Хомеопатия и ваксини

  • 4 932
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Имам въпрос относно ваксинирането. Става въпрос за редовните имунизации в детска и училищна възраст.
Доколко е съвместимо с принципите на класическата хомеопатия.
Ако е обсъждано вече, моля за линк и извинение.

# 1
  • Мнения: 1 559
Ваксинирането не е съвместимо с принципите на класическата хомеопатия. Принципите на класическата хомеопатия и масовите задължителни имунизации са взаимно изключващи се. Както сигурно знаеш, в хомеопатията се търси симилимум (лекарство, до чиито симптоми е възможно най-близка тоталността от симптоми на пациента). Други основни принципи в хомеопатията са за възможно най-малката доза и за единственото лекарство, отговарящо на констититуцията на човека.
Безразборните имунизации са не само нежелателни, но могат и да са опасни.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Прочетох някъде, че е възможно с дадено хомеопатично лекарство, прието  преди  и след задължителното ваксиниране, да се избегнат до голяма степен или поне намалят вредните последици от ваксината - "да се неутрализира". Някой знае ли нещо по въпроса? Peace

# 3
  • Мнения: 1 559
Да, възможно е. Но те съветвам да не се доверяваш на предписания по интернет, а да поговориш за това с вашия хомеопат.

# 4
  • Мнения: 4 150
НиЩо на тоzи свят не може да неутралиzира  или спре имплантирането на тежки метали мускулно,подкожно,веноzно.
Туята помага според мен по скоро емоционално и туШира ефекта от самата ваксинационна травма, а не страничната реакция от ваксината.
Ваксината вьтре ли е,няма иzлиzане,няма врьЩане наzад. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 094
Не знам доколко процента се неутрализира. Моят хомеопат казва, че е възможно да се направи, но той ползува не само хомеопатия, а комбинира и други алтернативи. Вярвам, че е така и че може. Просто никога не ни е подвеждал.

Честно казано ние отказахме ваксинирането.  Praynig Предварително бяхме наясно с проблемите и "бедите". Например - отказаха да ни дадат бележника от училище, преди да представим имунизационния календар и то признавайки само отговора "ДА".

За съжаление все още, ваксинирането се смята задължително. Ако нямаш поставена ваксина, си навличаш гнева на администраторите.  Naughty Момичета, борбата може да е жестока. Бъдете готови да отстоявате позицията си докрай и все пак правете нещо за укрепване на имунната система на децата.

бъдете сигурни, че ще ви наблюдават под лупа и най-малкото завойче, ще бъде отбелязвано с барабанен тътен.

# 6
  • Мнения: 143
НиЩо на тоzи свят не може да неутралиzира  или спре имплантирането на тежки метали мускулно,подкожно,веноzно.
Туята помага според мен по скоро емоционално и туШира ефекта от самата ваксинационна травма, а не страничната реакция от ваксината.
Ваксината вьтре ли е,няма иzлиzане,няма врьЩане наzад. Peace

Съгласна съм.
Първото лекарство на сина ми беше туберкулин, защото според хомеопатичката ни честите боледувания на детето са свързани с БЦЖ ваксината .
Но когато трябваше да отиде за манту, не се наложи повторно поставяне на ваксината.

# 7
  • Мнения: 446
Естествено, ще попитам хомеопата.  За статистиката, на брат ми не са слагани никакви ваксини /ама съвсем никакви/, на 42 год е. Навремето баба ми и дядо ми не са разрешили по религиозни причини. Не личи да му се е повредило здравето, напротив. И по социалистическо бяха задължителни ваксините, но не знам някога да е имал проблем.

# 8
  • Мнения: 1 559
НиЩо на тоzи свят не може да неутралиzира  или спре имплантирането на тежки метали мускулно,подкожно,веноzно.

Да, най-добрият вариант е тези тежки метали изобщо да не попадат в детето. Моето дете също не е ваксинирано (като изключим първите ваксини) и както и друг път съм казвала, ти много ми помогна с информация, от която имах нужда.
Идеята на "неутрализирането" с хомеопатия е да се направи организма по-невъзприемчив към патогенни влияния. Хомеопатията не прави ваксините по-безвредни от гледна точка на тежките метали, които попадат в организма, но някак си помага на организма да се адаптира, да се приспособи по-добре. За туята конкретно - тя си има доста голяма хомеопатична картина, а както знаеш, в хомеопатията лечението е според тоталността от симптоми на пациента (общата картина от симптомите му). Не е удачно да правим опити да тълкуваме действието на туя с едно изречение и то в някакъв обобщен абстрактен смисъл. И туя далеч не е единственото лекарство при ваксинози. Хомеопатията предлага възможности за овладяване на страничните ефекти (там където увреждането е обратимо). Това не означава, че ваксините не натоварват прекалено целия организъм и че като си вземем хомеопатично лекарство след това, все едно организмът не е затормозен с ваксината.

# 9
  • Мнения: 4 150
Илиана иzвинявай. PeaceАz не раzбирам от хомеопатия,макар,4е полzвам от време на време и ми е помагала.
Не виждам обаче и смисьл да се дава отрова,която да се туШира с противоотрова.Цялата процедура ми се вижда нелогична.

# 10
  • Мнения: 1 559
Кристиан, няма за какво да се извиняваш. Аз много уважавам широкия ти кръгозор и изумително необремененото ти с предразсъдъци (за лекар) мислене. Имайки предвид колко отзивчиво си ми помагал, едва ли мога да ти се нацупя ей така. Grinning За какво се извиняваше всъщност? Laughing

Не виждам обаче и смисьл да се дава отрова,която да се туШира с противоотрова.Цялата процедура ми се вижда нелогична.

Да,  и на мен ми се вижа съвсем нелогична процедурата. Най-добрият вариант е просто да не се дава отрова. Но явно не всеки е готов на тази крачка и ...тук се намесва хомеопатията с опит да помогне на организма по-лесно да се справи с отровата.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 094
Кристиан, няма за какво да се извиняваш. Аз много уважавам широкия ти кръгозор и изумително необремененото ти с предразсъдъци (за лекар) мислене. Имайки предвид колко отзивчиво си ми помагал, едва ли мога да ти се нацупя ей така. Grinning За какво се извиняваше всъщност? Laughing

Не виждам обаче и смисьл да се дава отрова,която да се туШира с противоотрова.Цялата процедура ми се вижда нелогична.

Да,  и на мен ми се вижа съвсем нелогична процедурата. Най-добрият вариант е просто да не се дава отрова. Но явно не всеки е готов на тази крачка и ...тук се намесва хомеопатията с опит да помогне на организма по-лесно да се справи с отровата.


Подкрепям мнението - смисъл няма!!!!
Но защо когато отказваш и не сложиш отровата, прибягват до административни наказания?  newsm78 Може би в това е смисъла!

Общи условия

Активация на акаунт