Може ли 7 месено бебе да пие Фризовом

  • 755
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Уважаема доктор Слънчева, синът ми е на АМ от вторият си месец. Личнита ни лекарка ни препоръча Фризовом защото имахме проблеми с изхожданията. Синът ми много го харесва, като мляко но прочетох, че Фризовом е лечебна храна.Опитах с друга марки мляко но отказва да ги пие. Питането ми е - Мога ли да продължа да давам Фризовом и до кога?
Освен това бих искала да Ви попитам - От кога мога да давам пюрета с глутен?
Дадох му един път пюре " Плодова каша с бисквитки" на Ганчев и той много го хареса, но чета че съдържа глутен и се притеснявам. Ще съм много благодарна ако ми отговорите.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Можете да давате Фризовом самостоятелно като отделно хранене- той е абсолютно същия като състав и калории като другото мляко, но е с клей от рошкови, което го прави по-гъсто и действа разхлабващо. Дава се смесено или самостоятелно с друго Ам при запек и повръщания на базата на физиологичен рефлукс.
Бебето вече е голямо и можете да давате спокойно каши с глутен. Забраната важи за децата до 5 максимум 6 месеца.

# 2
  • Мнения: 95
Благодаря Ви доктор Слънчева . Сега много по-спокойно ще гледам бебето си.  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт