Кухнята - в детайл

  • 62 361
  • 323
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Видях че слагате много линкове към кухненски сайтове - за обзавеждане и хитринки!

Предлагам в тази тема , всеки от личен опит да сподели, кое приспособление в кухнята му е много хитро и удачно и удобно, и кое не.

И съответно, тук в Бг, намират ли се всички тези неща които гледаме по чужбинските сайтове?

Какво мислите за кухня тип "островна" - печката например да е на отделно блокче извън линията на кухнята?

И разни такива - детайли  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 430
Това ми беше мечтата, но все се чудя абсорбатора как ще виси от тавана и къде ще минава тръбата..?
Иначе като приспособление - шкафа с отцедник е хитър, така никога не ти се виждат някакви измити съдове по плота или около мивката. Винаги е подредено. Другите механизми са просто удобство някакво, докато това намирам за полезна екстра.

# 2
  • Мнения: 1 391
а къде се отцежда - от шкафа? не капе ли някъде по плота? къде отива водата?

# 3
  • Мнения: 1 391
на мен ми хареса една идея - вместо да се прави плота широк 60 см , се прави 70 - и последните 10см са нещо като ниша, в която се слагат разни много неща - уреди, ножове и т.н., които са вградени в плота - гледах го на едни италянски кухни и правихме на едни клиенти такова, ама дали е удобно? някой ако има да каже

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
а къде се отцежда - от шкафа? не капе ли някъде по плота? къде отива водата?
Водата, която капе се събира в нещо като тавичка под отцедника. В предишната ни кухня така прибирах чиниите в шкафа над мивката. Както De4i е писала след мен- стича ти се вода по ръцете (в ръкавите). Сега сме със съдомиялна и е по-удобно - вадя направо сухи чинии.
Иначе разни островни печки не ми допадат- предпочитам малка и компактна кухня, където всичко ми е на една ръка разстояние.

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 23:22 от Рени

# 5
  • БГ
  • Мнения: 347
а къде се отцежда - от шкафа? не капе ли някъде по плота? къде отива водата?
имам такъв отцетник над мивката отдолу има една тавичка в която се отцежда, и няма тази долната дъска на шкафа ,а само вратичкакоято се вдига нагоре,но бях писала в друга тема, че на мен изобщо не ми е удобен,водата ти се стича по ръцете,протягаш се и  не е удобно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
Това ми беше мечтата, но все се чудя абсорбатора как ще виси от тавана и къде ще минава тръбата..?
аз нямам комин в къщи, аспиратора ми е баш по средата на помещението, виси от тавана и е с активен въглен  Wink

# 7
  • Мнения: 6 039
Това ми беше мечтата, но все се чудя абсорбатора как ще виси от тавана и къде ще минава тръбата..?


минава си тръба по тавана, скрита с гипсокартон или някакъв вид окачен таван

# 8
  • Мнения: 1 391
в един сайт гледах - всякакви чудесийки скрити в шкафчетата - дори столче, което се сгъва и прибира, когато ти е необходимо да поседнеш, в едно от чекмеджетата, стълбичка и т.н. , разни кошчета, лампи, скрито осветление, та дневно, та нощно,
ъглови решения, за използване на ъглите, за бутилки, за хранене на домашни животни рафтчета разни, и какво ли още не - как са вашите кухни - имат ли такива екстри или това наистина са изгъзици вече?

И още - относно материалите - инокс и стъкло оставам с впечатление че се цапат  - в смисъл оставят петна по тях и май трябва бая търкане - кой материал е най-удачен според вас за кухнята, такъв - който с малко труд да изглежда ефектно?

Осветлението в кухнята - ниша - където е далече дневната светлина? Какво препоръчвате да е? И как  това е решено у вас?

Настилката - слагате ли теракот/гранитогрес/ около кухнята или направо някакъв паркет ламинат? Паркета не се ли изхабява с времето - колкото и много да е лакиран и здрав?

 newsm78

Какво ще кажете за "пръчка" - една такава - която се прикрепя към стената над плота и на нея се окачат разни спомагателни нещица - черпаци, и други такива - удобни ли са ви?

Кое най-много ви допада във вашата кухня и кое ви се щеше да направите, пък не сте ?

Давайте и сайтове за кухни - знам че има по другите теми, но тук можем да съберем наистина детайлите.

Прегради - на кухнята от дневната - има ли ги , няма ли ги и  на какво приличат ако ги има?

ВИе сте  Grinning Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 391
и още:

коя е оптималната кухня - Г, Т, П-образна или линейна?

Какви основни модули и размери съдържа-  и какви основни уреди и електроуреди - кое според вас е оптимално и необходимо за домакинството? и кое вече е екстра


# 10
  • София
  • Мнения: 375
в нас сме със съдомиялна и е по удобно от отцедника, за мен най-голямото удобство което си направих в кухнята е шкафа за бутилки със специален механизъм който се плъзга лесно и е винаги удобно да вземеш олиото или оцета и също така на мивката си сложихме дозатор за веро който е "забоден" в противоположния край на батерията на мивката, отгоре се вижда само една малка желязна помпичка , пълни се от горната страна не е нужно да се завираш в шкафа всеки път, та това от мен иначи моя абсорбатор също е в средата на кухнята а тръбата му скрита в окачения таван от гипсокартон който направихме.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 658
Днес мисля да ходя до 1-2 магазина за мебелен обков и механизми.После ще докладвам,ако нещо ми хване окото.
За моята кухня си поръчах специален механизъм за ъглов шкаф,но не каросел.Така че да не се налага да влизам цялата в шкафа,а същевременно всичко да ми е на една ръка разстояние.

# 12
  • Мнения: 2 323
Моля те, каже за този механизъм повече или снимка ако можеш да пуснеш ще е супер

# 13
  • Мнения: 87
Видях че слагате много линкове към кухненски сайтове - за обзавеждане и хитринки!

Предлагам в тази тема , всеки от личен опит да сподели, кое приспособление в кухнята му е много хитро и удачно и удобно, и кое не.



най-доброто, което направих е да кача микровълновата на горния ред шкафове, така ми се освободи работен плот, да сложа дозатор за веро на мивката, така не подмятам само шишета нагоре-надолу, харесвам си много чекмедженцата за подправки, издърпващата се дъска над пералнята, специалната торба за хляб в един от шкафовете, защото хич не ми харесват кутиите за хляб, от вътрешната страна на шкафа под мивката е закачена кофата за болкук - много ми е удобна. сложихме малък телевизор на поставка на едната стена, може да се обръща към масата, когато се храним и към мен, когато приготвям храната - за да не ми е скучно.
бих си направила още - мелачка за боклуци в мивката
въпреки, че поръчах шкаф на определена височина ми го доставиха 10 см. по-нисък и не мога да си прибирам там дъската за гладене, както бях решила #2gunfire този шкаф е всъщност в касата на вратата към балкона, който затворихме. мисля, че е добро решение също

# 14
  • София
  • Мнения: 11 658
Моля те, каже за този механизъм повече или снимка ако можеш да пуснеш ще е супер

Снимка не мога да пусна,понеже кухнята си я поръчахме в събота и ще я монтират в края на август,респ. тогава и ще видя механизма на живо.
Предложи ни го самата проектантка на фирмата,в която поръчахме кухнята /но аз и търсех такова нещо/.Това,което си спомням,че го издърпваш и има 4 скари /рафта/,на които си нареждаш посудата или каквото е там и цялото това нещо излиза извън шкафа.Говорим за ъглов шкаф и съответно не се налага да влизаш вътре в него и по-добре уплътнява площта на  от каросела.

Общи условия

Активация на акаунт