За любителите на извара

  • 18 595
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867
Често разглеждам руските готварски форуми, понеже има фантастични рецепти. Днес налетях на тази рецепта за торта с извара, харесах си я от пръв прочит и набързо я спретнах.

Ето и рецептата:

Продукти:
1/2 кг.бисквити /при мен 1 1/2 опаковки Закуска от големите - купих бели и какаови/
1/2 кг извара / сложих една опаковка Дядо Либен и една на Маджаров, повече от половин кг/
150 гр краве масло / при мен 250 от немското/
1 ч.ч захар / и аз толкова сложих/
2 равни с.л. какао
1чаша стафиди / може и по-малко/
1/2 литър мляко за топене на бисквитите / нямах мляко, използвах нес кафе с малко мед/

Начин на приготвяне:
Изварата се разбива с маслото и захарта. Преди да я разбия, я пасирах, хубаво е да стане гладка, да не се усещат зрънцата на изварата. Разбитата смес се разделя на две части: в едната се добавят стафидите, в другата какаото. В какаовата смес сложих и орехи.
Дъното на форма за торта се покрива с бисквити, натопени в мляко или кафе. Върху тях се изсипва бялата смес със стафидите. Пак ред бисквити и какаовата смес. Завършва се с трети ред бисквити. Слага се в хладилника за 2-3 часа. Украсата е по желание, аз залях с шоколадова глазура и опитах да украся с лимонова. Под шоколадовата глазура опитах да изравня бисквитите с малко ягодово сладко и кайсиево. Посмесих ги, но на вкус не е лошо.
В бялата смес може да се сложи ванилия или настъргана лимонова кора по желание. Това е!
Според мен се получи доста вкусничко нещо, ще я направя и с блатове. Но вариантът с бисквитите е много бърз. Всъщност и с готовите блатове ще е същото! Grinning Черпя ви!


# 1
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Обожаваме бисквитени истории - благодаря за идеята - ще се изпробва непременно !!! Изглежда божествено !

# 2
  • Мнения: 22 867
Обожаваме бисквитени истории - благодаря за идеята - ще се изпробва непременно !!! Изглежда божествено !

И на вкус е страхотна! Поне според моя вкус. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 794
labrex, обожавам такива вкусове. Благодаря за рецептата. При първа възможност ще го направя.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 908
Супер е , ще го направя.
Много обичам извара
  bouquet

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
labrex, невероятна си с тази вкусна рецептичка!   bouquet

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Моите поздравления HugЗащо по-често не "налиташ" на руските рецепти Wink Аз много им харесвам форумите, но не мога да ги превеждам Confused


   Имам въпрос!Имаш ли идея стафидите и сладкото дали могат да се заменят с някакви пресни плодове например?!И дали ще стане вкусно?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Супер звучи тази рецепта - ще се пробва Simple Smile

# 8
  • Мнения: 349
labrex ,
поздравления  bouquet
Много ми хареса твоята рецепта и ще я пробвам smile3501
И аз харесвам руските форуми - невероятни кулинари са.
 

# 9
  • Мнения: 5 103
Ще я пробвам.

# 10
  • Мнения: 422
Много е вкусна, аз изядох цяло парче, пък после ходи и разправай , че съм на диета.Имам и извара, и бисквитки, и масалце и млекце.....ще си ходим дебели.Ако сложа смлените бисквити и ги омешам с крема, дали ще е добре?

# 11
  • Мнения: 1 783
Пробвах я, стана чудесна! Благодаря за рецептата! Hug Аз я залях с шоколадова глазура, от горчив шоколад и супер се получи. Като се има предвид, че не правя много десерти, беше много успешно Laughing.

Прилича на тирамису, само че е с мляко, не кафе (макар че лабрекс така я е направила) и там има и малко алкохол, а и сиренето не е извара, ами маскарпоне и се прави с бишкоти и дори някои добавят разбита сметана. Тирамису се получава малко по-калоричен Simple Smile
На всичкото отгоре я ядохме с полу-руско семейство Simple Smile

# 12
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Страхотна рецепта , ще я пробвам!!!

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Страхотна торта HugНаправих я с обикновени бисквити, защото "Закуска" ми имат неприятен дъх.В крема сложих много малко ванилена захар, за да се убие мириса на изварата.На първия ред с бисквитите сложих оцветената с какао смес, отгоре поръсих с едро начукани орехи.На втория ред сложих в/у белия крем пасирани кайсии от компот, вкуса на леко кисело е чудесен.Най-отгове настъргах шоколад.Сладко от буркан не сложих, защото не обичам.Гостите харесаха много тортата, аз също Laughing

   Когато отворих изварата "Дядо Либен", детето ми беше до мен и му се накарах, защо не е използвал гърнето.Оказаа се, че отвратителната миризма е от изварата, купена от Фантастико, със срок на годнос до 21 юли!!!!!
 Според мен захарта е много, аз сложих 3/4ч.ч.., стори ми се адски сладко и прибавих половин пакет крема сирене+ 1/2к. Филаделфия.Но всеки си има вкус.
                   labrex, благодаря за рецептата Hug


                               
   

# 14
  • Мнения: 22 867
Радвам се, че ви харесва, влизам от чужд комп, че твьрдият ми диск заминал на кино, но пьк като ме отремонтят, колко ще имам да четаааа...........Надявам се да има и нови предложения от вас!

Общи условия

Активация на акаунт