Какво мога да давам още?

  • 663
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 985
Моята кукла след 2 дена става на 6 месеца.До момента съм я захранила с плодови,зеленчукови пюрета ,от време на време давам сокчета и каши.Мисля като стане на 8 месеца да я запиша на кухня.Препоръчайте ми някакво меню за 6 месечно бебе.Търсих в търсачката,излизат ми доста нещица за захранването,но на мен ми трябва меню.Моля ви ,ще съм ви много благодарна.  bouquet
п.с. между другото педиатърката ми беше казала да започвам да давам жълтък след 5тия месец през ден по 1/4 в зел.пюре,но аз още не съм дала.Бях пуснала тема за жълтъка и ми препоръчахте да изчакам.

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 12:40 от vivi83

# 1
  • Мнения: 371
Ами, за вашата възраст, това което даваш е достатъчно - разнообразяваш с пюрета, каши и така.... Сега поне на пазара има много голям избор.

# 2
  • Мнения: 1 986
  На тази възраст аз друго,освен посоченото от теб не съм давала WinkПросто разнообразявам самите пюрета-добавям нови зеленчуци,давам пресни плодове,купувам различни каши,единствено слагам сирене в зеленчуковото пюре Peace

# 3
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
И нашето меню се състои от нещата които си изброила с тази разлика че вече сме на кухня Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Ами, за вашата възраст, това което даваш е достатъчно

 Peace

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Разнообразявай видовете зеленчуци,като се съобразиш със сезона и възрастта.Аз на 6м започнах да правя кисели,но не всяка майка ги харесва.
Мойта кукла ги ядеше с охота.
Има на пазара и царевичен сухар, ако имаш жеалие може да и слагаш по малко от него в пюрето...няма глутен в него!

# 6
И аз много се интересувам от темата.И ние ядем същите неща,но мисля тези дни да дам и кисел,но дали аз да го правя или готов? newsm78И на нас ни казаха за жълтък,но още не смея да му дам Rolling EyesСмятам като навършим 6мес. да започна месните пюрета.

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Като навърши 6 месеца започнах  да му давам месни пюрета. А от 6м. и половина и жълтък. Peace
...но мисля тези дни да дам и кисел,но дали аз да го правя или готов? ...
Най-добре си прави киселът вкъщи. След 6-тия месец можеш да слагаш и пресни плодове в него. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
мисля тези дни да дам и кисел,но дали аз да го правя или готов? newsm78 .

Ако решиш да даваш кисел, прави го ти. Тези готовите "кисели" са и гадни на вкус, и са пълни с химия.

Аз правех млечен крем с царевично нишесте и към него добавях плодово пюре или пасиран плод. Иво ядеше такива кисели.

# 9
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че това, което даваш е достатъчно за възрастта. Peace Би могла в млякото да слагаш бисквити "Плазмон" (има ги в Билла) без глутен (ако не си го въвела).

# 10
Ама как точно се прави кисела,че педито нещо не ми обясни като хората?

# 11
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Ама как точно се прави кисела,че педито нещо не ми обясни като хората?
Правя го така. Слагам да заври 100 мл. вода. Разбивам 1 с.л. натурално царевично нишесте с малко водичка и прибавям по малко в кипналата вода. Изваждам от огъня. Чакам да поистине малко. Добавям АМ, плодово пюре или пасиран пресен плод и готово.  chef

# 12
  • Мнения: 985
Ама как точно се прави кисела,че педито нещо не ми обясни като хората?
Правя го така. Слагам да заври 100 мл. вода. Разбивам 1 с.л. натурално царевично нишесте с малко водичка и прибавям по малко в кипналата вода. Изваждам от огъня. Чакам да поистине малко. Добавям АМ, плодово пюре или пасиран пресен плод и готово.  chef
Ей това и аз ще започна да го давам.Само незнам по 1 път на ден ли? ThinkingБлагодаря ви на всички  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Веднъж на ден. Може да се редува с каша и замества следобедното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт