Какво мислите за връзването на маточните тръби?

  • 14 001
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Второто ми раждане живот и здраве отново ще е със цезарово сечение и има възможност ако пожелая да ми вържат тръбите,като мярка за трайна стерилизация.С таткото все още не съм обсъждала сериозно въпроса,но ми е интересна какво мислят повече жени,дали това е крайна мярка?

# 1
  • Мнения: 22 411
Според мен е наистина крайна мярка.
Все пак има достатъчно средства за предпазване от забременяване ако човек наистина го желае. Така че тази хирургическа интервенция в днешно време ми се струва почти безсмислена.

# 2
  • Мнения: 1 183
Според мен е наистина крайна мярка.
Все пак има достатъчно средства за предпазване от забременяване ако човек наистина го желае. Така че тази хирургическа интервенция в днешно време ми се струва почти безсмислена.

Подкрепям  Peace

# 3
  • varna
  • Мнения: 1 012
не бих стигнала до такова крайно решение! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 587
не бих стигнала до такова крайно решение! Peace

И аз.

# 5
  • Мнения: 11 003
Струва ми се прекалено крайна мярка.

# 6
  • Мнения: 1 273
За мен е много крайна. Дори не бих си го помислила за мен.  Naughty
Но ако вие решите твърдо да нямате повече деца...

# 7
  • Мнения: 2 039
Не знам какво да мисля,тъй като не съм запозната със самата процедура и с рисковете и плюсовете от нея  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,не бих предприела такова нещо!В живота всичко се променя,откъде знаеш,че след години няма да искаш страшно много още едно дете?И да се обвиняваш,че си предприела тази стъпка?Има такова изобилие от противозачатъчни методи!Незнам,като се замисля за себе си,дори мисълта,че няма да съм способна да забременея повече,дори и след като имам деца,ми се струва доста неприятна!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
............ и има възможност ако пожелая да ми вържат тръбите,като мярка за трайна стерилизация.............

 Shocked , ами ако по някаква случайност после решиш че искаш да си родиш още 1 бебче.......? Дали ще могат да ти ги развържат и да си възстановят нормалните функции(не съм запозната изобщо обратим процес ли е това).  Naughty. И защо по този начин след като има няколко други варианта за предпазване от нежелана бременност. Наистина крайно превантивна мярка  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 555
Не бих предприела такава мярка. Човек никога не може да знае дали пак някога ще поиска да има деца или не. Дори и сега да ти се струва, че не искаш, какво ще стане след 5 години?
Хората се женят с нагласата, че ще живеят с половинката си цял живот, а понякога и година не изкарват. Такива неща като "сега искам това или онова" са страшно моментни и никога не знаем какъв акъл ще ни дойде един ден.

# 11
  • Мнения: 19 284
Не бих предприела такава мярка. Човек никога не може да знае дали пак някога ще поиска да има деца или не. Дори и сега да ти се струва, че не искаш, какво ще стане след 5 години?
Хората се женят с нагласата, че ще живеят с половинката си цял живот, а понякога и година не изкарват. Такива неща като "сега искам това или онова" са страшно моментни и никога не знаем какъв акъл ще ни дойде един ден.

подкрепям!не бих се съгласила на такава мярка.

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Това е твърде крайна и глупава мярка при наличието на купища начини за предпазване от нежелана бременност. Не ми я ясно, защо изобщо си се замислила за такова нещо при положение, че това ти е второ детенце, а не пето, шесто и т.н.  Shocked

# 13
  • Мнения: 3 478
Ами преди доста време имаше такава тема тук и мненията бяха също като сегашните Mr. Green. Но не го приемай лично, просто аз си мисля, че в БГ това още не е много приет начин ( моля, не искам да обидя никой с мнението си Peace). Тук при нас е масово разпространен и много практикуван. Ако си сигурна че си приключила с децата - защо не? Това е сигурен начин и не трябва непрекъснато да се притесняваш за противозачатъчни от какъвто и да било сорт. Това би било и моята опция след като реша че съм приключила с децата.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз не бих го направила. Сега съм на 26г решили сме засега да имаме две деца, но след 5-6г може да сме на друг акъл и затова не бих предприела такъв краен вариант.

Общи условия

Активация на акаунт