Пералня плюс сушилня - дали е удачен вариант

  • 4 298
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Трябва да купувам пералня, но понеже терасата на жилището е малка, обмислям варианта да купя 2 в едно - пералня и сушилня. Някой ползва ли такъв вариант пералня и доколко той е удачен. Извън цената, притесненията ми се свеждат до това дали дрехите след пране и сушене ще могат лесно да се гладят. Да не би да излизат така намачкани, че после да трябва да се боря с ютията дълго време. Чудя се още дали такива варианти на пералня не се развалят по-често, защото все пак са съчетани две функции. А пък място  за отделна сушилня нямам. Ако някой има опит, моля да го сподели.

# 1
  • Мнения: 985
За клюкарника не е много удачен вариант. Peace

# 2
  • Мнения: 3 423
Вземи си пералня с 1400-1600 оборота
на центрофугата, изкарва ги почти сухи.

# 3
  • Мнения: 3 740
Аз имах такава пералня, изкара 5 години. Но все пак, имай предвид, че с 4 деца пада доста пране. Mr. Green
Като изключим обидата ми, че ме заряза толкова бързо, други проблеми не ми е създавала. Колко сухи и намачкани ще са дрехите, зависи от това, колко дълго ще ги върти сушилнята. Ще й хванеш цаката. А, да, важно е да ги изваждаш веднага след сушенето - така са по-малко измачкани.

# 4
  • Мнения: 1 230
В На Пазар имаше подобна тема тази седмица...

# 5
  • Мнения: 4 473
За клюкарника не е много удачен вариант. Peace

Излишно. Naughty

Подкрепям Лиска, най-удачният вариант за мен.

# 6
  • Мнения: 4 406
удачна е дотолкова, че ти спестява простиране и частично гладенето. не бих се колебала да си взема такава комбинирана!особено при студена зима- мразя да пера чаршафи и дебели детски якета тогава... съхнат с дни...
Лиска е права за оборотите...

# 7
  • Мнения: 4 546
аз съм доволна. зимата не простирам въобще.

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
По-добрия вариант е отделно пералня и сушилня.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Е то като нямаш място за отделна сушилня, всъщност варианти нямаш Rolling Eyes Иначе отделно определено е по-добре Peace

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вземи си пералня с 1400-1600 оборота

само си забравила да добавиш делено на 2, на цитираните от теб обороти.

# 11
  • Мнения: 62
Аз съм с подобна пералня + сушилня и съм доволна в предвид обстоятелствата. В смисъл, ако имах достатъчно място щях със сигурност да предпочета отделно пералня и отделно сушилня, но като няма и този вариант е удачен. Като суша винаги ги оставям леко влажни, веднага ги вадя и ги простирам за 10-15мин да до изсъхнат и ... така

# 12
  • Мнения: 1 230
Вземи си пералня с 1400-1600 оборота

само си забравила да добавиш делено на 2, на цитираните от теб обороти.

Не мисля, че има грешка - моята пералня е купувана почти преди 10 години и е с варианти до 1200 оборота. Сигурна съм, че вече има и по-бързи...

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Грешка, няма. Само умисъл.

# 14
  • Мнения: 1 391
сушилнята от какво се нуждае - в смисъл като инсталации? само ток ли?
Никога не съм ползвала и ми е чудно - просто я пускаш в контакта и готово?
Не й трябва вода естествено предполагам?!? А трябва ли да е вързана към канал?!
хммм  - и трябва ли да е проветриво помещението, където се намира ? Например може ли да е в килер  newsm78

# 15
  • Мнения: 4 546
мисля, че трябав и към канал да е вързана. нашата е две в едно, като работи на сушилня от време на време изкарва водата от сушенето. предполагам, че и ако е отделно от пералнята също ще трябва канал.

# 16
  • Мнения: 91
до колкото съм запозната ,дават повече дефекти комбинираните уреди   Sad , поне при нас така стана  Cry

# 17
  • Мнения: 834
Сега ще ти кажа какъв модел да не купувате - Аристон AML 150

# 18
  • София
  • Мнения: 461
И аз искам да си купя такъв комбиниран уред за новата къща, защото нито ще има къде да простирам (терасите ще са с прозрачни стени), нито пък имам място за 2 уреда. Та и на мен ще ми е интересно, ако повече хора споделят опита си. Друг вариант според мен е ако имаш мазе, да си сложиш уредите там, така ще имаш място и за двете неща.

# 19
  • Мнения: 208
И аз съм решила да си взема комбиниран уред... Място има само за такъв, какво да се прави.
Бях се спряла на Аристон, но вчера видях Fagor, който има това, което ми липсва в Аристона, а именно теглилка и дисплей, показващ колко време остава до края на цикъла. Струват ми се много полезни функции. Особено теглилката, защото не мога да преценя колко са 4кг пране, а знам, че за да не се намачка прането е нужно да се псазват ограниченията. Тази която харесах пере 6кг, а суши 4кг (ако не бъркам  Thinking).

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Знам, че комбинираните уреди дават повече дефекти от нормалните.
Това е съвета и на препатилите.
Затова - купи си отделна пералня и отделна сушилня.

# 21
  • София
  • Мнения: 607
Аз имам такава - вече 6 години я ползвам. Преди месец й смениха водната помпа. Иначе е много експлоатирана - през зимата суша 2 пъти в седмицата.
Моята е Конелиано.

Общи условия

Активация на акаунт