Хитрини за чистене на къщата за нови майки или По-чиста къща за 30 минути

  • 6 067
  • 39
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хитрини за чистене на къщата за нови майки
или
По-чиста къща за 30 минути


Очавате гости след 30 минути.
Къщата е нагоре с краката.

КАКВО ЩЕ НАПРАВИТЕ?

Добре дошли, дами и господа, на първата част от Хитрини за чистене на къщата за нови майки. Ако сте домакиня-чистница, тази статия НЕ е за вас. Въпреки това, за останалите от вас това е шанс да научите 15 тайни начина за пестене на време за добро поддържане на къщата, които майка ви никога не ви е казвала.


Секрететна хитрина 1: Заключени врати
Ако стаята очевидно не може да бъде вкарана във форма за 30 дена, още по-малко за 30 минути, използвайте Метода на Заключената Врата за чистене. Кажете на всеки, който се опита да влезе в стаята, че случайно сте заключили вратата и не можете да намерите ключа. Разбира се, ключарят не може да дойде до утре. ВНИМАНИЕ: Не се препоръчва да използвате тази хитрина за тоалетната.
Време: 2 секунди


Секрететна хитрина 2: Здраво тиксо
Никой дом не бива да остава без достатъчно запаси. Не само, че е удобно за водопроводни ремонти, но е и чудесен способ за подгъване на завеси, покривки за маса и изобщо за всичко. Без бъркотии, без суетене.
Време: 2-3 минути


Секрететна хитрина 3: Фурни
Ако си мислите, че фурните служат само за печене, помислете пак. Фурните представляват поне 1 кубичен метър скрито място за прибиране, което означава, че са чудесно място да заврете мръсни чинии, мръсни дрехи, или всичко, което искате да разкарате от погледа, когато идват гости.
Време: 2 минути
 

Секрететна хитрина 4: Сушилни за дрехи
Като Секрететна хитрина 3, само че по-голямо. ВНИМАНИЕ: Избягвайте да криете запалителни обекти там.
Време: 2,5 минути


Секрететна хитрина 5: Миялни машини и фризери
Като Секрететна хитрина 4, само че още по-голямо.
Време: 3 минути
 

Секрететна хитрина 6: Покривки за легла
Никое легло не трябва да бъде без такава покривка. Отдадените домакини-чистници вярват, че покривките за легла служат, за да пазят пространството под леглото от прах или за да помагат да се координира колоритният вид на спалнята. Останалите знаем, че най-висшата и най-добрата употреба е да се скрие каквото успеете да заврете под леглото. (Справка със Секрететни хитрини 3, 4, 5.)
Време: 4 минути


Секрететна хитрина 7: Бърсане на прах
Методът на По-чиста къща за 30 минути казва: Никога не бърши прах под това, което можеш само да забършеш около.
Време: 3 минути

Секрететна хитрина 8: Чинии
Не ги ползвайте. Използвайте пластмасови или хартиени чинии и няма да ви се налага.
Време: 1 минута


Секрететна хитрина 9: Пране на дрехи (Ауууу)
Тази секретна хитрина ви е предоставена от изобретателен тийнейджър. Когато майката на този тийнейджър излязла в едномесечна нечистеща стачка, тийнейджърът открил, че можеш да удължиш живота на бельото си два пъти...ако го обърнеш отвътре навън, да, да го носиш пак. ВНИМАНИЕ: Тази хитрина се препоръчва само за тийнейджъри и тези, които не ги е грижа дали ще попаднат в автомобилна катастрофа.
Време: 3 секунди


Секрететна хитрина 10: Гладене
Ако дадена дреха не изисква старателно гладене, а косата ви трябва да мине през пресата за коса, използвайте горещия уред, за да изгладите малките гънки по дрехите. Да, това наистина работи, или поне така са ми казвали други последователи на философията По-чиста къща за 30 минути.
Време: 5 минути (включително изправянето на косата ви)


Секрететна хитрина 11: Чистене с прахосмукачка
Придържайте се към средата на стаята, което е единственото място, където хората гледат. Не си давайте труда да чистите под мебелите. Взима твърде много време и никой не гледа там бездруго.
Време: 5 минути за цялата къща, 2 минути само за дневната


Секрететна хитрина 12: Осветление
Ключът тук е слабо, слабо и по-слабо. Не само е романтично, но и лошото осветление може да прикрие много мръсотия.
Време: 10 секунди


Секрететна хитрина 13: Оправяне на легла
Вземете си старомодно водно легло. Никой не може да каже дали тези неща са оправени или не, спестявайки ви, о, стотици секунди в течение на живота ви.
Време: 0


Секрететна хитрина 14: Душ-кабини, тоалетни и мивки
Забравете едно и две. Концентрирайте се на три.
Време: 1 минута


Секрететна хитрина 15:
Ако вече знаехте поне 10 от тези хитрини, не си и помисляйте да поканите някоя домакиня-чистница у вас.



преведе Бу  Grinning
(откъде - не помня)

# 1
  • Мнения: 674
 И аз ще добавя една моя вариация на подреждане!
 Имах си празен рафт в гардероба, където набутвах дрехите, висящи по столовете, неизгладените дрешки на бебето или всичко онова, което видя, че не е на място ( и всъщност си няма място)
 Сега, след няколко месеца, е малко по-добре положението, но осъзнавам, че още маймунчето не е проходило! newsm32

# 2
  • Мнения: 260
 rotfImbo  rotfImao

Тази статия е само за мен  Laughing

# 3
  • Мнения: 22 343
Хехе, голям майтап. )))
Ама някой съвети са направо безумни. ))))

# 4
  • Мнения: 9 050
Оооо, спец съм аз в това. Дрехите за пране, които не се побират в коша, тъпча в гардероба. като си тръгнат гостите, пак ги вадя. Същото правя и с дрехите за гладене. Случвало се е да простра мръсни дрехи на терасата  Laughing Все пак никой от гостите не ходи да ти проверява простора. Просто дрехите не се въргалят из къщи.
Мросни чинии съм прибирала и в хладилника. Естествено достъпа на гостите до хладилника не се допуска. Но това е чудесен вариант за лятото, когато неизмитите съдове се вмирисват ужасно.
Като се сетя за някоя друга, пак ще пиша.

# 5
  • Мнения: 1 273
Ах, много яко.  Нищо не се сещам сега, но като се сетя ще пиша.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мога да добавя
Кош за детските играчки - който няма, да се снабди. При нужда всичко се намятква вътре скоростно, коша се покрива с шарена кърпа и се забутва на не-толкова-видимо място.
Време: 2 минути.

# 7
  • Мнения: 5 103
Добри предложения Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 924
Мога да добавя
Кош за детските играчки - който няма, да се снабди. При нужда всичко се намятква вътре скоростно, коша се покрива с шарена кърпа и се забутва на не-толкова-видимо място.
Време: 2 минути.

Да.Със същия успех аз ползвам големи плътни торбички, които си пазя от супермаркетите.Набутваш всичко вътре и ги завираш под леглото Sunglasses

Статичта е трепач Laughing

# 9
  • Мнения: 2 208
А аз съм тръгнала да се ядосвам, че все не ми стига времето да оправям....
Добри съвети, поне ще крия нещата от погледа си, та да не ме дразнят  Peace

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Добри съвети, поне ще крия нещата от погледа си, та да не ме дразнят  Peace
Лошото после е, че намираш скритите неща... Confused

# 11
  • Мнения: 1 924
Ааааа, зависи  колко добре си ги скрил.

# 12
  • Мнения: 2 208
Добри съвети, поне ще крия нещата от погледа си, та да не ме дразнят  Peace
Лошото после е, че намираш скритите неща... Confused
Е, все някога и на тях ще им дойде времето  Wink иначе съседите ще трябва да викат ХЕИ от разнасящата се зловонна миризма, пък току виж и социалните дойдат и ми приберат "послушното" детенце  Mr. Green

# 13
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Стигааааааааааааа - откак влизам в този форум съм счупила две табуретки и един стол (които изпозлвам за пред компютъра) , падайки от тях на земята, в неистов рев и хилене ! Аман... кой ще ми ги осребри, аа ?  Joy Joy Joy Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 958
Голям майтап!!! Joy

Бих добавила нещо не толкова забавно, но ми върши работа:

Чистя прах с бебешки по евтини кърпички - бързо, мирише добре, не миеш никакви парцали, които после трябва да сушиш и да им намираш място, не вреди на мебелите!!!

Снабдила съм се с няколко шарени и свежи коша за играчките, по малки и голям - прибирам играчки за 3 минути, даже по-малко.

Без килими - чистя паркета с подочистачката за минути!

Общи условия

Активация на акаунт