Какво се носи на погача?

  • 20 729
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 534
В неделя съм на погача на момченце,
обаче идея си нямам какво се носи/подарява  Blush
моля за съвети и идеи    bouquet

# 1
  • Мнения: 1 733
Сладкиши и подарък за детето.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Само подарък, какъвто искаш ти.
 Сладкишите са от майката!

# 3
  • Мнения: 133
+ Пари (неголяма сума), ако има традиция всички гости да пожелават на детето нещо на глас и да поставят някаква сума в кърпичка, която после се връзва и се оставя на високо място, за да се сбъднели пожеланията  Wink

# 4
  • Мнения: 1 733
Всеки гостенинн трябва да донесе по нещо сладко (може дори вафли), което после се слага на трапезата.

# 5
  • София
  • Мнения: 275
Пари, подарък за бебчо и нещо сладко! Peace

# 6
  • Мнения: 6 029
сега ще пусна тема носи ли се сладко или не на погача:)

аз носих само подарък, какъвто ми казаха родителите.

# 7
  • Мнения: 268
И аз не знаех до скоро, но на нашата погача гостите носеха подарък на бебо и нещо сладко за майката (т.е. за мен). А при разчупването на погачата даваха железни пари Peace

# 8
  • Мнения: 215
Носи се нещо сладко за бебето и се пожелава да му е сладък живота. То и за това е сладкото, въпреки че не то ще го яде. Може и най-обикновена вафла да е.

# 9
  • Мнения: 5 362
Купувала съм все подарък.Сладко не съм носила.

# 10
  • Мнения: 832
И аз в събота и неделя съм на погача, досега не съм знаела, че трябва да се носи сладко, но добре че видях какво сте написали, за да взема този път.

# 11
  • Мнения: 864
сега ще пусна тема носи ли се сладко или не на погача:)

аз носих само подарък, какъвто ми казаха родителите.
Не а задължително,но по принцип сладкото се носи за майката.

# 12
  • Мнения: 534
+ Пари (неголяма сума), ако има традиция всички гости да пожелават на детето нещо на глас и да поставят някаква сума в кърпичка, която после се връзва и се оставя на високо място, за да се сбъднели пожеланията  Wink
Имат някакъв такъв обичай да слагат пари в кърпа и в зависимост от това колко е стегнат възела,
толкова стиснато щяло да бъде детето  Rolling Eyes
май трябва да приготвя подарък,пари и нещо сладко,да не се изложа после  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 733
Аз например преди 2 седмици бях на погача и за парите - в кърпата сложих едно желязно левче, да е здраво като желязо детето и 10 лв

# 14
  • Мнения: 215
[май трябва да приготвя подарък,пари и нещо сладко,да не се изложа после  Thinking

Да. И не се притеснявай - недей да взимаш нещо кой знае какво за подарък. Като даваш сладичкото кажи "за да му е сладък живота", а паричките ще ги сложиш в кърпата от погачата. НО не е задължително пари да носиш. Спокойно - всичко ще е ОК! Даже на майката й е къде-къде по-притеснено... #Crazy   Laughing Laughing

# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Питай от какво има нужда детенцето.  Peace Приятно пазаруване!

# 16
  • Мнения: 534
Благодаря за отговорите   bouquet

# 17
  • Мнения: 49
Подарък за детето, нещо сладко,но само ако така решиш, вземи си за всеки случай 10-20лв, защото аз като ходих скоро на погача и като започнаха да дават едри пари върху питата и ми стана неудобно и аз дадох 20, макар, че не ги бях предвидила, а и подаръкът ми беше скъпичък ..., но нали е за близки хора, не ми е жал  Grinning
На погачата на малката никой не ми е носил нищо сладко, само подаръци и пари, пари даваха по 5,10 и 20лв, но бяха най-близките ми роднини, така че е нормално  Mr. Green

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
И аз не знаех до скоро, но на нашата погача гостите носеха подарък на бебо и нещо сладко за майката (т.е. за мен). А при разчупването на погачата даваха железни пари Peace


И аз така знам  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
По принцип се носи подарък за бебето и нещо сладко, за да му е сладък живота. А и някаква дребана паричка за кърпата над погачата.

# 20
  • Мнения: 14 654
Вече навсякъде се носят пари- и на сватби, и на погачи, и на рожден ден.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 702
А може ли да използвам темата да попитам:
какво долу-горе се носи като подарък на бебето?
Наши близки скоро ще правят събирането на погача. Решили сме да им вземем столче за хранене, но доколкото знам, на погачата се канят само жени. Т.е. ако занеса такъв подарък, ще излезе, че е само от мен. После, като ходим при бебето вече семейно, трябва ли пак да се носи подарък? Изобщо, какво се прави?
Имам две деца, но за погачата научих доста след като малката направи 40 дни.  Embarassed

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
Обикновено подаръците са дрешки, защото се предполага, че бебчето все още няма много свои дрехи. Но според мен може да е всичко, което би било полезно за бебето или майка му. Мен ме питаха от какво имам нужда и така стана най-добре  Peace
Аз лично избягвам да подарявам такива големи подаръци на официални събирания, за да не се изтълкува като демонстрация. Но всеки си преценява сам Simple Smile

# 23
  • Мнения: 952
Според традицията на погача се носи подарък на бебо, който доколкото четох преди време не трябва да е голям(дрешка+играчка например); също така нещо сладко, за да е сладък живота на бебето (то се дава на майката обаче с това пожелание) и накрая дребни парички(желязно левче) за кърпата, която се слага над погачата.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
Според традицията на погача се носи подарък на бебо, който доколкото четох преди време не трябва да е голям(дрешка+играчка например); също така нещо сладко, за да е сладък живота на бебето (то се дава на майката обаче с това пожелание) и накрая дребни парички(желязно левче) за кърпата, която се слага над погачата.

Няма да се хабя да го пиша същото и аз така знам и правя като ходя на погача  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз наскоро бях на погача, другата седмица- пак.
Носех подарък за бебка, красив букет за майката и оставих парички в бялата кърпа Peace
Това за сладкото не съм го чувала, но има идея! Peace

Общи условия

Активация на акаунт