детската площадка просто не е уместно място за пушене без значение какви забрани има.
Стрелче, Деяна, нямам дете, говоря хипотетично, в някои случаи просто предпочитам да не се обяснявам нашироко.

# 46
  • Мнения: 150
Поредната форумна истерия. Не ви ли омръзна да не четете какво са написали хората преди вас? Попитах, защитници на чистия въздух, какво правите срещу автомобилните газове... Глас в пустиня! Пушачите ви тровили, така ли? Иначе всички дишате чист планински въздух, нали?

Там някой се изказа (не ми се търси цитат сега), че се работело по въпроса с автомобилите. Много успокояващо, наистина. А цялата ви енергия срещу пушенето да бяхте вложили в борбата с далеч по-опасните замърсители... Ама не! Всички бръмчите с таратайките си, нали? И ние трябва да ви дишаме газовете. Ай сиктир, другарю младши сержант!

# 47
  • Мнения: 1 488
Не одобрявам!Особено пък да ми забранят и на въздух да пуша. Stop
Пушачите ще ме разберат най-добре:когато ми забраняват да пуша,тогава най-много ми се пуши.Ако тази забрана цели да се откажат пушачите от вредния навик-значи не са познали! Naughty

Да се пушат вкъщи под аспиратора...
#Crazy
Значи пушачите, от вкъщи не трябва да излизат,така ли?

Tази забрана цели най вече да се намали броя на пасивните пушачи!
Естествено, че може да излизат от вкъщи пушачите, но да пушат само на определените за това места! Все пак не са сами на този свят. Има и хора които неискат да се тровят  Peace

# 48
  • Мнения: 2 716
Забраната се отнася до ресторанти, пъбове, нощни клубове, училища, болници, затвори и служебни помещения.
Английските затвори обществено място ли са?
Да те лишат от свобода - иди- дойди; но и, едновременно с това, от цигарка  ooooh!
А вие се дърляте за нероден Петко.
Принципно подкрепям идеята за разделени заведения за пушачи и непушачи. Но ако не са отделни салони си е нищо неправене. "Да разделиш салона на " пушачи" и "непушачи" е същото като да разделиш басейна на "пикаещи" и  "непикаещи".

# 49
  • Мнения: 75
Забраната се отнася до ресторанти, пъбове, нощни клубове, училища, болници, затвори и служебни помещения.
Английските затвори обществено място ли са?
Да те лишат от свобода - иди- дойди; но и, едновременно с това, от цигарка  ooooh!
А вие се дърляте за нероден Петко.
Принципно подкрепям идеята за разделени заведения за пушачи и непушачи. Но ако не са отделни салони си е нищо неправене. "Да разделиш салона на " пушачи" и "непушачи" е същото като да разделиш басейна на "пикаещи" и  "непикаещи".

Ти уби всичко детско в мен...
Винаги съм вярвал,че басейните са разделени точно така.
По тази причина приветствах и разделянето на салоните в ресторантите.Та това си е направо гениално...

# 50
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Защо всички смятат, че непременно главната цел на картинките е да откажат пристрастените?
- Май най-важното е да отвратят децата да не посегнат...

При тази, уж лека наркомания, някои наистина мн. трудно се отказват, въпреки че виждат как се самоунищожават с по 2 че и 3 кутии на ден!
Виждал съм и много заклети пушачи, които само седмица след като са ги отказали, казват: "Как съм могла толкова години да пуша тези л..на!" ... бих добавил: "... и с години да тровя с тях децата си!"

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 00:41 от Aleksander

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Изтрих малко размяна на реплики между агитките.
Има тема!
Това, че имате отношение по нея и мнение, не значи непременно, че всички, които не са на вашето мнение са неориентирани овце по които трябва да се вика и подсвирква.
Темата е от вида, предизвикващ емоции и ожесточени спорове.
Придържайте се към нея, спазвайте добрия тон и моля, спестете ми триене и заключване.
Благодаря!
 

# 52
  • Мнения: 834
Аз съм пушач и изобщо не ми се иска да ги забраняват.

# 53
  • Мнения: 175
Тази забрана влезна в сила о6те преди 3 години в Норвегия. Всъ6ност в затворено поме6тение можеш да пушиш само у вас. Пуша4ите могат да пу6ат на открито с изклЮ4ение на детски градини и у4или6та. У4ителите които са пуша4и трябва да излязат извън двора на у4или6тето или детската градина за да могат да пу6ат. Не се разре6ава пиенето на всякакав вид алкохол на открито с изклЮ4ение на откритите 4асти на заведенията. Не може6 да седи6 на някоя пейка и да пие6 бири4ка. Глобата е 2000 норвежки крони или приблизително 500 лева. Забраната за алкохола е приета преди доста години.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
За!  Peace

# 55
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Такава забрана има вече от няколко години в Шотландия и Ирландия.
В Англия също беше назрял момента.
В България има още доста да зрее. Не се притеснявайте, пушачи!
Тук непрекъснато ни заливат с реклами по ТВто, колко вредно е пушенето! Някои от тях са по действителни случаи и с хора от реалния живот  Shocked Най-страшно е, когато рекламата завърши с думите, че човекът който сме видели, е починал еди колко си дни след приключване на снимките! Яко промиване на мозъка, по-високи застраховки живот за пушачите, безплатни програми за отказване на цигарите, организирани от NHS. Почти нямаше кафета и ресторанти, където можеш да пушиш. В дворовете на училищата е забранено, по детските площадки рядко виждаш димящи цигари. На работното място забранено, пушачите висят пред офисите под дъжда, приятна картинка  Mr. Green Единствено пъбовете и клубовете бяха рай за тях. Сега и от там ги прогониха. Голям мерак ми е да видя къде и как пушат. Специално ще си организирам посещение на такова място в дъждовен ден  Twisted Evil
100jan, за колите също се вземат мерки, хубавите неща стават бавно. Решението за цигарите не е взето за един ден, от много време се е работело по въпроса и се подготвяше обществото  Peace

# 56
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
м_е_р_и
Цитат
Голям мерак ми е да видя къде и как пушат. Специално ще си организирам посещение на такова място в дъждовен ден  Twisted Evil

 - Ами още ли не си ли видяла че те си набавят "животоспасяващият" им никотин от... специални електронни цигари, които не димят, а чрез дозатор си всмукват никотинче в устата.  Sick

# 57
  • Мнения: 7 418
Тази забрана влезна в сила о6те преди 3 години в Норвегия.
     Ох!Тази прекрасна Норвегия!Тя е Космос в сравнение с БГ-то.........
     Смятам,че както има тоалетни за нуждите на  smile3550,трябва да има и пушилни, за нуждите на пушещите. Laughing

# 58
  • Мнения: 46 508
... Вие какво мислите? Бихте ли искали скоро България да последва примера? ...

Не ме засяга, пуша си на балкона и в частни домове  Grinning

Тази мярка ще доведе единствено до фалиране на заведенията или превръщнето им в частни пушилни Grinning

# 59
  • Мнения: 1 909
Абсолютно ЗА! Казвам го и от позицията на бивш пушач.
Опасявам се, че хората наистина нямат представа какво представлява пасивното пушене!
Гледах един репортаж - в кола пътуваха родителите с двете деца. За 3 часа път те изпушиха по 1-2 цигари (не помня точната бройка), при това не проветрябваха добре колата.
След пътуването взеха проба от урината на децата - по отпадъчните съставки в урината човек можеше да каже, че са пушили по една цигара.  Sad
Дори родителите да присъстваха на отчитане на резултатите, те не го приеха присърце. Като реакция - запалиха пак по една цигара, в компанията на децата си.  Close

Общи условия

Активация на акаунт