Кърмата намалява ли след мастит?

  • 1 578
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте!

От вас получих много ценна информация за кърменето и кърмя бебето си от първия му час до сега, за което искрено ви благодаря! Надявам се да можете да ми помогнете сега с моя проблем.

От самото начало лявата ми гърда образува много повече кърма от дясната и бебето я предпочита. Дясната не можеше да засуче както трябва, там се получи ужасна рана и остана само на изцеждане с помпа, а храненето става само от лявата.

От самото начало изцеждах гърдата всеки път след кърмене - винаги имаше много кърма - по 60-70 мл. остатък. Бебето наддава добре. В един момент реших, че ще си докарам хиперлактация и че вече трябва да се регулира количеството кърма, затова през нощта спрях да изцеждам (и без това ужасно ми се спеше). Резултатът беше много тежък мастит (почти цялата гърда стана на буца, много червена и болезнена, а се пълнеше постоянно, беше ужасно! Искаха да ми спрат кърмата с хапчета, но аз отказах.
Пия антибиотик (Аугментин 1гр. 3/8 часа), правя компреси с ленено семе, листа от зеле и риванол (всичко по предписание на мамолог). Поддържах 40 градуса температура 3 дена, мислех, че ще умра  Cry но след 5 дена прием на антибиотик, нещата се подобриха, почти съм успяла да разбия бучките докрай, НО! изненада - количеството на кърмата много е намаляло! Мисля, че сега бебето не си дояжда. Нервничи, по-често иска да яде, след кърмене не мога да изцедя нито капка.

Какво е станало според вас? Мога ли да увелича кърмата някак си?

Много ви благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 829
Да, кърмата намалява след мастит. И с мен беше така. Обаче, няма повод за тревога-просто давай на бебето да суче по-често-верочтно няколко дни ще сте като скачени и след това кърмата ти ще се възстанови.
Може би момента е подходящ да спреш с цеденето без да си докараш нови проблеми.
Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 1 440
Напълно нормално е, даже кърмата може да стане солена, заради повишеното съдържание на натрий (ако не се лъжа). При мен стана така...намаля изведнъж и няколко дни не можех да изцедя нито капка...беше доста солена, но добрата новина е, че с повече стимулация всичко се оправя Peace Е, при мен отне месец докато количеството кърма стане поносимо...но щом искаш да си кърмиш ще се справиш Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 276

 Hug

Много ви благодаря! Мислех, че е необратимо!

Добре, че не послушах доктора, който искаше да ми спре кърмата с хапчета!
Защо така лековато и бързо предлагат този вариант при бебе на 1 месец?  Close

# 4
  • Мнения: 5 401
... Защо така лековато и бързо предлагат този вариант при бебе на 1 месец?  Close

Нямам обяснение но този въпрос!  #Cussing out Аз минах през няколко мастита с температури, антибиотици и т.н. и всеки път в Шейново ми предлагаха тази възможност. Сега, ако отида там и разберат, че още кърмя, кой знае каква теория ще ми спретнат!

Кърми си бебчо, слагай го по-често на гърда, прави горещи компреси преди кърмене и дано скоро се оправиш!  Hug  Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 1 941
Слагай го по-често на гърда, първо на болната. Преди това прави топли компреси с ленено семе. Аз така се оправих. Успех, и никакво спиране. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 294
Ох милата , какво си преживяла  Tired
Аз до мастит не съм стигала, но са ми се запушвали каналите и съм имала лактационни кризи и в двата случая се оправих с кърмене и изцеждане.
Според мен трябва вече да разрешиш проблема с гърдата, която "не работи" като хората. Помпата не е толкова ефективна колкото сученето на бебка, затова ако ти е минала раната започни да даваш и тази гърда (ако не - със силиконовите зърна и давай ). Предлагай първо нея, така като е още гладна ще засуче по- добре и постепенно ще се уравновесят. Може да кърмиш след топла баня, така каналчетата се разширяват и тече по- лесно.
Дано се оправиш бързо.
И нацелувай прекрасната Леа   bouquet


# 7
  • София
  • Мнения: 276
 Flutter

Да, сега вече я кърмя и от дясната гърда, защото е заздравяла и за нея дори не ми трябва силиконово зърно. Но от там количеството винаги е малко - 30-40-50 мл. при изцеждане, а при нейното сучене, сигурно повече, но пак не е достатъчно защото ако я храня само от нея, си личи, че не се е нахранила.

# 8
  • Мнения: 294
Flutter

Да, сега вече я кърмя и от дясната гърда, защото е заздравяла и за нея дори не ми трябва силиконово зърно. Но от там количеството винаги е малко - 30-40-50 мл. при изцеждане, а при нейното сучене, сигурно повече, но пак не е достатъчно защото ако я храня само от нея, си личи, че не се е нахранила.
давай след нея и другата, така ще си сигурна ,че се е наяла. А те ще се изравнят постепенно. И при мен едната се пълнеше повече. Не ми е правила проблеми , но вечно ми беше по- голяма и това ме притесняваше, но след време се изравниха...
Важното е ,че наддава добре.
Много е сладка и пухкава Wink

Общи условия

Активация на акаунт