Как се казва това цвете?

  • 2 412
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ако някой знае, моля да сподели - расте в градината на една приятелка.

http://f7.yahoofs.com/users/m.5Bd7x5Qmrh/__sr_/5e13.jpg?tkn=ph04 … p;saveas=DSC03076

# 1
  • Мнения: 7 723
Дай снимка на листата, че не се виждат добре....  Confused

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Само тази снимка имам, не сме направили други. Blush

Листата са широки, тъмнозелени- приличат ми на фикус

# 3
  • Мнения: 2 070
уау! това изглежда така добре генномодифицирано... нямам идея как се казва, но ми идва малко в повече... или нещо от снимката... се едно са залепили няколко цветя едно върху друго  newsm78

# 4
  • Мнения: X
Това е пасифлора.
Имам го у нас абсолютно същото.

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не знам защо такива асоциации предизвиква. Всъщност изглежда странно, но си е живо и затова питам дали знае някой какво е newsm78

# 6
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Това е пасифлора.
Имам го у нас абсолютно същото.

Мерси много!

# 7
  • Мнения: X

Сигурна съм 100%. Чукни в Гугъл на изображения "пасифлора" и ще ти излязат хиляда вида, между които и този вид , за  който  ти питаш. Peace

# 8
  • Мнения: 884

Сигурна съм 100%. Чукни в Гугъл на изображения "пасифлора" и ще ти излязат хиляда вида, между които и този вид , за  който  ти питаш. Peace
На сто процента е пасифлора!

# 9
  • Мнения: 854
Я аз да питам именно в тази тема.
Имам този вид:


Знаете ли дали може да расте на двор? Живея в Драгалевци и се чудя дали няма да му е много студено? Купих го от Сандански - там хората го гледат на двор,но там е къде-къде по-топло.
И другото е дали ще може да живее в саксия на балкона постоянно (и зимата)? Иска ми се или на двора или в саксия на балона да живее и да го пусна да пълзи по стената. Повече ми се иска да е на балкона, май  newsm78

# 10
  • Мнения: X
bushkata,

клиентка на съпруга ми има пасифлора  в двора си.Като асмалък е.
Каза, че през зимата й окапвали листата, но като се затопли, отново се разлиствала без въобще някой да полага специални грижи за нея.

Пробвай!От опит глава не боли! Wink

# 11
  • Мнения: 854
Не боли, но толкова ми е красива, че ме е страх да не я загубя  Laughing
И отделно, не знам дали сега вече е подходящо за пресаждане на вън? Не трябва ли да се пресади на пролет и да "свикне" с живота на вън?

# 12
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Знаете ли дали може да расте на двор? Живея в Драгалевци и се чудя дали няма да му е много студено? Купих го от Сандански - там хората го гледат на двор,но там е къде-къде по-топло.
И другото е дали ще може да живее в саксия на балкона постоянно (и зимата)? Иска ми се или на двора или в саксия на балона да живее и да го пусна да пълзи по стената. Повече ми се иска да е на балкона, май  newsm78
Бушке, прилича на клематис. Може и на двор може и в саксия. Ако е в саксия не го оставяй вън зимата, ще измръзне. Обича много слънце, но корените му да са на хладно, затова по-добре зад рози, зад камънак някакъв, а стъблото да се катери на припек. Другото което може да му е харесало в сандански е планинската почва - леко алкална и пореста -с иглички или мъх. Аз имам ей такова :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/25/Clemati … is_Josephine2.jpg

# 13
  • Мнения: X
Клематис и пасифлора са съвсем различни неща. Peace

# 14
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Да бе, съвсем различни са  ooooh! ...
А някой знае ли това цвете как се казва :

Подариха ми го без етикетче Sad, от малка саксийка стана огромен храст, много непретенциозно и едно жълто листо няма, вечно е зелено и свежо, много лесно се гледа. Искам да видя как се гледа зимата но ми трябва името  newsm78  Simple Smile ...

# 15
  • Мнения: 854
Да, клематис и аз имам на двора от години, но лилав.
Но пасифлората е друго  Peace

Общи условия

Активация на акаунт