Много висока температура и бързо я вдига

  • 7 537
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 315
Как сте, Блонди?

Офф: Гранофурин се прави в аптеките, в които приготвят лекарства.

# 46
  • Мнения: 526
Няма го по аптеките

# 47
  • Мнения: 595
Хайде и аз да се запиша. Cry
И моята Гергана е с температура вече втори ден-38-38.5
И нищо друго...
форума да не е заразен... Wink

# 48
  • Мнения: 729
Миналата седмица и Моника беше с висока Т 4 дни а на 5-тия се събуди сутринта с много пъпчици - шарка.Температурата спадна и се успокоихме всички.Бързо оздравяване на болните дечица.

# 49
  • Мнения: 101
И ние сме така момичета  Sad Било някакъв летен грип.2-3 или 4 дена било с висока температура.Никакъв антибиотик не помагал.Нир вдигаме до 39.2 -39.5 градуса и успявам да смъкна до 37.8 най много.Вече сме 2 дена така.Нямаме зачервено гърло или нещо друго.Пуснах изледвания -Кръв и урина всичко е наред!Редувам Панадол и Нурофен/сиропи/ на 4 часа,от време на време свещички Нурофен.компреси с оцет.И няма смъкване. Някакъв ад е.Дано по бързо вече свърши.

# 50
  • Мнения: 526
Опитай Нурофен и Хексалгин, Панадола е доста слаб.

# 51
  • Мнения: 81
в момента дъщеря ми е с 39,7. сложила съм 3 свещички ефералган от по 80мг. през колко време най малко мога да слагам свещички? ох, ще полудея направо. помогнете!!!

# 52
  • Мнения: 1 494
И аз дебна температурата на сина ми. Sad
Внимавай да не предозираш! Знам, че обичайните дози според килограмите се дават най-малко през 4 часа. Даже за нурофена четох, че е на 6 часа. Ние сме с 39.4-6. Но преди да легне го окъпах с обичайната вода и спадна на 38.3. Сега пак се качва. Confused Мокря краката и ръцете с вода, оцет и половин аспирин. Давам и антибиотик, но не е дошло времето. Днес дадох и хексалгин- не спадна кой знае колко. След малко пак ще дам.
Ако с нещо мога да помогна- питай.

# 53
  • Мнения: 81
Чудя се с какво да сваля температурата сега докато спи. Преди малко я събудих за да я напъхам под душа защото ми вдигна 39,8 и тя плака много и повърна чак. Сложила съм и чорапки с оцет. Досега и държах и настърган картоф - ефекта е почти никакъв. Сложила съм и свещичка ефаралган преди 1 час и температурата е паднала едва на 39,4. Просто се моля поне да не се вдига. Нищо не мога да дам през устата - повръща ако и го дам на сила. Абе ужас. Дано не се окаже някоя ангина. И аз ще следя температура тази нощ.

# 54
  • Мнения: 1 494
Ами докато спи можеш да и мокриш ръцете лекичко с оцет и вода и да я държиш по-леко завита. Много кофти. Confused Ние четири човека минахме по тоя път. Предпоследната бях аз и наистина имах налепи по сливиците. Точно затова доктора каза-антибиотик. И аз не съм привърженик на антибиотиците, но ... Rolling Eyes Снощи към 12 дадох пак хексалгин. Но общо взето чак към средата на нощта падна към 38 градуса. Тази сутрин е 37.6. Поне времето е на наша страна- доста хладно е навън.
Да не би да си я къпала с доста студена вода?

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 08:39 от abigale

# 55
Моя син 3-4 дни поред беше с температура и никакви други оплаквания.Пуснаха му изследвания за всеки случай-нищо.Свалях я с Нурофен,а вечер давах Хексалгин.Оправи се вече,но така и не разбрахме от какво беше.След това и аз бях така 3,4 дни и ми мина.Някакъв вирус е пак.Моя позната сваляше температурата на детето си със свещичка Ефералган докато спи.

# 56
  • Мнения: 27 524
Нурофена е на 8 часа  Peace Редува се с Панадола, който е на 4. Свещичките са също през 4 часа.
Марги, добре сме, давам сега Бронхо-ваксом по схехма от 30 дни, много е добър  Peace

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Като чета доста мъници са минали по нашия път.
Иси в момента е с т-ра, а нищо друго освен Нурофена не я сваля  Tired. Чета за аналгина(хексалгина) и се чудя дали да не дам от него. Да обаче едната д-рка, при която ходихме днес каза 5к-ки, другата 7-8к-ки. Детето е 12кг. КОлко к-ки следва да се дадът?
Повивах го с влажни чаршафи, но без особен ефект. В момента е много уморен и спи, но пак с вис. т-ра  Cry.

Направихме изследвания на урината, всичко е ОК. Няма зачервено гърло, няма болки в ушите. Само тази т-ра и не се знае от къде, вирус каза д-рката. Да се справяме с температуропонижаващи и мокри чаршафи.

# 58
За Хексалгина нашата лекарка ми каза 10 капки еднократно и то когато беше вдигнал 40 градуса почти.Тежеше 10-12 кг накъде.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 576
За Хексалгина нашата лекарка ми каза 10 капки еднократно и то когато беше вдигнал 40 градуса почти.Тежеше 10-12 кг накъде.
Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт