Алергия в ранна бременност

  • 3 880
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте. Вече за трети път получавам нещо като алергия. Никога не съм имала алергия. Подуват ми се очите и ме сърбят. И първия и втория път на едната ръка имах също нещо като обрив, който ме сърби. Мисля, че е от пържен салам или изобщо от пърженото. знам, че ще кажете тичай при доктора, но аз не съм в bg, а тук ми казаха, преглед чак след третия месец. Объркана съм и притеснена. Благодаря

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не знам дали ще ти направят изследвания докато си бременна,а дори и да ти направят няма да можеш да пиеш лекарства.Така че единственото което можеш да направиш на този етап е ако си забелязала към какво ти е алергията да го избягваш.
Преглед след третия месец за бременноста,а иначе спокойно можеш да отидеш на алерголог поне да се консултираш Peace

# 2
  • Мнения: 140
И мен ме сърби на много места,без видима причина.Към 3я месец ме сърбяха лактите.После отшумя.Започнаха прасците,сега пък бедрата горе,под корема.Така и не казах на лекар,защото,когато реша вече да казвам и то спре да ме сърби.Появи се на друго място и пак така...Сега вече малко ми остана до раждането и се чудя дали има връзка с бременността и се моля да не се е отразило на плода PraynigПрез първата си бременност нямах такъв проблем,а и по принцип не съм алергична.

# 3
  • Мнения: 865
Имаш ли куче или котка у вас?Да не е някаква алергия от животни?
За очите може да си направиш студени компреси от лайка ,действа противовъзпалително.

# 4
  • Мнения: 66
Благодаря за отговорите.
no4a: дано всичко да мине добре и да нямате никакви проблеми.
zarra73: Не нямам животни.

# 5
  • Мнения: 140
Благодаря ти,veselo!Пожелавам ти и при теб всичко да е наред,безпроблемно бременеене и леко раждане!
 И ние нямаме животинки в къщи Thinking

# 6
  • Мнения: 1 546
И на мен ми се отключи някаква алергия, по-точно сенна хрема.Кихам като не виждала  Grinning ,особено рано сутрин....доки каза, че не мога да пия нищо и така ще си карам.

# 7
  • Мнения: 473
Внимателно си избирай храната. Може да е реакция от някоя храна. Свекърва ми така се подува от плодовете. При теб може да е от бременността, но трябва да каже специалист. Сърбящи обриви по ръцете и аз имах. Незнам от какво се появяват, но до края на бременността си имах сърбежи, дори по цялото тяло.

# 8
  • София
  • Мнения: 431
И аз по време на бремеността имах алергия - ужасен обрив по корема, така и не разбраха от какво. При мен се появи в 7 месец и ми предписаха лекарства - първо само за мазане, но след като не мина пих Кларитин и от него се оправих (на бебето нищо му няма от хапчетата).
Аз не съм компетентна, но тъй като ми звучат подобни симптомите само споделям с теб следното: преди два дни детето получи подуване под очите и зачервяване, както и малки ситни пъпчици по ръчичките и крачетата, които май го посърбяват. Когато го заведохме на лекар се оказа слънчева алергия и трябва да го пазим от силното слънце и да го къпем в лайка. Сега е доста по-добре, но пъпките май ще минат по-бавно. Не се притеснявай и дано да се отървеш бързо!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 546
На мен ми се възстанови алергичният синузит. ooooh! Едвам дишам през едната "дупка". Седмица вече пръскам Олинт и ефекта е почти нулев или много кратък. Сега трябва и него да спра и не знам какво ще правя. Докторът ми каза, че мога да си откарам така цялата бременност. #Crazy Направо не знам как ще го карам. newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 222
Няколко месеца преди да забременея успешно приключих с една "схема" за лечение на алергии (хранителни и към домашен прах). Всичко си беше наред до към 7ми месец, когато започнах пак да се обривам. Говорих с лекарката си, като основното ми притеснение беше дали алергията може да навреди нещо на бебето. Иначе листовките на всички хапчета и инжекции, които са ми правили казват, че не трябва да се прилагат по време на бременост, та си знаех, че освен да търпя, друг избор нямам. В интерес на истината, цялата работа продължи не повече от две-три седмици и си отшумя, както се и появи. Но за мое успокоение, лекарката ми каза, че бебето си е ОК и алергията не може да му навреди. Иначе от опит знам, че чаят от коприва има много добро противоалергично действие. Но нямам идея дали и как може да подейства на бебето - някъде четох, че има билки, които могат да въздействат върху активността на матката.

# 11
  • Мнения: 69
и аз си имам синузит, който може би се дължи на алергия неивестно към какво, и кихам страшно много особено сутрин, вечер по-малко, тези оплаквания си ги имах преди това, но сега през бременността положениято е просто ужасно и не знам как да го облеча поне Sad

# 12
  • Мнения: 2 677
Почти цялата си бременност изкарах, особено последните месеци, докато правех алергични реакции. Лекарства не съм пила, тъй като алергията не беше установена към какво е. Проблеми за бебето не е имало.

Общи условия

Активация на акаунт