Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380
Момичета, да се похваля!!! Направо не мога да повярвам! Може би си спомняте, че се оплаках в предната тема, че откакто съм започнала разделното хранене не съм свалила нито грам, за разлика от мъжа ми ( между другото кърмя и с баткото въобще не отслабвах докато кърмех). Е да, но последните 3 седмици въобще не се мерих, защото се бях отчаяла, тъй като не мърдах грам надолу и вчера просто минавах покрай кантара и хоп- 4.5 кг по-малко! Направо съм на върха на сладоледа както се казва ( да ме извиняват диетуващите Simple Smile )!
Само да подчертая, че се консултирах и с нашата педиатърка, както и с личния си лекар за разделното хранене и кърменето и двамата бяха на мнение, че е много хубаво, но биха предложили някои от проблемните комбинации да не ги спирам, защото би се отразило на кърмата. Понеже всички се храним така ( и децата), реших да не навлизаме съвсем строго в разделното хранене, а например комбинация скорбялни зеленчуци с мляко я правим. Месо-скорбялни обаче не.
Надявам се сега да работи това за нас, при половинката има застой в килограмите след първото сваляне, но той пък започна да тренира и сваля на сантиметри. Аз не се чувствам много добре от тренировките и ще говоря с личния си лекар да ми напишат фитнес програма, защото явно нещо сърцето ми се товари, засега гледам да ходя повече. 
Ако не друго, покрай разделното хранене много разнообразих менюто Simple Smile и честно казано по-рядко ядем месо( не се ограничаваме, просто така се случва).

Тандори, колкото повече кърмиш, толкова повече ще отслабваш. Wink От това по-добра диета здраве му кажи! Flutter Отслабването става на хормонална основа и е много стабилно, така че...дали разделното хранене или кърменето се е отразило на кантарчето е спорен въпрос. Wink

# 46
  • Мнения: 513
Калида,   Hug супер си - аз точно такъв сладолед обичам-сметанов /е шоколадов също, но го избягвам заради какаото понеже пречи на хомеопатичните лекарства, даже  щерката вече отвикна от него, защото и тя от време на време е с хомеопатични лекарства и по навик вече отбягваме  храни с какао и шоколад/.  Peace И щом трябва да се чака само 3 часа, а не 6-8 часа /е започвам вече да го намалявам-вече от 3 сладоледа на ден съм минала на един вечер/. Embarassed

# 47
  • Мнения: 7 091
Калида, мерси за добрите думи!

Sophi, благодаря! Ами имам да свалям още 10 ако ме питаш мен, но 8 ако сваля ще съм много доволна Simple Smile. Нормално преди първата бременнсто бях 45 кг, като забременях бум 22 отгоре Simple Smile после свалих за 2 години 20 кг и бях в страхотна форма, после дойде бебе номер 2 Simple Smile и имах да свалям 17, от които  3 свалих при раждането, 4.5 ги свалих с разделното и ми остават още 10.5 кг  Laughing

xenia, възможно е да е така наистина, ама след като родих Калин, чак като спрях да кърмя отслабнах, иначе си поддържах кг, при положение, че не се тъпчех и сладко не ядях. Сега с Елена ( вече почти 11 месеца след раждането) пак не се тъпча, но чак като почнах разделното хранене имаше някакъв ефект, та си мисля, че може да е от това. От друга страна и да не помага, поне не вреди  Laughing Ох, няма значение от какво е, важното е, че свалих, че имам пълен гардероб с дрехи дето ме чакат да ги обличам  Joy hahaha

Момичета, имам едно въпросче, пилафа разделен ли е? В смисъл съчетанието ориз /фиде, ясно, че ориз зеленчуци е разделно, но аз слагам и бадеми в пилафа, и стафиди?

# 48
  • Мнения: 513
AleksEmbarassed  аз на тема сладолед  #2gunfireсъм си жив наркоман - дето в къщи ме подиграват hahaha, че ако нещо неискам да направя със сладолед единствено могат да ме подкупят.  newsm78 От него ми е най-трудно да се откажа, но ще се постарая.

# 49
  • Мнения: 4 380

xenia, възможно е да е така наистина, ама след като родих Калин, чак като спрях да кърмя отслабнах, иначе си поддържах кг, при положение, че не се тъпчех и сладко не ядях. Сега с Елена ( вече почти 11 месеца след раждането) пак не се тъпча, но чак като почнах разделното хранене имаше някакъв ефект, та си мисля, че може да е от това. От друга страна и да не помага, поне не вреди  Laughing Ох, няма значение от какво е, важното е, че свалих, че имам пълен гардероб с дрехи дето ме чакат да ги обличам  Joy hahaha

Момичета, имам едно въпросче, пилафа разделен ли е? В смисъл съчетанието ориз /фиде, ясно, че ориз зеленчуци е разделно, но аз слагам и бадеми в пилафа, и стафиди?

Тандори, колкото по-дълго се кърми, толкова по-лесно е отслабването.  За израбтката на млякото организма изразходва 940 кал. за всеки литър и това е допълнително към хормоните които сами по себе си стимулират загубата на тегло.

Най-много се отслабва точно на 11- тия месец на бебето ако все още го кърмиш, така че...ти май си точно в този период като гледам. Grinning Не спирай да кърмиш и ще продължиш да топиш килца без никакви диети. Да имаше кой да ми го каже на времето....ееех....Лекарите ни както си бяха прости по отношение на кърменето, така си и останаха. Майките са много непросветени за ползата от това не само за бебетата, но и за тях самите...

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 00:22 от xenia

# 50
  • Мнения: 7 091
Тандори, колкото по-дълго се кърми, толкова по-лесно е отслабването.  За израбтката на млякото организма изразходва 940 кал. за всеки литър и това е допълнително към хормоните които сами по себе си стимулират загубата на тегло.

Най-много се отслабва точно на 11- тия месец на бебето ако все още го кърмиш, така че...ти май си точно в този период като гледам. Grinning Не спирай да кърмиш и ще продължиш да топиш килца без никакви диети. Да имаше кой да ми го каже на времето....ееех....Лекарите ни както си бяха прости по отношение на кърменето, така си и останаха. Майките са много непросветени за ползата от това не само за бебетата, но и за тях самите...

Ехеее, чудесна новина за мен! Не го знаех това между другото, продължавам значи по план график с кърменето Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2 959
Алексче, завърна ли се инструктора, започна ли тае бо- то?
РеГе, как си днес, почиваща Лъвице? Надявам се че не приемаш навътре нещата, а и още повече нима чуждото мнение трябва да Ти влияя така? Липсваш, да знаеш, но дано само хубави морски преживявания и интересни книжки Те държат настрана.
Софи, а бебката започна ли вече да сяда, като гледам колко живи очета има сигурно не дава мира на баба през деня?
Миленнко, важното е че си победила депресията, дано повече няма такива моменти, успя ли да локализираш причинителя/ ще Ти е от полза за в бъдеще/? Успех с плодовете.
Дими, Ти изглежда доста работа имаш напоследък, кога са Ти почивните дни, да не би да съвпаднат със съботата и неделята?
...в момента съм "на изчакване" ...
Тонимирко, за какво изчакваш, хубавите работи могат да се предизвикат вместо да инвестираш в изчакването?! Та казваш че пчелните проблеми продължават, насекомите се върнаха ли или просто продължаваш да третираш района?
...от 3 сладоледа на ден съм минала на един вечер...
НелиВБ, ами че това си е значителен напредък. Ти добре че си имаш само една сладоледена слабост, която е и сезонна.
...имам пълен гардероб с дрехи дето ме чакат да ги обличам ...
Тандури, голяма си сладурана, имаш си и сериозен мотив за отслабването. А Калин колко време го кърми? А за пилафа, мисля че ако си спестиш бадемите и стафидите ще е добре, но ако така си свикнала достави си това удоволствие, но все пак кол- вата са важни/ колкото по- малко толкоз по- добре/. Планирате ли ваканция някъде? А за кърменето, успех, колкото по- дълго толкоз по- добре за Елената и респективно за Теб.
Ксения, как реши дилемата за соевото мляко?

# 52
  • Мнения: 7 091
Тандури, голяма си сладурана, имаш си и сериозен мотив за отслабването. А Калин колко време го кърми? А за пилафа, мисля че ако си спестиш бадемите и стафидите ще е добре, но ако така си свикнала достави си това удоволствие, но все пак кол- вата са важни/ колкото по- малко толкоз по- добре/. Планирате ли ваканция някъде? А за кърменето, успех, колкото по- дълго толкоз по- добре за Елената и респективно за Теб.

АМи Калин по здравословни причини го кърмих само 7 месеца, с Елена се надявам поне до декември да изкараме, че Калин почва училище и кой знае колко бацили и вируси ще докара  Laughing
За пилафа - а комбинацията фиде-ориз ? В смисъл, че ако е за идеята може и да ги пропуснем стафидите и бадемите, поне за всекидневна употреба Simple Smile иначе за глезене може да си хапнем някой път Simple SmileА за количествата, гледам да не прекаляваме Simple Smile
Ваканция хич не ни се очертава, такива ангажименти са ни налегнали, че не ми се мисли направо.

# 53
  • Мнения: 2 959
...комбинацията фиде-ориз ? ...
Тандури, завишават се въглехидратите така и отново пак умереността трябва да я имаш впредвид. Ти си още едно док- во за отслабващият ефект от дългото кърмене и правилното хранене, затова май и с Калин не си стигнала до загуба на кг.

# 54
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета. Изпратих си гостите и сега тъгувам Cry, ще ги видя чак догодина. Калида, треньорът се  върна ,но днес не се чувствам добре ,нещо съм си разстроила стомаха и май ще минавам на лечение. Дано утре съм по -добре, че тренировките много ми липсват .Нели, и аз много обичам сладолед ,особено шоколадовия ,изобщо -всичко шоколадово обичам, но сега ще го изключа  за известно време от менюто си .Миленче ,дано при теб нещата са се оправили, не се поддавай на депресията, ако нещо те мъчи, сподели го с верен приятел ,поговорете си ,това е най -добрата терапия  Peace.Дани ,и на мен ми се иска да видя Трявна, една такава привличаща е, с характерната си архитектура и атмосфера. Софи ,видях новите снимки ,не мога да се наситя да ви гледам ,дъщеря ти е невероятна чаровница и сладурка, иде ми да я изпапкам   love001.Днес смятам да съм на лечебна храна ,това означава задушени зеленчуци или кисело мляко, без да ги смесвам ,разбира се ,дано бързо отшуми проблема. Желая ви прекрасен и успешен разделен ден на всички  Hug.Цунки   love001.Чао  .

# 55
  • Мнения: 3 372
Момичета блатодаря ви за съпричастността Hug За съжаление не мога да се отърва от депресията. Много скъп за мен човек ми причини душевна болка и от тогава не мога да ям, не мога да спя, вдигам кръвното, нямам сили и желание за нищо Sick Опитвам се да ям поне по малко, така да се каже захранвам се след гладуването, или поне се опитвам Cry Направо не мога да се позная....Но се искам да ви тормозя с моите душевни поблеми Peace Ще се оправя някакси Hug  bouquet

# 56
  • Мнения: 2 724
Миленче ,още веднъж ще те кажа- не се предавай на депресията ,намери си приятни занимания, сподели ги с близки хора ,говори за проблема си, не го оставяй да те погълне и обсеби .Ако приятелите ти не могат да помогнат, потърси навреме специализирана помощ .Прегръщам те  Hug Hug Hug.

# 57
  • Мнения: 3 372
aleks,  Hug
Направих си една шопинг терапия, поуспокоих се и си взех едни вкусни спагетки от китайския Peace Нещо, което обожавам и ми прововира апетита Peace

# 58
  • Мнения: 2 724
Миленче, това е чудесно  Peace,продължавай, отиди на плаж или на масаж ,някаква глезотийка като СПА процедура, и не го мисли ,нали знаеш, че винаги има светлинка в края на тунела   WinkHug

# 59
  • Мнения: 338
Здравейте и от мен  bouquet
Как сте, милички?
Аз пак съм затрупана с работа и минавам само да ви поздравя, а също така да ви дам едно линкче с молба за мопощ. Дано модераторите нямат нищо против!
Имаше пусната тема преди, но не знам кой я е прочел.
http://www.missionbg.org/bg/events/index.php?option=com_content& … =57&Itemid=41

 Hug  love001  bouquet На всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт