Въртележка с истински понита?!

  • 2 058
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Що за глупост? Случва ли се по другите страни или е местен патентован атракцион?

www.iwns.org
Последната въртележка на живите понита 
четвъртък, 10 май 2007 
Тъжен нов атракцион:  въртележките с дървени кончета вече са демоде, ред е на живите кончета. Тази история се случва в град Русе. Но атракционът е подвижен и се очаква да изпълзи и по морето. Въртележката се върти без да спира, минимум по 8 часа на ден. Животните стоят вързани едно зад друго и не се извеждат от кръга през цялото им "работно време".  Дори и само един "клиент" да се появи, кончетата се завъртат, като навит с ръчка часовников механизъм. Никой не знае кога се хранят и поят, дали почиват.
И след такава история, ще има други детски спомени. Не от пеещите дървени кончета, а от миризмата на изморено животно, което като малък си подчинил. И кой знае дали децата, които се качват на тези понита всъщност разбират, че се забавляват не с предмети, а с живи същества.
Тази въртележка никога няма да бъде последна, защото винаги ще намерят някое друго пони да замести падналото. .. и така ще бъде докато има  възрастни, които водят децата си  и плащат.

 

# 1
  • Мнения: 4 806
интересно каква полемика ще се развихри ...

айде, може би ще успея да дам тон, може би не чак дотам добър ...

определено БИХ завела дъщеря си да се повози на такъв атракцион

с какво е по - различно битуването на животните в зоопарка?
къде другаде ще се повози на пони?
да не би да ги държат гладни, жадни, бити?
какво да кажем за конете, дето са теглили рало и други тежести?

ама, ха ... всички хора по цялото земно кълбо сигурно живеят вече в доволство, та за понита зажалихме - това са понита

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Когато бях малка съм се возила на такава въртележка във Виена - в Пратера. Не знам дали все още съществува Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 111
 E нали не са ги вързали те да теглят въртележката, само се возят.
 Колко хора вършат къде по-животинска работа, вие за конете сте седнали да се кахърите.И от какво са тооолкова уморени тези кончета?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Грижата за храната и почивката на животните е на стопаните им. Ако не ги хранят, ако не ги поят - губят ги като атракцион. Понитата нямат безкрайни сили. Peace
Това, че никой не вижда кога ги хранят или поят е малко съмнително ... newsm78
Но не вярвам да не го правят! Naughty
А и като знам как журналистите стрелят темата ....  ooooh!
Аз също бих опитала отново такова нещо. Опитвала съм го някога в Будапеща, в Париж, във Виена. Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 212
с какво е по - различно битуването на животните в зоопарка?
къде другаде ще се повози на пони?
да не би да ги държат гладни, жадни, бити?
какво да кажем за конете, дето са теглили рало и други тежести?
ама, ха ... всички хора по цялото земно кълбо сигурно живеят вече в доволство, та за понита зажалихме - това са понита

Хайде аз да се пробвам да ти отговоря:
Първо - има ОГРОМНА разлика между животно в зоопарк (питомните коне така или иначе живеят в обори), където животното е на спокойствие и има храна и вода, има възможност да полегне или да прави каквото си пожелае, и това да седи вързано на въртележка в ролята на пумпал някакъв по 8 часа на ден.
Второ - има ОГРОМНА разлика между това животното да се използва за работа, необходима на човек да се изхрани и да оцелее най-общо казано (в миналото) и това да се използва като играчка за задоволяване на нечие извратено желание за разнообразие!  За мен този проект е подигравка и тормоз над животни и се надявам силно да не просъществува. Във Варненския зоопарк например има пони и малките деца могат да се повозят на него ако желаят, ама не седи вързано на въртележка, а се разхожда по затревена поляна!
И какво като са понита - не са живи ли? Или не чувстват болка, умора, глад и жажда? Дай понеже някъде има бедни и страдащи хора (това е ужасно, но е друга тема), да не ни пука за животните? И да ги тормозим, щото видиш ли били САМО понита!!!! Е, тя природата започна да си отмъщава вече за тази човешка самонадеяност!

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 21:07 от Месечинка виторога

# 6
  • Мнения: 25 447
1. Не, не бих качила детето си на такава въртележка.
2. Бих сигнализирала Дружеството за защита на животните, ако имаше такова в България. Ама няма!

# 7
  • Мнения: 6 871
Отвратително Sad
Ако имах дете не бих го завела на такава въртележка никога. Няма да го заведа и в зоопарк, и в аквариум и в цирк с животни.

# 8
  • Мнения: 1 488
E нали не са ги вързали те да теглят въртележката, само се возят.
 Колко хора вършат къде по-животинска работа, вие за конете сте седнали да се кахърите.И от какво са тооолкова уморени тези кончета?

Ами, ако се въртиш и ти по цял ден,всеки ден,и не мърдаш от въртележката, ще видиш какво толкова им е на кончетата.
Според мен това не е редно!

# 9
  • Мнения: 1 992
Не бих качила дъщеря си на такава въртележка. Ако иска бих я повозила на пони в зоологическата градина(макар че и това не ми е пример за отглеждане на животни), но тази въртележка ми се струва прекалена.

# 10
  • Мнения: 1 299
Няма по-жестоки от хората... Tired

# 11
  • Мнения: 822
с какво е по - различно битуването на животните в зоопарка?
...ама, ха ... всички хора по цялото земно кълбо сигурно живеят вече в доволство, та за понита зажалихме - това са понита
Хайде аз да се пробвам да ти отговоря:
Месечинка виторога,Асса,явно се опитва да скандализира някого или е била в такова настроение,но съм сигурна,че не е искрена... Rolling Eyes
Иначе,напълно подкрепям написаното от теб...Не виждам разлика между "разхождането" на понита в кръг и принудителните "танци" на мечки по улиците до преди няколко години...И аз нямам нищо против обяздването на понита от деца,но поне досега не го бях срещала в този му вариант "въртележка"...Възможно е,понитата да са подходящи за летене в открития космос и подобен вид "упражнение" да им се нрави,но не съм чувала и за пони-космонавт,та ми е трудно да повярвам в това...
Иначе и в Канадско правят подобен род "разходки",но съм виждала само слонове да се използват за тази цел,като "удоволствието" продължава по един час.Редуват се два слона. Докато единият се "върти",другият почива и после се сменят.Не го намирам за по-хуманно...И не бих качила детето си.Не считам за голяма загуба това,че не се е "въртял" на истинско пони,но при всяка възможност го уча,как се гали това животно (и не само това)...

# 12
  • Мнения: X

Ами, ако се въртиш и ти по цял ден,всеки ден,и не мърдаш от въртележката, ще видиш какво толкова им е на кончетата.
Според мен това не е редно!
[/quote]

Подкрепям напълно думите ти, макар че според мен "това не е редно" е слабо казано и ако някой малоумник е решил, че това е добър начин за изкарване на пари, не разбирам хората, които му помагат в бизнеса водейки децата си на тази "атракция".  Thinking

# 13
  • Мнения: 141
maya_coheleach незнам защо изобщо пускаш темата тук . Свържи се с медиите , изпрати им по 2-3 снимки , напиши едно гневно писмо до общината просто задействай нещата ако разбира се си загрижена за понитата . Какво очакваш да ти кажат хората , едни ще се кефят пак да се повозят , други ще се възмущават , амбицирай се и осъди собственика  Peace

# 14
  • Мнения: 5 539
Що за простотия? #Crazy Не може ли просто да използват понитата за разходки на децата срещу заплащане? Това ми звучи извратено, не знам как бих понесла да го видя на живо Confused

Общи условия

Активация на акаунт