Гордо си носим сладките кореми,до НОЕМВРИ ще са още по големи

  • 9 069
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 311
Едно синьо щъркелче за мен, моля  Laughing Докторът каза, че е 100% сигурен и де не се надявам на изненада по-нататък.

Току-що се връщам от фетална морфология. Бебето е добре, момче (отново), всички органчета и органченца са развити нормално и без отклонения. Олекна ми, много ми беше криво преди прегледа, и аз не знам защо.

Моите двечките живот и здраве ще са момчета, дано братската привързаност да е също толкова голяма колкото и сестринската, която описвате.

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз не искам да ми отстъпват място,но поне да се държат с разбиране,леле ако бях на мястото на Ditta хубаво щях да го наредя този,дори и без да взима впредвид факта че е бременна,пак трябваше да и развали парите,все пак защо са го оставили там,като не му се работи да си стои вкъщи,а и не му е дала банкнота от 100 лв.все пак.
Аз много мислих дали да не поискам обяснение защо има само 1 касиерка в зала с 6 гишета,но само щях да забавя допълнително опашката,пък хората какво са виновни.Имаше една жена която написа жалба до ръководството.Дано другия път са по добре нещата.
юлче ще се замисля сериозно за плащането по интернет,имам дебитна карта,превеждат ми болничния по нея,но май само тока ще мога да плащам така,то в този Плевен.
честито синьо щъркелче на Приказливка

# 47
  • Мнения: 3 205
Би трябвало да можеш да плащаш всичко - мисля че не зависи от това къде живееш, а дали фирмата е регистрирана и позволява плащане по e-pay.  Ак ожелаеш, ще разпитам мъжа ми, че той се занимава с това и ще пиша утре. Ние имаме специална сметка и я пълним само за тези разплащания, че такова нещо като сигурност по интернет няма.

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 238
ще съм много благодарна smile3503

# 49
  • София
  • Мнения: 2 838
Ох, това с опашките е ужасна работа! Но не ми го побира акълът - как е възможно никой да не отстъпва на бременните жени. Едно време, в моето детство, това беше закон. Бременна ли е - най-отпред и няма хър-мър. Аз, за радост не плащам сметки, пращам любимия. Но два пъти ми се наложи да се возя на маршрутка, където за моя изненада се намери кой да ми отстъпи. Така или иначе отдавам това на късмета си, защото имам сериозни наблюдения, че никой не му пука за никого. Даже сега си спомням една случка в един трамвай в началото на бременността ми. Бях с приятелка и се освободи место. Седнах, но след малко една баба застана демонстративно пред мен с бастун. Направо ми каза да стана, но приятелката ми ме защити и каза, че съм бременна. А оная вместо да се засрами гракна, че навремето ги раждали по нивите. Аз, обаче, не й останах длъжна и й казах, че навремето не са се возили и в трамваи. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 2
  А оная вместо да се засрами гракна, че навремето ги раждали по нивите. Аз, обаче, не й останах длъжна и й казах, че навремето не са се возили и в трамваи. Mr. Green

 Joy Клер,  така хубаво ме разсмя Joy Добре си й го върнала на бабата. Макар че ми е жал за възрастните хора, понякога ми иде #2gunfire, да ме извиняват.  В моя квартал, когато и да отида в магазина, винаги ще се намерят двама-трима пенсионери, дето не знаят за какво са влезли и се чудят половин час кво да купят...Аз в такива случаи просто излизам и се отказвам да пазарувам, щото нервите ми не издържат, особено в това бременно положение. А сметките отдавна ги плащам през E-pay, даже и в банка не стъпвам, ако ми се наложи да направя някакъв превод, например. Трябва да се възползваме от новите технологии....

Ох, момичета, аз досега винаги  съм се чудела какво толкова има в това къпане, че голям проблем кой ще го къпе и кой ще помага.... newsm78 Гледала съм как се къпе бебе, племенника пред очите ми е отраснал, не ми се е струвало да е сложна работа. Така като ви слушам как говорите за къпането и страшно ми става, щото нашия тати се очертава да е в чужбина поне първите 3-4 месеца и смятам да се справям сама и да не ангажирам майка ми с тия грижи. Ми то само това ли ще е, с колко неща още има да се справяме...

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 238
И ще се справим повече от добре не се съмнявай,само да сме спокойни и всичко ще е ОК

# 52
  • Мнения: 157
Мамита във нашата страна няма да има скоро оправия що се отнася за предимство на бременните.Това е вече толкова години аз също имах препятствие днес се качих на автобус със каката и беше пълен така и никои не ми направи място дори и за детето.А мамите които се притесняват за къпането не е нищо страшно и аз не можех да къпя моята  щерка но се научих бързо като няма кои друг е и с помоща на татито разбира се.

# 53
  • Мнения: 3 478

Ох, момичета, аз досега винаги  съм се чудела какво толкова има в това къпане, че голям проблем кой ще го къпе и кой ще помага.... newsm78 Гледала съм как се къпе бебе, племенника пред очите ми е отраснал, не ми се е струвало да е сложна работа. Така като ви слушам как говорите за къпането и страшно ми става, щото нашия тати се очертава да е в чужбина поне първите 3-4 месеца и смятам да се справям сама и да не ангажирам майка ми с тия грижи. Ми то само това ли ще е, с колко неща още има да се справяме...

Споко, къпането не е голяма философия. Незнам защо всички се плашат от него. На мен никой никога не ми е помагал с къпането, не съм и имала нужда от помощ. Много е важно според мен в какво и къде се къпе бебето. Ако го къпеш в корито на земята, естествено че ще ти трябва помощ ( някой да полива), ама ако си го направиш удобно за теб ще се справяш чудесно и сама.

Относно бременните и отстъпването на място. Искам само да кажа
 информативно, че и тук  не се отстъпва място, но на никой това не му прави впечатление. Всички са равни и това е положението, всеки си чака реда. Естествено че е много хубаво да ти отстъпят, но тук не е прието и на никой не му пука, няма сърдити, няма и ощетени.

# 54
  • Мнения: 3 413
Отдавна не сте писали,но аз искам да се оплача-притеснена съм,защото от снощи нещо не усещам както трябва нещата с бебче. Някак си ми се втърдява от едната страна корема,боли ме,прирязва ме,кръста също ме наболява и най-вече(!)-имам чувството,че нещо на входа на матката ми е застанало ShockedИмам чувството,че дори като пишкам,ако се понапъна ще излезе нещо...пък да не говорим,ако се наложи още да се напъна Embarassed,а и влагалището си го усещам едно...подуто,по-дебело ли как да го кажа...сори,че съм така подробно безсрамна,но се тревожа PraynigОле,дано всичко е ок,но отдолу нещо различно си усещам..интимните части Cry

# 55
  • София
  • Мнения: 2 437
Ох, сладурка, от няколко дена и аз имам същите усещания  Blush Мисля, че са нормални и изчаквам...до сега нищо не ми е станало. Но не помня миналия път какво беше чак в такива подробности...Ама, абсолютно същото е, както си го написала.
Само, където бебока ме рита доста.
Днес ме беше страх да отида до тоалетната сутринта Blush

# 56
  • Мнения: 3 413
Ох, сладурка, от няколко дена и аз имам същите усещания  Blush Мисля, че са нормални и изчаквам...до сега нищо не ми е станало. Но не помня миналия път какво беше чак в такива подробности...Ама, абсолютно същото е, както си го написала.
Само, където бебока ме рита доста.
Днес ме беше страх да отида до тоалетната сутринта Blush
Ditta,ама от какво може да е това? И как ще е нормално? Да имаш чувството,че ако се напънеш малко и бебето ще тръгне...оле-не PraynigИ аз даже и до тоалетна не годя,ама и влагалището
ето ми е едно като изтръпнало и сякаш нещо го натиска отгоре и то става по-дебело ииии...разтворено...оле дано в тоя форум само мами четат,че иначе ще си умра от срам,ама върви обяснявай как се чувства една бъдеща майка Confused

# 57
  • Мнения: 1 147
Мацки, добър ден и от мен. От седмици не съм писала, ама все не остава време, пък и около нас нищо кой знае какво ново. Утре започвам 20-та седмица. Да чукна на дърво, много добре се чувствам. Тия дни ме понаболява повече кръста, обаче истината е, че ако се раздвижа малко повече, ми минава - всичко е в движението и гимнастиката. До офиса имаме фитнес, от време на време ходя на йога, и се чувствам страхотно след това. Иначе, не съм качила много, не съм си променила и начина на хранене, ям си както преди, и като типове храна и като количество. Хич не ми се ще да бухвам като козунак, та внимавам какво ям, и доста се следя. Засега дава резултата, ама е рано да се каже, по - нататък ще е по-трудно сигурно.
Ние с имената голяма драма, хич не ни съвпадат вкусовете. Особено за момиче, просто никакви идеи нямаме. Хем ни се ще да е типично българско, хем да могат да го произнасят тук, та изборите не са много. Има време.
Нищо не сме купували още. Ходихме един-два пъти по магазините, мъжът ми е против да се пазарува отсега, много рано било. Опитвам се горе долу да се ориентирам къде какво има и какво ще ни струва. Харесахме легло и скрин, количка също. Друго нито сме гледали, нито сме купували.
Вие мажете ли се? Аз си купих още в началото едни кремове с какаово масло, ама да ме питаш защо. Нищо не ползвам, не се сещам, а и не си чувствам кожата опъната, и пропускам. Дано не ми се върне двойно и тройно.  Мазала съм се 3-4 пъти, не повече, ама трябва да започна.
Другата новина, или по-скоро липса на новина, е че не можахме да видим пола. Добре, че имам записан час за фетална морфология в България след 3 седмици, и се надявам тогава да се види. Поне да знаем в какви цветови гами ще се обзавеждаме.

# 58
  • Мнения: 884
Добро утро и дано днес никой няма вчерашните перипетии!Момичета, това с втвърдяването и странните усещания във влагалището изобщо даже не е срамно, но на мен ми звучи тревожно, защо не идете на доктор, или поне се обадете на своите, може пък и да е една от ония екстри, които скоро коментирахме...Честито за пола на бебчетата, пък като чета как се радвате -"сестринска любов", "братска любов"- пак ме хващат страхове за моите разнополови деца с огромна разлика. Аз имам по-малка с 6 години сестра, с която сме като скачени съдове- "сестри Кушлеви", тя се дразни като ни казват така, а аз не, знаем неща една за друга, които никой друг не знае. Дължа може би живота си на нея, без да преувеличавам, преди 11-12 години имах труден период-бягах от вкъщи, и други такива. Само тя беше до мен, и само нейната обич чувствах. Е , не съм била много права, и други хора са миляли за мен, ама тогава не знаех, минаваха ми едни черни мисли...Сега пак тя по цял ден слуша бремелинските ми проблеми..., но все пак гледам вече да не я натоварвам толкова, тя също има своите, които пък аз изслушвам, и така... Аз искам и моите деца да са така, обещала съм си ако намеря баланса между двете си деца, да си подарим и трето.

# 59
  • Мнения: 97
Здравейте момичета,

не съм писала от 100 години , но при мен е малък ад-одитори са ме нападнали яко.
Аз от вчера дишам малко по спокойно.
Първо излезе първия резултат от амниото-ДНК-там всичко е ОК-слава богу. Ще чакам и следващия резултат-цитогенетиката. Много се надявам да са ОК.
Освен това вчера бях при Томова-тя огледа бебока много добре и заключи, че категорично си има 2 бъбрека-няколко пъти ги гледа, работят си-беше му пълен мехура на юнака. Всичко му е наред ама всичко!!! Каза, че е можело да си спестя амнито...но..така пък ще съм по-спокойна, защото двусъдовата ми пъпна връв по принцип била знам за хромозмно заболяване, така ще сме сигурни, че няма.
Само дето от амниото насам съм с твърд корем редовно, та яко магнезий и ношпа. Трябва повече почивка казват всички...по този повод ще отскоча до Гърция пак тази седмица Simple Smile

и така ...много ми олекна-какъв стрес беше 2 седмици-не искам да се сещам..
благодаря на всички, които ми стискаха палци-явно помогна Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт