Столче за кола за 4г. дете

  • 4 519
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 784
На този модел на Чико (както и на всички модели без собствени колани), краш-тестовете са доста лоши. Виж малко по-надолу темата за тестовете.
От столчетата със собствени колани, които се продават в България (без Мони и Чиполино), горепоказаният модел на Джордани е единственият, който става за по-големи деца, защото е широк, дълбок и се регулира височината на облегалката за глава.
Столчето на Кам (Травъл Евълюшън) е по-плитко и не се регулира височината на облегалката за глава.

Така че избор на столчета с 5-точкови колани за големи деца в България всъщност няма.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 870
Каква е цената и мога ли да го купя по нета?

Във Варна не съм ги виждала, то няма и какво да се види де...  Crossing Arms

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Flash*, виж тук: http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=155&p … uct_name=UNDUETRE

Във Варна би трябвало да го има тук:
 Слънце
Търговски Дом, ет.2
тел. : 0888/760397

# 18
# 19
  • Мнения: 7 106

Така че избор на столчета с 5-точкови колани за големи деца в България всъщност няма.



Така е, но има седалки, които са е екстри за по-добро обезопасяване (става въпрос за тези 15-36 кг. без собствени колани).
Понеже на дъщеря ми седалката и е за смяна до края на годината, в момента ровя усилено и  избирам следващата. Ориентирала съм се към Конкорд и видях в официалният им сайт, че самата седалка има специални колани, с които се връзва за облегалката на автомобила. Закойто се интересува, от тук може да си свали инструкцията за монтаж и в нея се вижда какво имам предвид :
http://www.concord.de/en/driving/produkte/liftevopt/bedienungsanleitung.html

А ето ги  и самите колани :

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … SKU=de_DE-1021936

Гледах и други подобни столчета, но никое друго ги няма тези колани и мисля че ще се спра на Конкорд.

# 20
  • Мнения: 784
Flash*, аз го купих от интернет магазина БЕБЕ+, линк към който ти е дала Шани. Доставиха ми го за 2 дни. Цената до Бургас излезе 178 лв. (169 лв. е без пощенските разходи). И аз го взех, без да съм го виждала на живо, но бях приятно изненадана.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 6 870
Шани,мерси за линковете! Не разбрах вашето такова ли е? Еделвайс, детенцето ти е по-малко, моята е голяма, почти 120см, 21кг, дали ще може да го ползва известно време така с облегалката? Този колан през раменете до межди крачетата може ли да се регулира? Доста навътре /по средата/ на седалката ми се вижда на снимката... Пратих днес линка на мъжа ми и той им е написал въпросите си, дано отговорят. А самото столче с колана на колаа ли се закопчава? Така както човек се закопчава? А столчетата без собствени колани- и столче и дете с един колан ли, така стабилно ли е? Боже, абсолютен профан съм с тия столчета.  Embarassed ooooh!

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Flash*, аз си взех такова:


И според мен Сиси ти е за седалка от този тип. Трябва внимателно да прочетеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202595.0;topicseen , там имам много ценни мнения, съвети и картинки, че даже и клипове, кое как се прави.
Успех  Peace

# 23
  • Мнения: 14 654
Поръчах като седалката на Шани, надявам се да не са изчерпани количествата, както на повечето места

# 24
  • Мнения: 784
Флаш, трябва да пробваш седалката с детето - зависи от структурата му. 
Моят син е малък, обаче е 15-16кг и е висок 95 см. Едър е и доста ширкоплещест, всички седалки освен Джорданито му идваха тесни на раменете (явно ще става някой Херкулес  ooooh!). Иначе според указанията на самото столче, след като детето стане 18 кг собствените колани на седалката се махат и се ползва само с колана на седалката (т.е. като столчетата без собствени колани). От 22-36кг се маха и облегалката и се ползва само седалката във варианта, който е показан от Шани.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 848
А Maxi Cosi RODI SPS или  RODI XP не ти ли харесват?
  Rolling Eyes никой ли не чете?

Maktub търси стол със Собствени колани  Laughing

# 26
  • Мнения: 745
Аз избрах този модел на Макси Кози много съм доволна

# 27
  • Мнения: 3 356
Днес в Метро видях нов модел на Бертони- 9-36 кг ,ползват се коланите на колата.Някъде около 80-90 лв. беше,не обърнах внимание.Ако някой се интересува,ще проверя.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 870
В събота ще има столчета в два магазина, ще отидем и не знам какво ще купим. Днес гледах едно на Чиполино, до 36 кг...много нескопосано ми се видя. Confused
Дано има някакъв избор. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 551
Ако имаш възможност недей да правиш компромис, все пак става въпрос за сигурността на собственото ти дете.

По-добре се ограничи от нещо друго, няма да съжаляваш . Има много добри предложения за около 170 лв.

Общи условия

Активация на акаунт