Горене на капиляри в носа - правили ли са ви?

  • 16 352
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 383
Здравейте!
Искам да попитам дали на някого от форума са му горили капиляри в носа.

Бях настинала преди 3 седмици и след като се оправих около седмица всеки ден ми течеше кръв от носа. Спасих се, като си купих Ринолекс - маз за нос, пия вит. С. Преди години имах кръвоизлив от носа, който продължи 30 мин. и тогава ми изписаха тези неща плюс калций, обаче сега него забравям да го пия.  ooooh!  Мазта за нос помага, но всяко лято съм в това положение - с кървящ нос.  #Cussing out Та, когато беше продължителното кървене, ми предложиха въпросното горене, за което сега ви питам, но аз отказах, защото една колежка ми каза, че след 2 г. пак съм щяла да съм в същото положение.  newsm78
Нямам високо кръвно, а баща ми също е със слаби капиляри в носа. Лошото е, че тази маз за нос ми е много гадна, като стигне до гърлото, което неминуемо се случва. По-склонна съм са смъркам студена солена вода, за да се свият капилярите.
Мерси за отговорите предварително.  Hug

# 1
  • Мнения: 388
На мен не ми се е случвало подобно нещо,но племенника е с такъв проблем,вечни кръвоизливи от носа и накрая му направиха въпросното горене на капилярите,от тогава са минали две години и нямаше проблеми ,но от един месец насам започна отново да кърви носа и докторите му предлагат отново същата манипулация,незнам дали има израстване това състояние.Забравих да пиша,че той е на 6 години.

# 2
  • Мнения: 3 461
На мен не ми се е случвало подобно нещо,но племенника е с такъв проблем,вечни кръвоизливи от носа и накрая му направиха въпросното горене на капилярите,от тогава са минали две години и нямаше проблеми ,но от един месец насам започна отново да кърви носа и докторите му предлагат отново същата манипулация,незнам дали има израстване това състояние.Забравих да пиша,че той е на 6 години.

Има, дъщеря ми го израстна. Peace До 9 годишна правеше страхотни кръвоизливи от носа, редовно се озовавахме в болниците за тампонади, толкова силни бяха. Не всички лекари препоръчват горенето на капиляри, мисля, че има и краткотраен успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 383
Е, аз съм на 27 г. и за израстване при мен и дума не може да става. Въпреки че като дете, чак големи кръвоизливи не съм имала.  newsm78

# 4
  • Мнения: 179
Kia,
Аз също имам такъв проблем от дете, но майка ми след консултации тук там се е отказала да ми гори капилярите.
Сега също, като пораснала вече жена, от време на време /при силни жеги или мраз/ получавам такова кървене, но някак си съм му свикнала и се оправям с бабини методи. Това, което ми препоръчват лекарите е да не използвам капки за нос, защото те подсилват тази предразположеност.
Аз лично не мисля да се подлагам на такова горене, защото ефектът е палиативен и проблемът пак се появява ...

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Peace Нека да позная - всички цитирани деца са слаби, стройни, много подвижни и много обичат сладки неща, сандвичи с масло, но към манджи, супи са злояди.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 383
За децата не знам, но аз не съм слаба, но не съм и дебела. Подвижна - не особено. Ако ходенето пеш по 40 мин. на ден и 2 пъти седмично по 40 мин. на велоергометъра се водят за много движение.   newsm78 Обичам сладко, но знам, че лекарите го спират, ако кървенето в носа е заради високо кръвно. Затова съм написала, че нямам такова. Ям и манджи, и супи. Така че не виждам връзката.
Питах за въпросното горене с надеждата да мога да разреша проблема. Но щом и вие казвате, че ефектът е временен - май няма смисъл. Ще си слагам от гадната маз за нос и това е.
Капки за нос ползвам от около 3 г., но гледам да не прекалявам. Знам, че разрушават лигавицата в носа.

# 7
  • Мнения: 179
Аз като бившо дете, също мога да се включа  Peace
Да, слабо и активно дете  Laughing  И сега е същото /без последното/. Злояда като малка -  особено много.  За сладкото не си спомням особено, но сега не ям друго, освен шоколад   Wink

Aleksander, и сега с този профил какво?   Simple Smile

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз като бившо дете, също мога да се включа  Peace
Да, слабо и активно дете  Laughing  И сега е същото /без последното/. Злояда като малка -  особено много.  За сладкото не си спомням особено, но сега не ям друго, освен шоколад   Wink

Aleksander, и сега с този профил какво?   Simple Smile

 С този Профил, или както казваме "Картина" искам да подскажа че проблемите не винаги и непременно трябва да се търсят в сомата - тялото, но и в психо-емоционалната даденост на децата и възрастните и там да се намери подлежащата, предизвикващата причина.

# 9
  • Мнения: 417
  Peace Нека да позная - всички цитирани деца са слаби, стройни, много подвижни и много обичат сладки неща, сандвичи с масло, но към манджи, супи са злояди.  Peace
Моята дъщеря е слаба и стройна, на останалия профил не отговаря. Тече и кръв от носа доста често от около 2 години. Последния път опряхме до тампонада. Явно никой не може да избяга от гените, които носи. Аз страдах много от квъвоизливи в носа до 20-та си година.Сега ми няма нищо.  Два пъти ми навираха огромни тампони в болница, защото не спираше с часове. Горили са ме два пъти. Първия път имаше кратковременен успех, а втория никакъв. Решила съм да не подлагам детето на това.

# 10
  • Мнения: 179
Александър, мерси .... въпреки че въобще не ми отговори на въпроса  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 383
zazi, отказах се от идеята за горене, но все пак искам да попитам няколко неща. Какво точно представлява процедурата, боли ли и т.н. Мерси предварително.   bouquet

# 12
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Аз сам го правила преди години и имаше резултат.Не помня кога точно,но бях в училищна вазраст.Повече от 15 год.До момента нямам проблем.Маи наистина е гени

# 13
  • Мнения: 417
zazi, отказах се от идеята за горене, но все пак искам да попитам няколко неща. Какво точно представлява процедурата, боли ли и т.н. Мерси предварително.   bouquet
[/quo
Помня само, че беше по-скоро неприятно отколкото болезнено. Тогава не се интересувах какво пъхат в носа. Само не исках да преживявам ново тампониране на носа. Последния път ми набутаха марля с разни лекарства в носа и гледаха в гърлото докато парче от марлята започна да се показва оттам. Стоях така 2 или три дни. Още спомена за това ми е ужасен, а беше много отдавна.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 383

Гадничко е това, което си преживяла. Днес пак ми рукна кръв.  Sad Справих се с положението, де.

Общи условия

Активация на акаунт