5 ЛВ. ЗА НАМАЗВАНЕ НА АФТА С ЛЕКАРСТВО В ДЪРЖАВНА ПОЛИКЛИНИКА

  • 8 804
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 656
Все още чакам отговор за алтернативите

# 31
  • Мнения: 1 404
Това не е потребителска такса,а доплащане за прегледа,защото касата не го поема целия.Сърди се на здравната каса,не на нас.

# 32
  • Мнения: 1 404
Все още чакам отговор за алтернативите
Какви алтернативи?

# 33
  • Мнения: 656
Чети по-внимателно

# 34
  • Мнения: 1 404
Аз прочетох,но не мога да разбера какво питаш.Защо не е предписала зъболекарката резепта,вместо да го намаже ли?Мен ли питаш?Аз не съм преглеждала детето,не знам диагнозата,не знам и с какво го е намазала,а ти ме питаш каква билка да му се даде като алтернатива.Да не си пила алкохол?

# 35
  • Мнения: 656
Аз прочетох,но не мога да разбера какво питаш.Защо не е предписала зъболекарката резепта,вместо да го намаже ли?Мен ли питаш?Аз не съм преглеждала детето,не знам диагнозата,не знам и с какво го е намазала,а ти ме питаш каква билка да му се даде като алтернатива.Да не си пила алкохол?
Не.
Питам дали е ненормално ако на майката се каже "намазване струва Хлв, можете ако искате да си закупите същото лекарство, струва приблизително Улв, или да пробвате с Z билка - жабурене три пъти дневно". И да се остави майката да избере.
Ама за да продължава да ви е неясен въпросът ми явно е ненормално...

# 36
  • Мнения: 1 404
В някои случаи е напълно приемливо това,което предлагаш,често го практикувам.В други-предпочитам аз да водя лечението,зависи от вида на афтата.

# 37
  • Мнения: 656
В някои случаи е напълно приемливо това,което предлагаш,често го практикувам.В други-предпочитам аз да водя лечението,зависи от вида на афтата.
Това го разбирам като "намазването си има чалъм"...
Доколкото схващам става въпрос за еднократно намазване, нали?

Искрено се радвам, ако предлагаш алтернатива на твоето лечение, въпреки че парите няма да отидат в твоя джоб.
Дай си координатите на ЛС ако си от София да идвам при теб с децата.

# 38
  • Мнения: 678
quote author=svetlan4eto link=topic=204528.msg4389507#msg4389507 date=1183699432]

в кабинета  в който работя имаме 1 лекарство за горене  на афти -Ваготил, това шише стои вече 1 год. и не сме го преполовили дори ,а струва 3,50
как не и е неудобно на тази лекарка да ви взима такава сума,дори и на дете.....

[/quote]
ето това е самата истина-няма да го хвърли докато не свърши цялото - все пак е дала цели 3,50 лв !
аз съм свидетел на много такива ситуации Stop
интереса е не да се излекува Афтата , а да се вземе таксата !
За намазване на Афта не съществуват по-вече от 3-4 ,,мазила '' ( даже и толова са много ) със символични цени .
в случая майката плаща ,,труда'' на  ,,кадърен '' зъболекар , който сам се е самооценил - за 5 лв  Mr. Green Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 404
В някои случаи е напълно приемливо това,което предлагаш,често го практикувам.В други-предпочитам аз да водя лечението,зависи от вида на афтата.
Това го разбирам като "намазването си има чалъм"...
Доколкото схващам става въпрос за еднократно намазване, нали?

Искрено се радвам, ако предлагаш алтернатива на твоето лечение, въпреки че парите няма да отидат в твоя джоб.
Дай си координатите на ЛС ако си от София да идвам при теб с децата.
Ако искаш и така го формулирай,смисълът остава същия,аз съм на мнение,че всяко нещо си има майстор и като се разболея,ходя на лекар,не се самолекувам,като ми се развали кранчето на чешмата,викам водопроводчик и прочие.Не съм от София,не ти върша работа Wink
И да,нямам интерес всяко намазване да е в кабинета,ако не се налага,просто защото през това време мога да правя нещо друго,доста по-добре заплатено Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 404
Поли,много смело е да съдиш така кой е кадърен и кой не.Никога,ама никога не съм използвала нещо в кабинета с минал срок на годност,винаги целта е да се излекува заболяването,особено при деца.Не отричам,че може да има недобросъвестни колеги,но това са изключения,има ги навсякъде,човек или е добър или не,независимо какво работи,а вие тук се нахвърлихте върху жената без изобщо да знаете подробности за случая.Аз също не ги знам,възможно е и да сте прави,но вярвам,че светът ще стане по-добър тогава,когато хората се научат да мислят добро.Приятна събота и неделя желая на всички!

# 41
  • Мнения: 690
quote author=svetlan4eto link=topic=204528.msg4389507#msg4389507 date=1183699432]

в кабинета  в който работя имаме 1 лекарство за горене  на афти -Ваготил, това шише стои вече 1 год. и не сме го преполовили дори ,а струва 3,50
как не и е неудобно на тази лекарка да ви взима такава сума,дори и на дете.....

ето това е самата истина-няма да го хвърли докато не свърши цялото - все пак е дала цели 3,50 лв !
аз съм свидетел на много такива ситуации Stop
интереса е не да се излекува Афтата , а да се вземе таксата !
За намазване на Афта не съществуват по-вече от 3-4 ,,мазила '' ( даже и толова са много ) със символични цени .
в случая майката плаща ,,труда'' на  ,,кадърен '' зъболекар , който сам се е самооценил - за 5 лв  Mr. Green Mr. Green


[/quote]
   Що за нереални неща пишете?! Shocked Всеки дентален лекар има поне 2-3, проверки в годината от здравната каса. За лекарства, които са с изминал срок на годност, се заплащат солидни глоби. И не само глоби! За една сбъркана цифра в амбулаторен лист, глобата е 70лв. ooooh! Представям си за лекарство с изтекъл срок на годност #Crazy
   
   
   

# 42
  • Мнения: 656
Ако искаш и така го формулирай,смисълът остава същия,аз съм на мнение,че всяко нещо си има майстор и като се разболея,ходя на лекар,не се самолекувам,като ми се развали кранчето на чешмата,викам водопроводчик и прочие.Не съм от София,не ти върша работа Wink
И да,нямам интерес всяко намазване да е в кабинета,ако не се налага,просто защото през това време мога да правя нещо друго,доста по-добре заплатено Mr. Green
Да, ходиш на лекар да ти дава 2 пъти дневно парацетамол, че те боли главата, вместо да ти напише рецепта. Wink
И като кихнеш пак отиваш на лекар а не се самолекуваш као си купиш от аптеката капки за нос...
И не съм чувала чата по нета да е по-високоплатен от стоматологията  Twisted Evil

# 43
  • Мнения: 690
Е то, от такова самолекуване, е пълно в болниците ни! Tired Българина, всичко знае и всичко може. Доктор на науките е !! Joy

# 44
  • Мнения: 656
Е то, от такова самолекуване, е пълно в болниците ни! Tired Българина, всичко знае и всичко може. Доктор на науките е !! Joy
Защо "училите" ни имат за прости и тъпи?
Ти за всяко главоболие ли ходиш на лекар?

Общи условия

Активация на акаунт