Трикове в домакинството или как да си откраднем свободно време

  • 38 277
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 965
[Блазе ти за улеснението. Ние сме в апартамент,
Ние също. Обаче едно от умните неща, които направиха строителите, беше да вкарат отводния канал от терасите в улуците, които пък за вкопани в земята директно в канализацията. Така мога да си мия терасата колкото си поискам, без да поливам тротоара долу  и прането на комшиите. Считам, че това е едно прекрасно решение Peace
И ние сме така, няма шуртене на вода през терасата. Но това вече не е ли задължително при новото строителство?

Завиждам ви /хич не-благородно/.
Май е задължително, ама нашият блок не е съвсем нов - вече е на 7-8 г., а това изискване май е от по-скоро.
Другите апартаменти пък са на доста по-голяма възраст /15 и 25 г./ и там едно изливане на вода дори не попада в тръбата, ами направо си намира пролуки и си тече на терасите на комшиите. Т.е. нямам шанс засега за улеснение. Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
Но това вече не е ли задължително при новото строителство?
Вероятно да. Инак не ми се вярва да тръгнат доброволно да си усложняват живота, за да им е добре на бъдещите собственици Laughing Но важното е, че идеята е супер. В една от предишните ми квартири имаше разпоредба във вътрешния правилник - терасите се мият само, когато вали дъжд hahaha Е, това какво е?!
Aгата ®, не знам каква е точно разликата, нещо в състава вероятно, този за ламината може би е с нещо полиращо...де да знам. Факт е, че има препарати специално за ламинирани паркети, както и такива за настилки от теракот или гранитогрес. Аз съм си купила от двата вида и си ги ползвам, засега. Въпрос на време е да ми писне и да почна да минавам навсякъде с едно и също Laughing

# 47
  • Мнения: 651
Определино има разлика в препаратите за ламинат и за теракот, би трябвало съставките в ламинатения да са по-щадящи и да имат някакъв полиращ ефект.
Но според мен това е за педанти, аз карам наред с едно и също...на него пише универсал    Mr. Green 
иначе ако искам да полирам ламината - медикс за дърво и...на коленеееееееееее  ooooh!

Как перете детските чорапи /определено не става с едното пускане в автоматичната/ особено ако младежа е бъдещ български Пеле  Wink

# 48
  • Мнения: 4 406

Как перете детските чорапи /определено не става с едното пускане в автоматичната/ особено ако младежа е бъдещ български Пеле  Wink
сипвам прах вътре в чорапчето и връзвам края.

# 49
  • Мнения: 113
Как перете детските чорапи /определено не става с едното пускане в автоматичната/ особено ако младежа е бъдещ български Пеле  Wink

Капвам малко Спот на Перилис /препарат за петна/ и хоп в пералнята. Ако случаят се причислява към категория "Мисията невъзможна" и след изпирането пак не е добро положението: насапунисвам с домашен сапун и пак в пералнята. Обикновено след тая процедура вече всичко е ок

# 50
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Страхотни сте, мацки! Ще стана и аз домакиня благодарение на вашите съвети и хитринки.

# 51
  • Мнения: 113
Страхотни сте, мацки! Ще стана и аз домакиня благодарение на вашите съвети и хитринки.

iramira и на мен това ми беше целта, отваряйки темата newsm78. Тази седмица прилагам почти всичко, което прочетох и се изненадвам сама Joy . Ще се отчета по въпроса в началото на другата седмица.
Надявам се и на теб да ти помогне някой от триковете.

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679

Как перете детските чорапи /определено не става с едното пускане в автоматичната/ особено ако младежа е бъдещ български Пеле  Wink
Има едни сапуни за ръчно пране - дуру, супер евтини и долнопробни, ама чудна работа вършат - за яко освинени чорапи и петна с всякакъв ясленски произход. Намокряш тъканта, натъркваш обилно със сапун, оставяш да престои известно време и бухаш в пералнята заедно с всичко останало Peace Досега този метод се е провалил един-единствен път - петно отябълково-вишнев сок на снежнобял лигавник. Това беше мишън импосибъл Tired

# 53
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
От всичко прочетено до тук, най-много се възхищавам на организираната Янита Grinning .Но за  мое най-голямо съжаление нямам воля да си крада от съня ,за да ставам два часа по-рано.

# 54
  • Мнения: 2 323
Да, поздравления за всички!!!   bouquet  Аз също съм много зле със съня Cry Направо едвам ставам сутрин....

# 55
  • Мнения: 463
Хубава тема   bouquet ,ще следя с интерес!

# 56
  • Мнения: 113
[Има едни сапуни за ръчно пране - дуру, супер евтини и долнопробни, ама чудна работа вършат /quote]

Верно, бях забравила за тях. ИМАТ малко в повече "содаефект" та все ми обющват кожата на ръцете тук там, но определено стават за избелване.

Мацки  сетих се за другия любим помощник в търкането в кухнята и банята - н.в. старата четка за зъби  newsm78. Доста време ми е спестявала при лъскане на фуги, санитария и тн.

  bouquet и от мен за Янита. Прекрасен организатор е явно. Дано стодели още от своите хитрини

# 57
  • София
  • Мнения: 12 095
A, може ли да ми кажете с какво е по-различен препарата за ламинат? аз си мия спалнята и детската с препарата за плочки, с който ще мия коридорите - първо спалните, разбира се Laughing

В препарата за плочки има белина и други дезинфектанти, които съсипват лака и дървото. Може да не проличи веднага, но ако продължаваш с тези препарати ламината ще помътнее, а може да се появят и петна. Вярно, че е досадно да се сменя препарата, за да се мине парцал в някоя стая, но е още по- досадно да се смени настилката Grinning

# 58
  • Мнения: 463
Аз си слагам копър,магданоз,лющян и други пресни подправки нарязани и в кутии от сладолед и когато готвя си слагам със лъжица и имам за много дълго време.Микрофибърната кърпа ми е голяма приятелка всичко премахва и поема големи количества вода.

# 59
  • Мнения: 651
Аз си слагам  ... пресни подправки нарязани и в кутии  ...
Микрофибърната кърпа ми е голяма приятелка ...
newsm10 и аз така,
а съпуна за пране /на моя даже не мога да му прочета името щото има някакви иеруглифи, 4 бр.за левче/ наистина дразни кожата на ръцете, веднъж дори се бях обринала до лактите, но пък върши чудаса. Снего пера чорапите, ама попитах данеби някой да има по-мързелив номер  Embarassed

Още споделен опит:
банята я мия, когато се къпя и си правя някакви маски /за коса, лице/ 15-20 мин. не повече/
имам в ъгъла една метла с къс и твърд косъм, напръсквам с препарата, после с метлата минавам навсякъде, престоява малко докато си наплескам лицет и косата и ... така...редовно и по малко за да избегна неистовото жулене ако я поизоставя.

Общи условия

Активация на акаунт