Как да постъпя , за да няма обидени ?

  • 4 462
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Може да ви се стори смешно , но за мен си е проблем  Rolling Eyes Накратко - братът на мъжа ми си е в България / не сме го виждали от една година / , съответно всеки ден сме заедно в къщата на свеки . Ние сме в много добри отношения , не се караме , не се мразим ... Проблемът е друг .
Свеки е най - ужасната готвачка на света  Sick Sick Sick Наистина не преувеличавам ... Жената се старае , но просто не може да готви изобщо . А и като цяло е най - кофти домакинята , която съм виждала , нищо че тя си мисли обратното  smile3555
Но ... Тя много държи да вечеряме там . Всичко е ОК - детето си играе на двора , аз си бърборя с жената на девер ми  Hug Но като дойде време за ядене не мога да хапна нищо  Crossing Arms
Този проблем си е от край време и тя се усеща , защото не върви всеки път да намирам оправдание защо не ям - един път не съм гладна , втори път - това не ям , онова не ям / тя даже прави специално за мен без лук , без чесън без хиляда неща ... /
Не искам да я обидя , ама вчера пак ме видя как прехвърлям на мъжа ми  това което си бях сипала Rolling Eyes
Наистина не мога да ям нейните неща , а не искам да стават разправии за глупости . Не че ще се скараме ,  но не е приятно ...

Мъжът ми умря от смях като му споделих  hahaha Той си я знае , но не му пука ... Вика ми - " ами няма да ядеш щом не ти харесва ... " , но тя ме пита - " Защо не си вземаш ? "
И аз какво да кажа  no

Много дълго стана . Дайте съвет  Praynig

# 1
  • Мнения: X
Нахрани се преди да отидете у тях и на въпроса "Защо не си взимаш?" отговаряш "Бях прегладняла и хапнах преди да дойдем".

Това обаче върши работа само за един път, а тя няма да се научи да готви до следващото ви гостуване.Така, че най-добре да  намериш начин тактично да й кажеш истината.

# 2
  • Мнения: 4 841
Няма ли да ти свърши обяснението за някаква диета, която правиш, и ядеш примерно само кисело мляко или само салата? Защото искаш да си влезеш в новия бански и си решила да си прочистиш организма?
Това се сещам на "първо четене".

Това с тактичното казване ... мисля, че няма да се получи. Колкото и да си тактична, ще се обиди, особено пък щом има високо самомнение за добра готвачка и домакиня.

# 3
  • Мнения: 236
Вечеряй предварително и кажи, че си на специална диета за отслабване. Outta Joint Grinning

# 4
  • Мнения: 473
И аз съм на същия хал. Свекърва ми изобщо не може да готви, не използва подправки, само в тенджера под налягане готви, манджите й стават всичките сварени и безвкусни. Отврат. И аз не мога да й ги ям и тя се усеща, но не се насилвам, като не ми харесва го оставям и казвам, че не ми се яде, колкото и да ми се моли да ям.

# 5
  • Мнения: X
Можеш да приготвиш нещо у вас и да го занесеш.Казваш: "Днес опитах да сготвя това за пръв път и ми се искаше да го споделя с всички вас."

Но пак е само временно решение.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Когато ходите там на гости носете по нещо за масата и вие...купете печени меса от Била, пиле на грил, КФС, пица, салати...каквото ви хрумне.

Купете нещичко, което да е от вас на масата.

# 7
  • Мнения: 4 668
Преди съм го правила това с вечерята предварително или казвах , че съм хапнала сандвич в офиса , но не става всеки път ...
Колкото до диетите  Rolling Eyes - мацки ,  аз съм 44 кг. и мразя кисело мляко  Confounded
Няколко пъти предлагам да сготвя нещо аз / уж да помогна / , но тя не се съгласява - обича да обгрижва , но не осъзнава че така направо ни съсипва ...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Просто не я питай.

Ама и не носи нещо сготвено от теб...аз бих се обидила, ако поканя някой и той си донесе манджа от къщи си. Rolling Eyes

Но няма да се обидя, ако донесе нещо, което не мога да си сготвя Wink

Сетих се и за китайската кухня Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
Мисля, че ако кажеш на една жена на възраст - че е ужасна домакиня и отвратителна готвачка - можеш да забравиш вече доброто отношение към теб Thinking - може да не ти каже нищооо, нооо ще я обидиш жестоко.
Идеята на Caprari е добра, но в никакъв случай не си сипвай само от твоето ядене, а сложи в чинията си още нещо - дори да не го ядеш - човъркай го  Peace

# 10
  • Мнения: 2 336
Кажи, че не ядеш след еди колко си часа - не е здравословно. Не си искала да споделяш, за да не я караш да се чувства неудобно. Има много хора, които не хапват след 6 часа.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Кажи, че си на лечебен глад  Mr. Green
а сега сериозно...можеш тактично да й кажеш "аз като готвя това ястие слагам това и това"..."защо не опиташ да сложиш еди какво си"..."знаеш ли синът ти как го яде това...с еди какво си"...нещо такова   bouquet Peace

# 12
  • Мнения: X
Тогава се обърни за помощ към мъжа ти.На поредното семейно събиране да вметне ей така, между другото: "Ау, моята жена (или както там ти казва) тази манджа я прави страхотно!"И обръщайки се към теб: "Да дадеш рецептата на майка ми"
И така от рецепта на рецепта ще я научиш да готви Wink

# 13
  • Мнения: 4 841

Колкото до диетите  Rolling Eyes - мацки ,  аз съм 44 кг. и мразя кисело мляко  Confounded


Тогава обратния вариант - правиш лечебно хранене за малко качване на килата и ядеш по график само .... (на мястото на точките сложи каквото обичаш и каквото можеш да носиш със себе си, разбира се)  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 336
Това с рецептите по принцип е много хубаво. Ама как си представяте, че една жена години наред е готвила това ядене по един начин и утре почва по друг. Следващият път ще има нещо друго.
Измисли си някаква разумна причина - ядеш по - леки храни, салати. Избягваш месо лятно време и така. Ти знаеш с какво ви посреща най - често.

Общи условия

Активация на акаунт