Коя беше причината/причините вашето бебче да се появи по-рано?

  • 55 712
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
Геновева се роди в 36 седмица. 1800 гр., 44 см.
Спря да расте в 7-я месец. Изчакахме до 8-я, паталогична, вливания и нищо. На 9-ти Март вечерта получих контракции, пак в болницата, системи. Беше събота и неделя, никой, нищо. В понеделник 14 Март на видеозона виждат, че са ми изтекли водите (те явно не са били и много). А в болницата за месец видях какво значи да ти "изтекат водите", при мен нямаше нищо такова... Система - окситоцин, започнаха да и губят тоновете, спешно секцио. Силно увита пъпна връв около краката, ръцете и врата.
Но това беше, навакса бързо, две седмици в кувьоз и 2080 гр. в къщи. До сега никакви проблеми, по-висока е от връстниците си.
Сега се надявам с второто да родя едно "голямо" бебе.....  Praynig

# 46
  • Мнения: 1 233
Родих в 36-та г.с. Бременността ми беше доста проблемна - първо имах лечение за стерилитет, спонтанен аборт, в 4-ия месец прокървих, в петия вдигнах кръвно....накрая стоях цяла седмица за задържане в болницата, но въпреки 3дневните вливания на магнезий родих със секцио по спешност. Слава Богу, бебето беше 3,100 и нямаше проблеми с адаптацията. Лекаря ми каза, че ако се е родила около термина е щяла да бъде над 4 кг.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 414
Имах инфекция която лекувахме с 5 вида глобули/26г.с/от 5месеце бях с неболезнени контракции.Мисля че след 32г.с трябваше да си влезна за задържане,но никой не ми каза.Пиех само магнезий и нош па.Родих з 33 г.с

# 48
  • Мнения: 2 471
Родих Ния в 1-ия ден от 36 ГС след като лежах 45дни в патологията на Шейново. При редовен преглет откриха, че съм останала почти без околоплодни води. Така и не разбраха каква е причината. Сега се радвам на вече 2 годишната ми принцеска.

# 49
  • Мнения: 413
 Родих Габи седмица преди термин,но с ниско тегло-2400 ,47см.Околоплодните води бяха зелени и така и не ми обясниха причината за това.Напразно разпитвах,за да си изясня за себе си и най-вече за евентуална повторна бременност.Беше 2 дни под кислородна палатка и изкара 6 дневен антибиотичен курс на лечение.Засука на третия ден и до сега ..... Grinning

# 50
  • Мнения: 2 070
Родих Ади в 29г.с. с тегло 1.300 и 38 см.Много ниско 4увствах плода още от самото на4ало.Ато съм имала плацента превия.На всеки две седмици бях на ехограф и сега се 4удя как още в 5 месец беше категори4на 4е ще е моми4е а не видя проблема с плацентата.Вна4алото на 6 месец се разболях от грип с 39 градуса температура.Спрях се от работа но малко късно бих казала,защото е трябвало да лежа по4ти непрекъснато.Прокървяване и в болница.След седмица ле4ение силен кръвоизлив анемия и на вси4ко отгоре и рядка кръвна група.След още седмица втори кръвоизлив с редовни контракции през 2 минути.Цяла нощ беше ад.На другия ден по обят решиха 4е трябва да направят спешно секцио.Събраха се два екипа и добре 4е един лекар се сети да види разкритието а то бебка се раждала.Смениха системите и след 15 минути Ади се роди.Така 4е бяхме м/у късметлиите.После лекар ми обясни 4е със секцио за бебето не се борят а за моя живот като изваждат вси4ки детеродни органи Един вид застраховка за да се избегне масивен кръвоизливЕх мами4ки през какво сме минали ,но като погледнем малките си слънца разбираме 4е си е струвало Peace

# 51
  • Мнения: 1 802
Родих Вики във 33 г.с. Причина - умерено тежка преекламсия.

# 52
  • Мнения: 483
Дъщеря ми се роди със секцио в 37-ма седмица, лежах със спукан мехур и кръвоизливи в МД 3 месеца. Едвам избутахме до 37-та. Роди се с инфекции около пъпчето, имаше проблеми с дишането и храненето през първите 5-6 дни..не е имала съществени здравословни проблеми по-късно.
Бебока сега се роди в 34-та седмица. Причината бяха критично ниски нива на около плодната течност. Също никакви особени проблеми със здравето за сега Praynig Praynig Praynig
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 22 342
Аз родих Калина в 32г.с. 1850гр и 40см. През цялата бременност не съм имала никакви проблеми, буквално беше като по учебник.
2седмици преди да родя хванах настинка, лекуваха я със хомеопатичен сироп, тантум верде за гърлото и бонбони за смучене.
Като причина за преждевременното раждане лекарите обясняват с настинката. Също така и 7години бях на хормонално лечение заради поликистоза на яйчниците. В самата епикриза не пише никаква причина за преждевременното раждане.

# 54
  • Мнения: 4
Imah mnogo leka bremennost, bez nikakvi problemi.Beb4eto se razviva6e mnogo dobre. Na vsiaka konsultacia lekariat kazvashe, 4e vsi4ko e nared,daje kato po u4ebnik. Biah mnogo spokoina i vnimatelna bremenna. Edna sutrin usetih savsem leki bolki,
koito postepenno se uveli4iha. Za losh kasmet majat mi to4no tezi dni otsastvashe ot kashti, a i beshe sabota i moiat lekar go niamashe. Otidoh do dejurniat kabinet na bolnica "Tina Kirkova", kadeto mi se sledeshe bremennostta i sled kato me pregleda dejurniat lekar mi kaza,citiram doslovno"Imash 7 santimetra razkritie i rajdash,hvani si edno taksi i otivai v Mai4in dom ,zashtoto tolkova malko bebe tuk ne mojem da spasim"I taka sled okolo 1 4as rodih v "Mai4in dom" v 32 g.s. mom4ence 1900gr i 42sm.Ne moje da e bilo bez kakvato i da e bilo pri4ina ,no doktorite taka i ne otkriha nishto neredno.Vsi4ko tova se e
slu4i na Ivanov den i krastihme nasheto barza4e Ioan. Da e jiv i zdrav toi barzo navaksa. Az se sheguvam,4e e iskal sam da si izbere ime i zatova e podranil Grinning

 

 

# 55
Аз родих в 29 г.с. - миома - гомяла - откриха я с бременността. Лежах 6 месеца - не броя инжекциите и системите. Марио се роди в началото на 29 т.с. - 1,200 кг, 37 см. Сега наддаде 1 кг. и сме в къщи. Все още не знам какво ни очаква за напред.

# 56
  • София
  • Мнения: 323
Аз родих и двете си деца в 36 г.с Никога не съм ги смятала за недоносени. Родени по-рано-да, но не и недоносени. Едната беше2,600 кг., другата 2,700 -роди се нормално при това беше седалищно. Беше едно изключително раждане, като се имат предвид седалищното предлежание и един куп други проблеми. Докторите, екипа, водещ раждането демонстрираха изключителен професионализъм, за което им благодаря. И до днес смятам, че втората ми дъщеря се роди жива и здрава единствено благодарение на тях.

# 57
  • Мнения: 1 581
И при мене не можаха да посочат никаква конкретна причина. В 34-35 г.с. една вечер се събудих от болки в кръста, пих ношпа, изчаках, но болките не спряха, а започнаха същински контракции, веднага се изстрелях в болницата, бях с пълно разкритие и решиха да раждам. Бебето се роди 2,100 - 44см. Предполагаха вътреутробно страдание на плода, но нищо категорично като причина.

# 58
  • Пазарджик
  • Мнения: 131
Причината беше тежка преекламсия, която се разви буквално за часове. Изкарах проблемна бременност с постоянни болки ниско долу . През повечето време от бременността съм била на легло, три пъти съм била на задържане, но причини за това няма, така е трябвало да се случи. А кръвното се вдигна малко последните две седмици от 8-ия месец, но за бременни е нормално, първия ден от 9-ия месец скочи рязко, последва едно денонощие на системи , а след това спешно секцио. Бореха се за моя живот,но пък  бебчо е опорито и силно юначе и не се предаде.Two Hearts

# 59
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте мили момичета.Нека и аз да се разпиша в навечерието на третия рожден ден на дъщеря ми.
Както повечето от вас и аз се чувствах прекрасно, нямах никакви проблеми до 28-29 седмица. Ходех на работа, бях свежа, красива и подвижна. В края на август при поредната консултация в МД (там се записах за проследяване по съвет на познат гинеколог- там са специалистите, каза той) доктора ме попита,няма ли все-пак да се оплача от нещо. Ами не знаех дали е оплакване, но го казах- отичаха ми глезените малко (и как не- август беше) и имам леко жълто зацапване по бельото .Той се засмя и ме попита шеговито, дали случайно не съм бременна, което потвърди и моето усещане , че все-пак всичко е нормално.Около две седмици след това по спешност ме приеха в МД - спукан мехур. 6 дни лежах в предродилна зала непрекъснато на системи са предотвратяване на контракции (нямах такива,но за всеки случаи).Успяха да направят терапията за белите дробчета на детето и зачакахме ...но бебето не искаше да излиза, а инфекцията ми се засилваше (по-късно се оказа, че и то е със силна инфекция). Родих нормално след двудневни опити с балони, системи и др.манипулации.Нямах разкритие, а не искаха да правят секцио- по тежко било за детето!Смятаха, че е под 1 кг. (егати ехографите)... изобщо за това, което чух не ми се говори много ( въпроси от рода желано ли е.. Mr. Green; майката ще спасим, за бебето не знаем..) Та моята силна и жилава красавица излезе с размери 1.480 кг. и 42 см. в 31 седмица.Остана в кувьоз месец и половина.Сега е здрава и красива 104 см. девойка (вземат я за 4 годишна)
Причната според мен- инфекция, която при правилно и стриктно проследяване можеше да се хване навреме.

Общи условия

Активация на акаунт