Самодостатъчни ли сте си (сами на себе си)?

  • 3 065
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Искам да ви питам нещо. Можете ли да живеете сами със себе си и да сте щастливи. Когато сте сами чувствате ли се пълноценен човек и можете ли да кажете че сте си самодостатъчни т.е. можете да бъдете сами и пак да се чувствате пълноценен човек, щастливи сте и живеете изцяло живота си.
Понякога когато хората говорят за съпруга или съпругата си казват "моята половинка" Има се предвид че ние сме едни половинки и когато всеки намери своята половинка се образува едно цяло и всичко е хармонично и щастливо. А докато търсим половинките си ние самите сме половин човеци. Вие чувствате ли се половин човек. Имате ли нужда да намерите своята половинка в живота за да се почувствате цял и пълноценен човек. Имате ли нужда задължително от някой до себе си любим човек за да бъдете щастливи и пълноценни хора. Или сте цялостна личност която няма нужда от "половинка" защото вие самите сте "цели" хора а не "половинки". Как го виждате това "половинката"

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 00:24 от borisfx

# 1
  • Мнения: 5 539
Преди няколко години си мислех, че съм си самодостатъчна.
Сега нещата са различни и не мога да бъда категорична по този въпрос. По-скоро не съм.
Дори не съм половинка, а третинка, скоро и четвъртинка от цялото. Wink

# 2
  • Мнения: 3 740
Чувствам се добре със себе си. Не ми е скучно.
Но истински щастлива съм, когато мъжът ми и децата са наоколо.

# 3
  • Мнения: 14 654
Цял човек съм си, но не съм самодостатъчна. Има такова течение ли, секта ли е- самодостатъчни- живеят в затворени общества, далеко от цивилизацията уж. може някой такъв да намине и да те осветли за идеята на самодостатъчността  Mr. Green. Но и те ползват интернет.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 716
Махни "в-то" от "В предвид".
Чуствам се самодостатъчна откакто имам "половинка".
Някакси се оцених по друг начин.
Обичам самотата. Временната. И съм щастлива, знаейки, че има накой, който не ми е рода и все пак ме обича.  Това ме окрилява.

# 6
  • Мнения: 453
Мразя да съм сама! Виж, имам нужда от около час пред компа вечер, но иначе обичам да съм с хора и то близки!

# 7
  • Мнения: 212
Махни "в-то" от "В предвид".
Слушам. махнах го Simple Smile

# 8
  • Мнения: 677
Не, не мога да пия без компания, опитвал съм и не ми върви.

# 9
  • Мнения: 246
Да.  Laughing  Абсолютно.

# 10
  • Мнения: 1 113
Не, не съм си самодостатъчна. Самотата ме убива. Мога да уплътня времето когато съм сама, но не се чувствам удолетворена от това. Дори когато мълча ми е хубаво да съм с някой.
Мисля, че хората така са устроени - да търсят половинката си. Децата също предпочитат да играят едно с друго вместо сами.

# 11
  • DE
  • Мнения: 967
Мразя да съм сама!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Понякога когато ми писне всичко и от почти всички, се изнасям нанякъде сама... Но за около седмица ми минава и пак искам се връщам в зоопарка ...Явно не съм си самодостатъчна за дълго Hug

# 13
  • Мнения: 14 471
Чуствам се самодостатъчна откакто имам "половинка".
Някакси се оцених по друг начин.
Обичам самотата. Временната. И съм щастлива, знаейки, че има накой, който не ми е рода и все пак ме обича.  Това ме окрилява.

 Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Има една работа, за която не съм си достатъчна. Трябва ми мъж за нея, сама не мога.

# 15
  • Мнения: 338
Не,не мога да живея сама

# 16
  • Мнения: 1 483
Има една работа, за която не съм си достатъчна. Трябва ми мъж за нея, сама не мога.


 Peace Whistling

# 17
  • Мнения: 27 524
Въпросът, поне за мен, е малко объркан. Имам два отговора - сама съм пълноценен човек, но не съм си достатъчна сама на себе си и не бих могла и искала да живея сама. Имам нужда от половинка, но не за да съм пълноценен, а за да съм щастлив човек.  Simple Smile

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бях си достатъчна преди да срещна половинката. Сега вече сама не бих могла да съм си достатъчна.

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Блонди го е казала мн. точно. И аз съм на това мнение. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 8 348
Зависи какво правя със себе си.
Самообразовам се.
Самочуствието ми е прилично.
Самооценката ми куца.
Самообвинявам се, като сбъркам.
Самостоятелно взимам решения и поемам отговорности.
Самоцелно си избирам приоритетите.
Щях да пиша и за друго, дето сама правя, ама не е баш така, та няма.

За всичко останало си имам семейство и приятели.

# 21
  • Мнения: 185
Не съм си самодостатъчна Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 895
Ако изживея живота си съвсем сама няма да бъде същото! Щастието е в споделянето... Да докосваш тези, на които държиш, да ставаш свидетел на техните моменти на възторг и възход, да те белязват с обичта си...Да цяла съм, но в сърцето ми живеят семейството и приятелите ми. Иначе би било пусто и празно, а и сама за себе си не бих се старала толкова..

# 23
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
преди да се омъжа, да !живеех сама, но после станах зависима от присъствието на другите, дрога са ми хората, оби4ам тълпата, рядко искам малко споко, за да спя или зяпам нещо!или да 4ета!

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щастието е в споделянето...
Иначе би било пусто и празно...
Точно! Peace

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Щастието е в споделянето...
Иначе би било пусто и празно...
Точно! Peace
и моето мнение е такова newsm10

# 26
  • Мнения: 4 806
да, самодостатъчна съм

много си ми е добре сама

но не искам

# 27
  • Мнения: 3 268
През целия си съзнателен живот,от 16 годишна до сега винаги съм имала мъж до себе си.Не мога да си представя живота по друг начин.А моя живот без децата ми би бил напълно лишен от щастие.Не,не мога и не искам да живея сама.

# 28
  • Мнения: 5 140
Въпросът, поне за мен, е малко объркан. Имам два отговора - сама съм пълноценен човек, но не съм си достатъчна сама на себе си и не бих могла и искала да живея сама. Имам нужда от половинка, но не за да съм пълноценен, а за да съм щастлив човек.  Simple Smile


Както винаги добре казано и на място.
Подкрепям мнението на Блонди.

Блонди супер си на снимкатааааа.

# 29
  • Мнения: 4 447
понякога да. Зависи от настроението, но много рядко. Предпочитам да не съм сама. Не обичам хич самотата.

# 30
  • Мнения: 2 212
Само когато съм насаме с мислите си и когато те са за друг човек, който ме прави щастлива  Wink

# 31
  • Мнения: 5 622
Само когато съм насаме с мислите си и когато те са за друг човек, който ме прави щастлива  Wink

Мда..толкова е приятно. И аз съм имала такива мисли. Карат те едновременно да потъваш и да летиш..Никога иначе не може да има такава комбинация...  Wink

# 32
  • Мнения: 124
От два дена съм
САМОДОСТАТЪЧНА Grinning
Но докога ли newsm78

# 33
  • Мнения: 2 212
Само когато съм насаме с мислите си и когато те са за друг човек, който ме прави щастлива  Wink

Мда..толкова е приятно. И аз съм имала такива мисли. Карат те едновременно да потъваш и да летиш..Никога иначе не може да има такава комбинация...  Wink

Абсолютно и ако към това прибавим, че си насаме с мислите си докато пътуваш към него и направо води до духовен оргазъм  Heart Eyes

# 34
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
не съм нещастна, когато съм сама, самодостатъчна съм си или по точно напълно самостоятелна съм, не съм самотна, когато се налага да съм сама. Преди няколко месеца влезнах в болница и още през първия ден се побърках, исках да съм със сина си, разплаках се и беше ужасно, направо мислех, че ще полудея. Лека полека се успокоих, но разбрах, че не мога да живея без него. Влизала съм с него в детско отделение, но никога не съм усещала такава белезнена самота...ние си бяхме двамката. Мога без мъжа ми дълго време, но без сина не.

# 35
  • Мнения: 1 488
Не съм си самодостатъчна. Трябва ми половинката, за да съм щастлива. Добре че си я намерих!  Heart Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 3 099
Да. Но не злоупотребявам с това.

# 37
  • Мнения: 4 664
Не, не съм си.

# 38
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не,не съм си самодостатъчна на този етап.Преди ми беше приятно да мисля само за себе си и и моето Аз беше всичко за мене.Сега не мисля толкова за себе си,а за семеиството като цяло ,то е моето Аз сега!

# 39
  • Мнения: 19 269
Не,не съм си самодостатъчна на този етап.Преди ми беше приятно да мисля само за себе си и и моето Аз беше всичко за мене.Сега не мисля толкова за себе си,а за семеиството като цяло ,то е моето Аз сега!

и към това само да добавя,че преди си мислех,че не се нуждая от половинки и хора до себе си.сега разбирам,че е най-хубаво човек да е заобиколен от близки обичащи го хора.

# 40
  • Мнения: 13 512
Абсолютно самодостатъчна съм си !!
НАслаждавам се на всеки миг сама,никога не съм изпитвала чувство на самотност.
Стремя се да съм емоционално независима.

# 41
  • Мнения: 698
Абсолютно да  Peace
Но без сина ми не мога.  Grinning

# 42
  • The wild, wild west
  • Мнения: 144
Не. Аз съм социално животно - без други хора край мен не вирея добре.  bouquet

# 43
  • Мнения: 5 462
Не. Аз съм социално животно - без други хора край мен не вирея добре.  bouquet
Същото се отнася и за мен .

# 44
  • Мнения: 1 079
Напълно .

# 45
  • Мнения: 412
също
даже още по-категорично и нехайно и щастливо и подразбиращо се - о, да!

# 46
  • София
  • Мнения: 8 348
едно време, някога, изживявах себе си, чрез другите. По стечение на обстоятелствата останах сама и изоилрана за много дълго време и установих, че се оправям и без хора, в чиито очи да се оглеждам. Обичам хората и тълпите, но не се нуждая от околните, за да знам каква съм аз.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 176
Понякога.
Друг е въпросът какво предпочитам. Достатъчно обвързана съм със себе си  Grinning
Пред това  да бъда самодостатъчна сама на себе си, предпочитам да бъда достатъчна за друг  ...

# 48
  • Мнения: 503
Имаше време, когато бях убедена в своята самодостатъчност. Сега имам децата си и съпруг, които обичам болезнено. Не си се представям без тях. Продължавам да се наслаждавам на моментите на временна самота.

# 49
  • Мнения: 750
Аз съм си самодоволна, самооправяща се. Следователно съм си самодостатъчна Crossing Arms 

Общи условия

Активация на акаунт