Новият закон за движение по пътищата

  • 11 594
  • 48
  •   1
Отговори
Мисли ли някой в тази страна,че има и майки с по две и повече деца,които трябва да разчитат само на едно майчинство от 180 лева.Какво по напред да купим на децата си-столчета за кола или памперси и храна,а за другите сметки не ми се и мисли!Май ще можем да се движим само в детските си колички,поне докато не спестим за столчета .Иначе дори в такси не биха ни качили.Вие какво мислите за това?

# 1
  • Мнения: 2 259
 #Cussing outНЯКОЙ ХОРА В БЪЛГАРИЯ МИСЛЯТ ЗАКОНИТЕ С ГЪЗА СИ  ,БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ!!!

# 2
  • Мнения: 4 965
Доколкото разбрах след последните коментари на закона, столчетата са задължителни само за возене на деца на предната седалка или на задната, когато колата не е обезопасена /т.е. няма колани отзад/.
Ние имаме столчета, но колата, която най-често ползваме, е малка и няма място за 2-те столчета. Има колани и връзваме децата с тях - досега не сме имали никакви проблеми.
Но пък аз съм а столчетата - далеч по-спокойна съм с тях, когато сме с голямата кола.
За такситата мисля, че не са задължителни, ако детето седи във възрастен човек.

Като цяло, обаче, столчетата и жилетките би трябвало да са пожелателни, а не задължителни...
Ама пак е поредната недомислица.

# 3
  • Мнения: 2 259
Гледах едно предаване и обясняваха следното:
Идеята на столчето е детето да достигне височина ,така ,че колана да не минава през главата му или вратът му ,а през гардите.
Една възглавничка не свършва ли същата работа,а трябва да се  харчат толкова пари и да се пълнят гушите отново на определени фирми вносители #2gunfire?
Нямам деца,но ви подкрепям !

# 4
  • Мнения: 7 803
нали искахте да сме евросъюза? ми навсякъде е така, кво се палите толкова. на никой не му пука колко са ви разходите и колко приходите. аз лично не си представям да си рискувам живота на децата и то заради пари. не искам да се започват дебати, само си казвам мнението. за мен столчетата са задължителни, на който му се рови някъде имаше клипче при едни и същи условия с и без столче какво се случва на детето . не вярвам, че след като го видите ще разсъждавате така  Peace

# 5
  • Мнения: 4 965
Гледах едно предаване и обясняваха следното:
Идеята на столчето е детето да достигне височина ,така ,че колана да не минава през главата му или вратът му ,а през гардите.
Една възглавничка не свършва ли същата работа...

Хммм, зависи от коланите. Нашата кола има опция да се нагласят на необходимата дължина и височина - минават им точно през гърдите и са по-малък размер.
Същевременно, столчетата ни не могат да се закрепят хубаво с тези колани и стават максимално опасни - накланят се на всеки завой, а при последното ходене на вилата децата заспаха и аз трябваше да се возя полуобърната назад, за да държа столчетата /ако не ги придържах, те буквално щяха да се смъкнат между седалките и децата да си счупят вратовете/  #Cussing out.

# 6
  • Мнения: 4 965
нали искахте да сме евросъюза? ми навсякъде е така, кво се палите толкова. на никой не му пука колко са ви разходите и колко приходите. аз лично не си представям да си рискувам живота на децата и то заради пари. не искам да се започват дебати, само си казвам мнението. за мен столчетата са задължителни, на който му се рови някъде имаше клипче при едни и същи условия с и без столче какво се случва на детето . не вярвам, че след като го видите ще разсъждавате така  Peace

Права си, но пак казвам - ависи от колата и от коланите. При нас със столчета е по-опасно, отколкото без. Но така е само в едната кола. В другата не мога да си помисля да ги кача без колан - т.е. трябва да са дадени опции, които да гарантират наистина безопасността на децата, а не сляпо да се търси начин как да глобяват наляво и надясно.
Иначе, за парите - така е - на никой не му пука кой какъв доход има.
А столчетата са безопасни при подходящите условия.
 Peace

# 7
  • Мнения: 7 803
ами тук не съм чула някой да има проблем като твоя азаф, всмисъл, че със столчета да е по-опасно. ако не е много нахално да питам каква е тази кола  Rolling Eyes
вярно е, че бг полицая само чуди как да те рекетира, но пак казвам, все пак в цялото ес е така, няма какво да се сърдим и да обвиняваме политиците. такива са изискванията.

# 8
  • Мнения: 4 965
 Laughing
Джъмперче, Фиестичка ми е колата, но самите колани са специално пригодени за деца - купих си я от една наша позната германка, която си е возила децата и точно тя е сложила такива пригодени колани. Просто за 2 столчета отзад става тясно - място за багаж и т.н. не остава. А и със столчета коланите идват къси и не могат да ги вържат.
В Сеата и в Ладата  Crazy нямаме проблеми - в Сеата има нормални колани и направо връзваме столчетата, а в Ладата няма изобщо колани отзад, но слагаме столчетата настрани и ги закрепяме между седалките.
Във Фиестата настрани не се събират 2-те столчета, а напред децата си притискат краката между столчетата и предните седалки, а като не са и вързани става като във влакче на ужасите.
А пък точно Фиестата ни е най-лесна за ползване - най-икономична и най-компактна за градски условия.

Иначе, пак казвам, аз съм съгласна и за закона, и за столчетата. Просто търся компромисен вариант за моето си семейство.

# 9
Мони Цвети и Верето са под 150см защото няма някой да се паднат по високи една столче е около 100-150лв най малко. Като искат столче да купят и да дават на многодетните мами и мамите на близнаци защото ми трябват 500лв с който мога да  купя лекарства ако се разболеят.

# 10
  • Мнения: 7 803
седалките за големи деца са по 31 лев, хайде да не търсим под вола теле. то има и столчета по 300 евро, за който може да си го позволи. все пак има и магазини за втора употреба  Wink
стана ми интересен случая на азаф. аз за специални детски колани за сефте чувам. по закон и тук и в австрия само столчета за съответната възраст са задължителни.  а и не си представям как тоя колан не стига, нали стола се хваща само, не и самото дете. нали столчето си има 5точков колан са детето. да не се чудите, ние имаме 6местен бус и такива проблеми нямаме.

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Те май трябва да забранят и ладите преди да задължат столчетата  Shocked newsm78... Каква стъкмистика ще е в кола без задни колани, не ми се мисли, направо ще е опасно ...
Азаф, коланите не може да не стигат, нали се промушват само през гърба на седалката, отзад горе е хваната с болт или кука (още един проблем за старите коли  Tired), уплътнява се всичко с дунапренови парчета, така че седалката да не се люшка или клати и децата да са в полулегнало положение. Твоите оправдания ще ти донесат само глоба  Peace ...

# 12
  • Мнения: 649
Аз удобрявам новия закон, но не са премислили достатъчно нещата нашите политици. Не съм чула някой от тях да има близнаци, та да знае как стоят въпросите със разходите за тях #Cussing out.
Моят мъж, например каза, че няма да даде пари и за столчета за кола, така че си ги изпросихме като подарък.
Много се извинявам, но не всеки има възможност да осигури всичко това. До скоро, преди да проходят децата ги возихме на задната седалка, в количката, но те вече навън не искат с нея да да ходят, та камо ли в колата...

# 13
  • Мнения: 4 965
Ели, нашите столчета нямат опция за закрепяне с болт  Thinking - даже не си го представям. В Сеата коланите ги закрепяме през долната част на столчетата и не мърдат. Това за минаването отзад също не знам как става - ужас - май аз нещо не съм в час.
Докато бяха по-малки, тези бяха супер удобни, а сега май просто е време за някакъв нов модел.

Относно Ладите - дано вече да ги забранят - нашата е "в пенсия", но си я джиткаме на вилата - много е удобна за пикници в гората  Mr. Green /не я мислим кога ще се строши - даже сега покрай строежите на къщите влачим с нея тухли, пясък и т.н.  Crazy/.

А иначе, за глобата и Фиестата  Crossing Arms - пак казвам - в закона пише, че става въпрос само за предна седалка и за необезопасена задна /питах днес един познат в Дирекцията на КАТ/ - т.е. ако децата ми са с колани /аз без колани не бих ги и возила/ никой не може да ми каже "копче".

Джъмперче, коланите надали се водят точно "детски" - по-скоро са пригодени на по-ниско. Идея си нямам.

Ще ме извините, ама напоследък съм се смахнала от жегите  Crazy.

# 14
  • Мнения: 7 803
ти от жегите, аз от близначките  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт