В какъв ред се въвеждат зеленчуците/плодовете...

  • 10 666
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
при бебетата (че нещо не си спомням от сина ми как съм му ги въвеждала)

за сега ние сме яли

картофче
морковче (нещо не го долюбва много)
тиква
тиквичка (ма нещо не и хареса)

ябълка
круша
слива

сега какво е подходящо да и въведа щото горкото му писна вече от картофи с тиква Simple Smile
и ябълки с круши, ябълки с тиква Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 986
  Здравей GrinningАз въведох плодовете и зеленчуците горе-долу в същия ред WinkМожеш да добавиш към зеленчуковото пюре чушка/пипер/,броколи,карфиол/аз купувам от замразените смеси/,след 6-ия месец дадох и грах,царевица,зелен боб/пак от замразените-разбира се,в много малко количество-по 2-3 зрънца/;от време на време,вместо на картофена основа,правя пюретата с ориз;от плодовете-банани,кайсии,праскови/в комбинации помежду си-ако сте на пюрета/;аз давам вече пресни плодове-а сега е сезона на най-голямото им разнообразие Peace

# 2
  • Мнения: 157
да и аз си мислех следващия ни плод да е банан и като направи 6 месеца да пробваме кайсия и праскова

а за зеленчуците броколите и карфиола не са ли газообразуващи? много се чудя щото пък пюретата на ХИП все от двете има (засега ядем готовите плодови и зеленчукови на ХИП)

а спанак? на ХИП има някакво и със спанак?

а ориза който се ползва за основа какъв е (ако реша да и готвя аз)

мерси много

# 3
  • Мнения: 1 986
  Ами аз давах кайсия и праскова преди да навърши 6 месеца-от готовите пюрета,те са минали термична обработка и София ги прие много добре PeaceОт броколите и карфиола слагам по 1-2 розички/аз приготвям пюретата/ и не е имала газове Laughing,те по-скоро са добавка,а не основа.Но пробвай,и ще разбереш PeaceИ аз бях купила 2 пюрета на ХИПП със спанак,но все още се въздържам newsm78,въпреки,че четох,че след като е термично обработен,няма проблеми....
  А ориза е най-обикновен-бял;сварявам 1 чаша,добавям зеленчуците и пасирам/трябва да е по-воднист,за да не стане лепкав/.

# 4
  • София
  • Мнения: 508
Аз дадох праскови и кайсии чак след годинка, защото се водят мъхести плодове и са силно алергенни, а и Марти е генетично предразположен. Можеш да дадеш чушка, но само ако е зелена. Аз се водех горе долу по следния списък:

Препоръчителен ред на въвеждане на потенциални алергени:      

авокадо - началото на 7ми м.      
Суров плод – 6ти месец      
Плодови сокове – 7ми месец      
Зелени подправки - 7/8 месец.      
раст. олио (зехтин), сок, зелен фасул - 8 м;      
Царевица – 8/9ти месец      
жълтък - 9 м;      
Магданоз,копър и целина от 9-ти месец      
бобови растения ( леща, фасул, грах) - 9 месец      
глутен (пшеница, овес, ечемик, ръж, жито) - 10 месец;      
сирене, извара - 10 месец;      
месо - пилешко, заешко, пуешко – (може и 6ти м.), 8ми месец      
телешко, агнешко -  след 10 месец;      
прясно мляко, масло, сметана, кисело мляко – след 12 месец;      
броколи, брюкселско зеле, карфиол, патладжан - 12 м      
коприва - 12м.      
захар и сол - след годинката      
цитруси - след годинката      
домати - след годинката      
цяло яйце – след годинката      
Горски плодове - след годинката.      
Свинско месо - след годинката.      
Къпини, малини, боровинки - след годинката.      
Мъхести плодове - след 1,5 г      
Риба, ракообразни - след втората годинка.      
Шоколад - след втората годинка.      
Ядки - 2-3 годинка; фъстъци - след 3 годинка.      
Гъби - след третата годинка.      
Ягоди – след третата годинка.      

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
На вашата възраст вече бяхме опитвали от всички плодови пюрета, които се предлагат. От зеленчуците : картоф. морков. тиква. карфиол, спанак, броколи. грах и зелен фасул дадох след 7 и половина месеца. А царевица едва вчера, т.е. на 8 и половина. След 6-тия месец започнах и месните пюрета. Peace

# 6
  • Мнения: 5 362
Sophi ти е отговорила много добре Peace
И нашето захранване протече почти по същият начин.

# 7
  • Мнения: 7 947
Първо - на тази възраст ние вече хапвахме каши - най-различни видове и Яни много ги харесваше. От плодовете - банан можеш и обикновено децата много го харесват.Зеленчуците - пробвай със спанак - ние го хапваме с удоволствие! Прави супичка от каквото се сетиш - смесвай зеленчуците!

Общи условия

Активация на акаунт