Оставяте ли вратата на миялната отворена?

  • 7 335
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Затварям вратата винаги, за да не ми зее и да ми разваля вижданията за приятен интериор. Не за друго... Laughing

# 16
  • Мнения: 1 426
И моята я държа леко открехната.

# 17
  • Мнения: 1 640
Аз също оставям вратата на миялната отворена, защото чиниите са влажни, след като изсъхнат ги прибирам и после вратата стои открехната.
Да,така правя и аз,просто не желая по 10 пъти дневно да отварям и затварям вратичката,за да я пълня със съдове.А и смятам,че е нужно проветрение.

# 18
  • Мнения: 649
Рядко я оставям отворена, не съм имала проблеми досега с миризма или влага newsm78

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 631
Стои си отворена през цялото време, по-точно не съвсем затворена, а вдигната вратата и ненатисната за да се затвори съвсем. Вече 6 години е така и нищо и няма. Иначе аз я отварям/затварям по сто пъти на ден и ако трябва да я затварям наистина, мисля че механизма на вратата ще се разбие.
И аз така процедирах първата година. Но от няколко месеца имам нежелани гости в кухнята си - мравки. Забелязах, че влизат вътре, особено ако има някой съд, изцапан със сладко. И вече на два пъти влизат в копчето ON/OFF и не можех да я включа /не правеше контакт, заради умрелите мравки/. Вече я затварям плътно и нямам такъв проблем. Моята съдомиялна има и вентилатор за изсушаване на съдовете, така че в края на програмата изкарвам чиниите съвсем сухи.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Оставям вратата леко открехната  и затварям вратата на шкафа.

# 21
  • Мнения: 3 360
Оставям я за кратко леко отворена за да изсъхне напълно

# 22
  • Мнения: 1 893
Затварям я винаги, но моята е с турбосушене и не съм забелязвала влага.

# 23
  • Мнения: 3 591
Аз също я отварям след като измие, а и при мен съдовете не са напълно сухи, има си влага.

На моята си пише, че сушенето става 1 час след като са приключили програмите. Т.е. след като и светне END 1 час да не се отваря за да доизсуши. Иначе са влажни. Затова я пускам нощем като си лягам - да си стои затворена и сутринта всичко е сухо.

# 24
  • Мнения: 229
Никога не съм оставяла вратата отворена, вадя съдовете сухи и нямам влага в миялната, няма и неприятни миризми.

# 25
  • Мнения: 1 313
Отварям след като измие и оставям така около половин час преди да подредя измитите съдове. После затварям.

# 26
  • Мнения: 1 612
Веднага след като свърши програмата отварям вратата за 10-15 минути.

# 27
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Никога не затварям плътно вратата на миялната и на пералнята.Така казват техниците.Не било хубаво за гумата -уплатнителя да е непрекъснато залепнал и смачкан.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 934
Като свърши програмата, сама се отваря. Ако я затворя и не работи, също след няколко минути сама се отваря. Под отворена, разбирам открехната.

# 29
  • Мнения: 1 299
аз я оставям открехната, но никога отворена (от както котката скочи отгоре и я счупи  ooooh!)

Общи условия

Активация на акаунт