Мами в Италия 59

  • 18 664
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 167
Здравейте!  Hug

Калка, нещо важно ли изпуснах.. , съжалявам, тези дни концентрацията не ми е на ниво.

Ние сме добре, ходим на плаж, от днес си имам и красива слънчева алергия  Sad. Стоя уж под чадъра, но пак съм червена, като рак. Иначе сме доволни - през седмицата в Милано Маритима няма кой знае колко много хора, спокойно се диша. Майка ми все така не се спира, като навита на пружинка е, взех да се притеснявам, защото аз съм уморена, по принцип съм си кифла, а тя не се спира. Rolling Eyes

Аз май казах някъде, но пак - готвя със соево олио, рядко ако слагам изобщо мазнина. Да живеят тефлоновите съдове.
Зехтин малко на салати, евентуално. Затова и хабя със скоростта на охлюв тези продукти.

Ани, радвам се, че всичко е ок!!!

Даниелка, исках да те  попитам -  правят ли в началото на бременността вагинален ехограф?


# 46
  • Мнения: 3 425
Ей ме на за малко:)

Лени,нищо не си изпуснала ...шегувка беше  Crazy

Ник,браво радвам се!

Ани, е добре де не прилича ли поне малко на сухото мляко Лакта май беше  newsm78

Аз да ви кажа и попитам: Днес ходих за книжката...според някакъв тектс 14/11/1997 всички членки на ЕУ имат право на Риконошименто на бг книжката и срещу разни документи ти го вадят това фольо и си джиткаш с него до изтичане на книжката ти....и после подновяваш и пак !!!
Аз мисля това да направя това...на някой предлагано ли му е?>???


Нямаме...лека нощ  Tired

# 47
  • Мнения: 3 425
Ехоооо къде сте бандаааааааа  Crazy



Никакви ви няма ейййй  Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 2 804
Привет момичета !
Аз използвам само зехтин още от като се омъжих , но докато живеех в БГ само за салата . Докато тук го използвам за всичко даже ако пържа оливе Асколани също в зехтин ги пържа .
Кала , за течния шоколад не мога да ти помогна от както съм 2 в 1 мразя шоколад и още куп неща .
Аз се радвам , че съм далече от свекърва ми ! Иначе със сигурност и аз ще имам вашите проблеми .
Тони , чакаме снимки !!!
Днес след работа ще ходя да си взема бележките за изследванията и в сряда ще ходя да ме надупчат .
Вагинален ехограф са ми правили само през първият месец когато бях бременна със Самира , преди 2 седмици като ме гледаха беше направо преглед с нормален ехограф и ми каза че ембриона е 9 мм. .

# 49
  • Мнения: 750
Бонжур мами Hug
Кал4е мерсаж за хубавото капу4ино Grinning
Ленка и моята майка е същата като твоята Peace не се спира за минута,все нещо си намира да прави Crazy.Между другото и тя се казва Елена Wink

Къде сте избягали вси4ки newsm78

# 50
  • Мнения: 438
Здравейте мацки !!!

Италинке, радвам се, че сте прекарали весело. Чакаме снимки с нетърпение.  Party

Ники, айде деее  Hug

Калче, ето бе мила, малко по малко се появяваме.   bouquet

Аз цяла сутрин обикалям из града...купих две венециански маски за една приятелка и за мама, която си прави колекция. Натоварих се и с подаръци за дечицата на мои приятели и братовчеди. Преди малко се прибрахме и така съжалих, че в крайна сметка аз и Матео нищо не си купихме. Минах и през куестурата да питам за лашапасарето на Матео, което вече трябваше да е готово. Както и очаквах, не е готово, та сега незнам, ако не стане до края на седмицата, няма да можем да си заминем в неделя.

Това е от мен засега. Желая ви успешен ден..  bouquet

# 51
  • Мнения: 3 388
Добро утро и от мен!
Днес съм цял ден на компа, имам работа с едни документи, я нииищо не ми се прави  Outta Joint
Снощи се побърках от контракции, като се почна от следобяда до късно вечерта! На всеки 2-3 минути, някакъв  кошмар. Не бяха болезнени, но все пак не са като преди, при някои чувствах леко задушаване. Днес съм ок, ако пак се почне ще звъня на док.
Моя мъж голяма паника, да съм приготвяла чантата за болницата, че то не се знаело. Ще видим дали ще ми изместят официлано термина другата седмица, ако е така след 10-ина дни влизам в 9-ия  Shocked
В неделя изпрах някои неща за бебо, имам още един куп и след това всичко трябва да гладя и приготвям.
Моята майка и тя така  Laughing Е, не се казва Елена, ама пак с Е й започва името  Mr. Green
Вагинален ехограф, Лени, правят понякога в началото, на мен за последно ми правиха в 12 седмица, ако не се лъжа на ехото за датационе и за Б-теста и транслученцата.
Ник, хаийде да видим дали ще е познал твоят мъж  Crazy Вие как сте с килограмите? Бебо добре ли върви или по-едричък като нашия? Как реагираха родителите за името, което сте избрали?
Дани, и аз ползвам зехтин за всичко и доста бутилки заминават в нашата къща!

# 52
  • Мнения: 5 475
  Здравейте на всички! Hug
Не ми остава много време на компа  между подготовка на багажи и ученето на дъщерята. Crazy

 Кала, мерси за  капучото. Hug
   newsm78  Че то навдякъде из закона пише ,че може да се кара с риконошименто.Когато аз си направих книжката още не бяхме член на ЕС и не можеше. Rolling Eyes
  Но по принцип предпочитам да съм с национални документи.  Peace

  Ники,всеки ден влизам тук да те проверя.  Wink Heart Eyes Hug
  Сонче,а ти не бързай много ,първо си влезни в деветия месец ,пък после когато дойде е добре дошло.  Hug
Анджи,ще го направят документа на бебо,не се притеснявай.  Hug

  Добър апетит на всички    chef
  до после. Hug

 
 

# 53
  • Мнения: 5 475
Честит рожден ден на бъдещата мама Изида! Hug
Много здраве,лека бременност и късмет!  Hug  bouquet


# 54
  • Мнения: 3 425
Както винаго Гери ...брава....аз сутрин гледам,но  Blush

Честит Рожден Ден на Изида   bouquet 
Много Любов и Много да я Радват и Обичат Нейните Съкровища   bouquet 




Гери, аз ще си направя това....просто не ми се занимава особено нали знаеш  каква съм Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 5 475
Както си решиш, Калче.  Hug
 

# 56
  • Мнения: 2 617
 Здрасти на всички и от мен!   bouquet  Wink
Анджи, ти какво прави след раждането на Матео за регистрация на раждането му и т.н.? А на български ли му говориш? Интересува ме, за да знам, какво да правя и аз с фпрмалностите и документите. Що се отнася до езика, любопитно ми е, аз смятам да говоря на български.

Дани, мен изобщо не са ми правили такъв екограф. Когато ходих в София (била е някъде 4 седмица), лекарката ми каза, че няма да прави друго, защото може да ми навреди, погледна ме за няколко секунди буквално на нормален екограф и позна.

Сонче, разбирам те за контракциите  Sad Може да са от тази луда смяна на времето, от самия месец, в който вече си, растежът на бебето и на психична основна (нормално е да го мислиш много). При мен също са много по-начесто, но и сега съм по-напрегната, коремът ми много се стяга (аз редовно пия по 3 Спасмекса на ден), освен това започна да ми се появява леко гадене (което също се наблюдава в последния тримсестър понякога), а за сънищата, да не ти говоря...

И аз смятам да си направя това риконошименто на книжката  Peace

Моята майка е същата, няма почивка, милата. Понякаога ми прилича на тийнейджър с тази енергия  Grinning Чудя й се, защото аз сега така съм се "разпигрила"  Crazy

Изида, много щастие, здраве и любов!   Peace

# 57
  • Мнения: 438
Герчо, и аз вече се замислям да стягам багаж. Обикновено го правя 30 мин преди тръгване, но сега толкова нямам търпение, че препдолагам от утре започвам да подреждам куфара. Дано да го изготвят документа до петък.

Сонче, мила, дръж се и както казва Гери, по добре си влез в 9ти месец и тогава вече който и ден да се появи малкия чочко, добре ще е.
Аз пък каква съм такава сбъркана, до последно нямах контракции, или толкова леки, че незнам дали е контракция или не.

Цугуми, дарлинг, аз на Маттео му говоря смесено. Когато сме насаме му бръщолевя само на български, но пред италианци или пред татко му говоря на италиански. И все пак трябва да говоря за това с педиатърката, а и евентуално ако мога да вмъкна английския също. Ти имаш ли резиденция?? Това е важно за регистрацията на детето. Защото аз се оказа, че нямах, и ми искаха паспорта, аз бях в болница още, та мъжа ми се разкарваше 10 пъти до общината и обратно. Ако още не си резиденте, пусни си молба отсега, за да може докато родиш да е готова. трябва и документ на мъжа ти. аз предполагам че той ще го регистрира, нас не искаха да ни изписват без детето да е регистрирано, така че ти няма как да отидеш до общината. регистрацията става веднага.

Изида, Честит Рожден Ден !!! Много здраве и много късмет във всичко !!!   bouquet

# 58
  • Мнения: 2 617
Анджи, аз също мисля така - да говоря на български, а когато има други хора - на италиански.  Peace
Имам резиденция и carta d`identita, кодиче фискале, личен лекар, така че ще оставя Давиде да тича и да се разправя с регистрацията после. Той ми беше обяснявал нещо преди време за регистрацията на бебето, но не го слушах  Embarassed
Аз също не знаех, какво е това контракция  Embarassed Embarassed Разбрах го, когато лекарката видя на екографа, че матката ми е много стегната и бебчето горкото стоеше на тясно така, изобщо не се бях усетила, какво ми има Crazy

# 59
  • Мнения: 2 804
Изида , Честит ти Ден Рожден и от мен !  bouquet
Много здраве и сбъдване на мечтите ти ! Heart Eyes
Ох аз се съсипах да чистя и едва до средата съм стигнала , но явно ще се спра иначе пак ще ми стане лошо .
Току  що Фатима захапа Самира и пак се сбиха , като куче и котка са .
Като се пръкне и третото не знам как ще се справям !
Ането има и в Лидл Naughty , ако нямате на близо Карефур !
Как ми се ядат само кисели и неузрели плодове не е истина , онзи ден даже и една зелена ябълка си изпросих от мъж ми . Та спря колата до една ябълка и ми откъсна един зеленяк .

Отивам да полегна , но преди това ще пия един Супрадин и една фолиева киселина .
Лек следобед !

Общи условия

Активация на акаунт