може ли бебе на 2 месеца да пьтува сьс самолет?

  • 3 629
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
може ли бебе на 2 месеца да пьтува сьс самолет и има ли специални изисквания?става вьпрос за пьтуване до италия,което трае около 2 часа.

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
мисля че може. Преди години съм чувала че е било друго... мен са ме "изнесли" извън страната с изискване на 6 навършени месеца, но това е било преди 30-тина години. Сигурно са необходими определени документи. Попитай майките в чужбинския форум. Те ще те насочат.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 819
Може и няма специални изисквания.
Единствено при излитане и кацане, заради налягането може бебето да плаче или да е по - нервно, но тогава му се дава или биберон или да суче.

# 3
  • Мнения: 1 910
Може.
Единствено при излитане и кацане, заради налягането може бебето да плаче или да е по - нервно, но тогава му се дава или биберон или да суче.

# 4
  • Мнения: 4 700
Няма проблем. Само ако искаШ да си има място, трябва да му купиШ билет zа двегодиШно. Иначе Ще е в скута ти, ако е пълен самолетът.

# 5
  • Мнения: 1 216
Може при това безгрижно. Особено ако полетът не е дълъ - няма и да разбере и усети разликата

# 6
  • Мнения: 307
Може да лети.
Моя син беше на 7 месеца, когато летя. Полетът беше 3.5 часа. Издържа го, но се скъса от рев по време на излитането - заради налягането, и при приземяването.
А относно биберона по време на излитането, на мен ми бяха казали обратното, т.е. да не се храни и да няма биберон в устата, заради тъпанчетата, ако не бъркам  Thinking Храни се по време на полета. Стюардесите ще ти обяснят най-добре.
Лек път!!!   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 784
Може. Ние на 10 май летяхме до Лондон. Никакъв проблем. Само трябва да има международен паспорт и пълномощно от родителите, ако разбира се не летите всички заедно. Коки беше много спокоен. Яде и при излитане и при кацане.

# 8
  • Мнения: 1 183
Може,разбирасе няма проблем,ние летяхме като беше Стефи на 4 месеца и нищо не усети,целият полет го проспа,даже е по-добре да е малко бебенцето,че по-големите повече мрънкат.

# 9
  • Мнения: 274
Може. Със сигурност. Peace

# 10
  • Мнения: 256
Няма проблем  Laughing
Даже казват,че с малки деца се пътува по-лесно!
Колеги на мъжа ми пътуваха с бебетата си на 40 дни до Израел до където полетът е 14 часа от US!
И ние ще пътуваме август/6h полет/.
Относно тъпанчетата-наш приятел,които летя с 30 дневно бебе,беше питал педиатъра си,които му отговорил,че до 8 годишна възраст нещо още се формира/просто казано/и опасност за тъпанчетата няма!

Лек път  bouquet

# 11
  • Мнения: 270
Синът ми беше на три месеца и половина, когато летя за първи път от Канада към България. Нямаше никакъв проблем. През повечето време спа.  Задължително му давах да суче при излитане и кацане на самолета. Преди да летим звъняхме на педиатър в България и той ни каза, че след 40-тия ден бебетата могат да летят без проблем. В Канада педиатърът ми каза, че най-добре е да изчакаме да навърши 6 месеца, но не заради проблем с летенето със самолет, а защото бебето ще стои дълго време в затворено пространство с най-различни хора, които може да са болни и т.н. Според мен колкото повече порастват децата, толкова по-трудно става пътуването. Моят син летя преди месец от България към Канада и пищя неистово от болки в ушите при излитане и кацане.

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
доколкото аз знам, при летене със самолет се иска за малки бебета да имат поставена една спецална ваксина, май е нещо с/у менингит.
Питай педито, че аз не ги помня.

# 13
  • Мнения: 295
Може ,ако има 2 навършени месеца.От 2 месеца до 2 години попада в графата "бебе",заплаща обикновено 10% от самолетния билет и съвсем малко летищни такси и седалка в самолета.Ако искате да има място,се заплаща детски билет.Може безплатно да превозите и количка освен ръчния багаж,на бебето се полагат и 10 кг багаж отделно(ако се лети до Европа).Може да му поръчате бебешко меню(за това предупредете консулктанта от който за купувате билета предварително за да го заяви),но мисля,че малко хора го правят,обикновено си носят храна.

В момента има нови правила за ръчния багаж,и не може да се пренасят в него течности,но бебешки храни може.Може да попитате стюардесата предварително дали може да позлвате някое помещение за да накърмите бебето.

За самото пътуване като документи трябва бебето да има международен паспорт и ако ще пътува с единия родител-пълномощно от другия:)

За цъжаление нямам информация как бебетата физически понасят пътуванто,но предполагам,че щом е толкова малко ще проспи пътя Grinning Grinning

# 14
  • Мнения: 1 269
  bouquet благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт