копривен обрив

  • 1 952
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Писах във здравната тема, но не съобразих че тук мога да получа квалифициран отговор, ето го и въпроса ми:
Дали някой има идея какъв е този обрив:
http://www.petevi.net/album/?path=./(EMA).%20(2%20of%202)/obriv/ … 736.JPG&idx=0
Вече няколко пъти се появява по лицето на Ема - само там и никъде другаде. В началото си мислех че я е ухапало нещо, но от както днес  се появи, стана ясно че е нещо друго. Появява се за малко (10 минути или час два) на червено петно бял странен по форма обрив, който постепенно се разраства, по-късно избледнява и се появява на друго място.
Възможно ли е да е някакъв вид слънчева алергия? Аз имам алергия към слънцето, но обрива ми е съвършено различен.
Поне не мога да измисля никаква друга причина за случея с Ема. Нищо друго общо няма между случеите когато се появява обрива.
[color]

Всъщност освен слънцето, другото общо е и крема против изгаряне който и слагам - 20 фактор.

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 21:56 от цветенце

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! От снимката прилича на алергичен. Мажете го с Елоком  по 2 пъти дневно в продължение на 3-4дни, а можете да се консултирате и с д-р Демерджиева от кожна клиника- Александровска болница.
Спрете да я мажете с UV кремовете и ограничете консумацията на жълтък, бобови храни, риба ако приема такива.

Общи условия

Активация на акаунт