ужасна спермограма - моля, помогнете

  • 1 684
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 916
Получихме резултатите (ще ме извините, ако нещо не съм превела както трябва)

Вискозитет- увеличен
Обем- 3,0 ml
pH- 7.9
общ брой в 1 ml- <0.01 млн.

Кръглоклетъчни елементи 0,20 млн
Левкоцити 1500000 El/ml

Подвижност след 30 мин

бързоподвижни група а- 17%
група b- 15%
група c- 9%
група d- 59%


 Подвижност след 3 h

бързоподвижни група а- 12%
група b- 10%
група c- 18%
група d- 60%

Аглутинати:не                                                                     

# 1
  • Мнения: 939
така като гледам... Confused ... андролог
И при нас повечето са слабоподвижни и неподвижни, но като гледам и обемът... Но имате шанс за асистирано забременяване. Praynig

# 2
  • Мнения: 1 950
А количество, морфология??? Къде са тези резултати?
Иначе намалена подвижност и този вискозитет трябва да се види от къде идва, левкоцитите също. Но въпреки всичко не е пълна спермограма. Къде е правена?

Извинявам се, по-късно видях количеството. Embarassed
Ами за АРТ сте ИКСИ най-вероятно, но лекарите от клиниката по стерилитет трябва да кажат. Все пак има някакъв шанс, щом има сперматозоиди.

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 10:16 от zvetun4o

# 3
  • Мнения: 916
Правена е извън България, в клиника по стерилитет.

Половинката ще ходи след 2 седмици на андролог, ехография и хромозомни изследвания. След месец трябва да повторим спермограмата, но гледам, че док пак същата спермограма пуска - явно не се интересува от подробности...  Confused Това е единствената клиника тук, резултатите им са добри. Не знам, момичета, объркана съм много, а мъжът ми съвсем - чуди се каква е причината и дали може да се оправи и чете по "женските" форуми цял ден. Вчера ми разправя, че търсил форум, където да намери мъже със същия проблем и не намерил и заключи, че мъжете са големи пънове  Laughing Все си пращали жените да търсят и са се ограмотяват  Laughing

# 4
  • Мнения: 939
Вчера ми разправя, че търсил форум, където да намери мъже със същия проблем и не намерил и заключи, че мъжете са големи пънове  Laughing Все си пращали жените да търсят и са се ограмотяват  Laughing
Много е прав! Зная го от собствен опит. За каквото и да било - аз да чета и да търся. Сакън, да не вземе да прочете нещо, дето няма да му хареса. А и аз после му поднасям информацията "смляна" и само с конкретни факти, че да не губи той от ценното си време за спане....  Crossing Arms
zvetun4o , пак си чела диагонално - има и обем и концентрация - още на първите няколко реда.

# 5
  • Мнения: 1 950
Maya_M, съжалявам че ще звуча доста песимистично, но когато говорим за сериозен мъжки фактор в повечето случаи там нещата са необратими.
Ако резултатите са леко занижени, има проблем с подвижността или само с количеството и т.н. с приемане на хранителни добавки, витамини, спиране на цигари и т.н. се наблюдават подобрения.
Но при сериозни проблеми както е вашия с количеството и подвижността, едва ли добавките ще имат ефект. Ако се открие причина, варикоцеле, хормонални проблеми и т.н. и се лекуват те, тогава може и да има ефект. Но ако не се открие причина едва ли ще настъпят сериозни промени. Така или иначе сте за ИКСИ, хубаво е да направите морфология за да видите самите сперматозоиди как са, а също и SDI тест за тяхната оплодителна способност.

Ние вече повече от година нямаме отговор каква е причината, резултатите ни се влошават въпреки витамините, добавките, билките, отказа от цигари и т.н., правим всичко, което трябва, а резултатите стават все по-лоши. За съжаление медицината все още не е много наясно с всичко при мъжкия стерилитет. Може и никога да не намерите причината за това, по-скоро мислете да стартирате ИКСИ по най-бързия начин.
Късмет  bouquet

Mi6inkata, видях че има количество и се поправих. Няма нужда да ми бъдеш коректив, а и не помня кога друг пък ми се е случвало да "чета диагонално" newsm78

# 6
  • Мнения: 939
Уф, не съм искала да те обидя! Имах малко работа и бях оставила темата отворена, а ти през това време си се поправила и няма как да съм видяла... Какво толкова съм те засегнала  newsm78.

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409

Mi6inkata, видях че има количество и се поправих. Няма нужда да ми бъдеш коректив, а и не помня кога друг пък ми се е случвало да "чета диагонално" newsm78
НЕ ПОМНИШ, ЗАЩОТО НЕ ТИ СЕ Е СЛУЧВАЛО!!!!

# 8
  • Мнения: 1 950
Съжалявам за спама на темата.

Mi6inkata, написала си пак си чела диагонално . Това ме засегна, защото смея да твърдя, че чета доста внимателно, е случва се понякога и да се объркам. За разлика от много други съфорумки, които изобщо не вникват в написаното. Затова ми стана малко неприятно, звучи като сериозна констатация.

# 9
  • Мнения: 939
За последно си позволявам да се включа извън темата тук - по принцип нямам да намерение да се заяждам с никого тук. Мислех, че сте разбрали, че се изразявам малко по- различно, но не с цел да обиждам когото и да било... А безгрешни хора няма. Както и да е- взимам си поука и няма да пиша повече. Извинете, станали сте много докачливи...

# 10
  • Мнения: 1 951
Maya_M, a погледнахте ли в Зачатие, в подфорума Стерилитет при мъжа? Макар че то и там май повече жени пишат  newsm78

Иначе и ние сме в чужбина и изобщо не ни предложиха някакво лечение за лошата спермограма. Докторът казал че би могъл да му изпише  някакви хапчета ама едва ли щели да помогнат  Shocked

# 11
  • Мнения: 1 950
Иначе и ние сме в чужбина и изобщо не ни предложиха някакво лечение за лошата спермограма. Докторът казал че би могъл да му изпише  някакви хапчета ама едва ли щели да помогнат  Shocked

Да Марински, точно така особено в чужбина стане ли въпрос за мъжки фактор и казват - необратим процес. Много е тъжно наистина, защото човек се старае, прави някакви неща и очаква подобрения, а такива няма.

# 12
  • Мнения: 902
Мая, ето тук може да прочетете повече за това животно Мъжки стерилитет и да задавате въпроси към специалист:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0
И за мен нещата са директно за ИКСИ и то бързо. Направете консултациите с андролог, хормони, ДНК тест за фрагментация (SDI тест) и пристъпвайте към действие.
И няма да губите кураж!
Късмет и попътен вятър.

# 13
  • Мнения: 4 302
Освен това, което са те посъветвали момичетата, бих добавила само:
Генетичен тест за микроделеции на У хромозомата /липса на микроучастък от хромозомата, отговорен за сперматогенезата/, както и цитогенетичен анализ за кариотип.

# 14
Правена е извън България, в клиника по стерилитет.

Половинката ще ходи след 2 седмици на андролог, ехография и хромозомни изследвания. След месец трябва да повторим спермограмата, но гледам, че док пак същата спермограма пуска - явно не се интересува от подробности...  Confused Това е единствената клиника тук, резултатите им са добри. Не знам, момичета, объркана съм много, а мъжът ми съвсем - чуди се каква е причината и дали може да се оправи и чете по "женските" форуми цял ден. Вчера ми разправя, че търсил форум, където да намери мъже със същия проблем и не намерил и заключи, че мъжете са големи пънове  Laughing Все си пращали жените да търсят и са се ограмотяват  Laughing

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 11:12 от bikanet

Общи условия

Активация на акаунт