Аспиратор за нос-трябва ли ми това чудо?

  • 3 725
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте, утре смятам да пазарувам за бебо и въпроса ми е дали аспиратор за нос ми трябва, или е поредната джунджурия на пазара, която ще виси в шкафа?

Мнооооого благодаря!

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 09:23 от Хера

# 1
  • Мнения: 1 924
Много е удобен за изсмукване на секрети по-навътре в носа, където с нищо не можеш да ги стигнеш.
Но аз все не се осмелявам да го ползвам-имам чувството, че бебето ще се стресне.

# 2
  • до канала
  • Мнения: 518
на мен определено ми е помагал.моят има и накрайник за ухо -силиконов точно него използвам за нослето защото другия е твърд и ме е страх да не го нараня

# 3
  • Мнения: 1 251
Аз също си купих-на Чико с разтвор върви, мисля, че все ще ми се наложи да го ползвам, а не е и толкова скъпа покупка.

# 4
  • Мнения: 1 371
Преди да родя, купих за бебето. Не съм го ползвала изобщо.
 Peace

# 5
  • Мнения: 1 216
Ползвах, беше ми удобен, ама трябва да му свикнеш

# 6
  • Мнения: 2 978
Почнах да го ползвам доста късно и за малко.
Незнайно защо не вярвах на никой, че може да ми помага newsm78 Laughing

# 7
  • Мнения: 1 207
Na Chicco.Mnogo polezna pokupka. Peace

# 8
  • Мнения: 1 321
Така й не разбрах защо го купих.Изобщо не съм доволна.Не съм го ползвала. Confused

# 9
  • Мнения: 2 677
Никога не съм го ползвала.

# 10
  • София
  • Мнения: 300
Истината е, че можеш и без него но по- добре е да имаш под ръка. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз съм го ползвама, особено когато бебчо се разболя. Доста е удобно.

# 12
  • Мнения: 5 393
На мен аспиратора ми беше много полезен и за съжаление доста често влизаше в употреба.До към 1 годинка Иво имаше проблеми с носа,постоянно беше запушен и се налагаше ежедневно промиване с физ.разтвор и издърпване на секретите.Моят съвет е да вземеш, пък дано не се налага да го ползваш Peace

# 13
  • Мнения: 2 936
аз купих,но така и не се научих да го ползвам...все пак много мами го хвалят  Peace вземи си -може на теб да ти върши работа!!!

# 14
  • Мнения: 1 881
Аз имам на Чико, но не е ползван нито веднъж, но то е защото почти не е имала сополи до сега.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 423
Имам на Чико и го ползваме успешно.  Peace
   

# 16
  • Мнения: 1 449
Не съм го ползвала първите 1-2 месеца (по препоръка на педиатърката ни) - създава вакуум, а капилярите в нослето са много нежни...
Може да го купиш впоследствие, ако се наложи.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Много удобно нещо - моят е на Нук.

# 18
  • Мнения: 3 205
Не съм купувала и никога не ми се е налагало да ползвам.

# 19
  • Мнения: 793
Купих, не знам, коя марка е обаче, много ми помогна, когато дечко се разболя Peace

# 20
  • Мнения: 1 467
Не съм използвала все още, но си го купих, ако евентуално й се напълни носа. Знам, че е полезен, нали още не могат да се секнат, горките:)

# 21
  • Мнения: 1 426
Имахме, но не ми се е налагало изобщо да го ползвам!

# 22
  • Мнения: 24 467
Ползвала съм и съм много доволна от аспиратора за нос. Имали сме 3-4 пъти хрема и тъй като отпушването на носа никога не е ставало посредством друго, освен капки за нос, а с тях не бива да се прекалява, съм го ползвала за отпушване и пак ще го ползвам.

# 23
  • Мнения: 4 621
Аз лично никога не съм го използвала.

# 24
  • Мнения: 1 165
Наистина е много удобно!Направо се чудя преди как са се справяли без подобен уред...

# 25
  • Мнения: 1 081
Имам на Чико и в началото го използвах, но не съм много доволна.

# 26
  • София
  • Мнения: 721
Ха ха, май повече ще те объркаме с тези отговори, отколкото да помогнем, но това е положението Thinking

Аз купих преди раждането и никога не съм го ползвала! Нослето отпушвах с физиологичен разтвор, а това нещо вътре да го пъхна в нежната ноздричка не посмях.

# 27
  • Мнения: 3 069
И ние купихме на Чико и когато ми се наложи да го използвам се оказа, че никаква работа не върши.

# 28
  • Мнения: 24 467
И ние купихме на Чико и когато ми се наложи да го използвам се оказа, че никаква работа не върши.
Защо да не върши? Как го ползвате?
Моят също е на тази фирма и ни е спасявал при тежки хреми без проблем. Освен това се почиства лесно.

# 29
  • Мнения: 5 103
Ползвала съм го , когато малката  имала хрема.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Със сина ми го бях ползвала един-два пъти. Но сега малката се разболя и само той ме спасява, когато е и запушено нослето. Peace

# 31
  • Мнения: 400
Благодаря на всички за отговорите. Май ще изчакам да видя дали наистина ще ми трябва и тогава ще купя:)
То верно, че е малка покупка, ама то ако ми видите огромния списък,съставен от все такива малки покупки...Simple Smile
Опитвам се да избегна лудостта, която ме обзема като тръгна да купувам:)

# 32
  • Мнения: 56
Преди да родя, купих за бебето. Не съм го ползвала изобщо.
 Peace
И аз също. Peace

# 33
  • Мнения: 5 362
Не съм купувала.И без него минахме Wink

# 34
  • Мнения: 1 451
И аз купих вече на Чико. Как иначе се почиства нослето?  newsm78

# 35
  • Мнения: 146
Ползвала съм го, много е удобен. Ако не ти се купува сега, винаги може в последствие, ако потрябва...

# 36
  • Мнения: 100
Бебка често се разболява използваме го твърде често Cry можеш да не го копуваш сега , а само ако ти се наложи.

# 37
  • Мнения: X
На Chicco. Много съм доволна и редовно си го употребявам.Всеки ден вадим "златца", а и бебчо много се забавлява с тази процедура и много се смее.  smile3521

# 38
  • Мнения: 3 478
Оооо, редовно си го ползвахме първите няколко месеца, то иначе нямаше как да и почистим нослето. За мен поне не е безмислена покупка.

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Аз също доста редовно ползвам аспиратора за нос. Нашият е за 2 лв, няма марка. Но понякога е незаменим в борбата със сополите  Grinning

# 40
  • Мнения: 1 064
Аз лично не съм ползвала Naughty

# 41
  • Мнения: 1 733
Истината е, че можеш и без него но по- добре е да имаш под ръка. Peace
Много точно казано!

# 42
  • Мнения: 189
Ох, гледам, че доста го хвалят това чудо.Аз не посмях да си го купя, имам чувството, че ще му изтегля мозъка.Не ми се е и налагало.Ползвам бебешки клечки за уши.

# 43
  • Мнения: 24 467
Ох, гледам, че доста го хвалят това чудо.Аз не посмях да си го купя, имам чувството, че ще му изтегля мозъка.Не ми се е и налагало.Ползвам бебешки клечки за уши.

При първото хлапе и аз не съм ползвала, но сега, когато опитах, видях каква е разликата. Не можеш да почистиш носа на бебе при силна хрема с кърпа, клечки и други подръчни материали.  Дори по този начин лигавицата на носа се третира с по- голям натиск и има по- голяма вероятност да се разрани. За капки и други неща въобще не става въпрос- те не отстраняват секретите от носа, само облекчават дишането, често изсушават носната лигавица, поради което се ползват ограничено като количество и честота. Аспираторът има достатъчно мек гумен накрайник, чиято цел е не да забърше просто секретите от носа, а да ги изтекли посредством вакуум. По този начин и почистването става по- качествено и носът на детето не се разранява, пък и можеш да го ползваш винаги, когато е налице нужда от това.
Сигурна съм, че това, за мозъка, не го мислиш сериозно. Laughing, нищо друго не излиза освен това, което е нужно.

# 44
  • Мнения: 5 183
Върши работа
Мен ме беше страх да го рови4кам с това нещо
Но татито ни се специализира

# 45
  • Мнения: 393
Аз лично не съм ползвала Naughty
Клечките за уши вършат страхотна работа.

# 46
  • Мнения: 339
Много полезна покупка. Хубаво е да го имаш, защото когато /не дай боже/ ти се наложи да го ползваш няма да ти е да търчиш по магазини да го търсиш. Аз ползвам Чико, но съм харесала един много практичен комплект "за изтезания"  Joyhttp://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=25_28&products_id=245

# 47
  • Мнения: 3 500
Да, трябва ти, мен ако питаш. Толкова пъти ми е вършил перфектна работа. Като се задръсти нослето със сополи, как ще ги дръпнеш като бебето не умее да се издуха. Освен това струва 2-3 лв един такъв аспиратор. Не виждам колко пък толкова ще се охарчиш за него, дори и да не ти влезе в употреба /дано не, но се съмнявам/.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Моя така си седи неизползван в шкафа  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 919
Истината е, че можеш и без него но по- добре е да имаш под ръка. Peace
Много точно казано!

# 50
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз ползвах аспиратор една година постоянно ползване.

Направо се чудя ако нямах какво щях д аправя.

# 51
  • Мнения: 1 243
Не съм ползвала такова чудо Peace

# 52
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367


Направо се чудя ако нямах какво щях д аправя.
аз също Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, излишно мъчение за бебчо, физиологичният разтвор е пре-достатъчен. Peace

# 54
  • Мнения: 1 691
Изобщо не съм ползвала такова нещо. Досега един-единствен път бебчо е имал хрема и много добре се оправяхме с клечки за уши.
Може да изчакаш и да купиш, когато се наложи (дано не се налага). А колкото до това, че ще трябва да обикаляш по магазините да го търсиш - мисля, че в почти всяка аптека ги има.

# 55
  • Мнения: 244
Моя така си седи неизползван в шкафа  Mr. Green

абсолютно  Wink и слава богу 4е не се е налагало да ползваме

# 56
  • Мнения: 1 269
имам,но още не е влязьл в употреба-за сега използвам клечки за уши.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 586
имам,но още не е влязьл в употреба-за сега използвам клечки за уши.

И аз така. Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 3 688
Купих,но не съм го използвала никога.

# 59
  • Мнения: 3 360
Никога не съм го ползвала.

И аз....

# 60
  • Мнения: 888
не съм си и помисляла да купувам подобно нещо Crossing Arms

# 61
  • Мнения: 4 451
Първият път и аз купих, но се оказа поредната покупка, която захвърлих в шкафа и на края на боклука. Вторият път вече знаех и през ум не ми е минало да купувам.

Общи условия

Активация на акаунт